Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Mobil 6, noul abonament liber de contract, cu SMS national nelimitat

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La portare-i altceva, acolo am fost in magazin, dar in rest nu vreau sa mai merg, ci sa modific cum vreau eu cand vreau comod, de oriunde. Si asta se intampla. La Digi din pacate e cel mai nasol, nici macar abonamentul de mobil nu il poti rezilia la distanta, trebuie sa mergi in magazin.

Toti operatorii mari ofera deja aceste ''facilitati'' demne de 2019, iar in unele cazuri chiar trebuie lucrat si mai mult pe partea asta, ca sa fie cat mai comod si la achizitie, dar si la reziliere.

Dar nu despre asta e vorba aici, ci despre oferta Telekom.

Dupa logica unora... nu? :)
Attached File  88.jpg   147.11K   97 downloads

#20
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019

View PostMembruAnonim, on 26 aprilie 2019 - 10:37, said:

De reclamele Digi care ruleaza constant pe tv si radio, in care se spune foarte clar "net nelimitat in reteaua 4G la orice abonament", ce parere ai? E corecta exprimarea? 50GB inseamna nelimitat? Iti ajung 50GB tie, care faci sute de gb trafic pe cartela Vodafone doar din bonusuri, fara nici un leu cost? Care e mai nelimitat?
Nu sunt de acord nici cu ei. Nelimitat este dar uita sa spuna ca e la viteza mica dupa depasirea traficului.
Sunt la fel de perfizi ca si Telekom cu diferenta ca ei incearca sa te induca in eroare in privinta serviciilor, nu al pretului.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdanutz3, on 26 aprilie 2019 - 10:47, said:


Sunt la fel de perfizi ca si Telekom cu diferenta ca ei incearca sa te induca in eroare in privinta serviciilor, nu al pretului.
Zici? :)
Attached File  48.jpg   144.76K   127 downloads

Quote

Alege Optim Nelimitat, cu cele mai mari avantaje, de la doar 3 Euro/luna!
NET NELIMITAT în rețeaua 4G



#22
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019
Zic si zic bine.
Vezi detalii.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
''Zic'' ei ca pretul incepe de la 3 euro lunar si ai net nelimitat in reteaua 4G. Ceea ce stim ca nu-i asa.

Insa, am mai scris, topicul e despre oferta Telekom, nu Digi. Nu poti sa compari Orange, Telekom sau Vodafone cu Digi in privinta serviciilor si a ofertelor. Luna asta am avut 1000 GB facuti prin Telekom 4G, daca aveam Digi Mobil cum ii faceam? Intrebare retorica.

#24
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019
Luna asta am facut peste 1000 GB prin Vodafone.
De ce sa platesc abonamente la Telekom si Orange cand pot nu platesc nimic?
Intrebare retorica.
Attached File  Screenshot_2019-04-26-11-56-41.png   230.91K   108 downloads

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Foarte bine, ai facut pentru ca e mai buna reteaua Vodafone decat Digi si pentru ca ai avut oferta mai buna decat la Digi. :)

#26
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,795
  • Înscris: 25.07.2004
Teoria chibritului pe o prostie..

#27
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Și noi, cei cu vechiul mobil 5 ce facem?
Ramanem cu el asa cum e acum și suportam scumpirea sau trecem la noul mobil 5?

#28
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View Postdanutz3, on 26 aprilie 2019 - 10:38, said:

Deci cum e cu online-ul asta ca ceva nu pusca.
Stii ce nu pusca? Faptul ca Telekom nu a auzit de semnatura electronica.

#29
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Net-ul tot limitat pe partea video?

#30
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Sursa: https://www.telekom....new/cat7200411/

Se merge pe link-ul din sursa de mai sus si la orice abonament prezentat exista un alt link integrat numit "Compara beneficiile". Despre Bonus Net Nelimitat se vorbeste apoi in sectiunile "Promotii" si "Alte informatii".

Quote

Bonus Net Nelimitat

- Traficul este nelimitat la o viteza de 1.5 Mbps pentru video streaming si la viteza corespunzătoare planului tarifar pentru celelalte tipuri de continut.

- Abonatul este informat ca pentru a beneficia de bonusul Net Nelimitat operatorul va prelucra datele de trafic necesare in vederea transmiterii comunicatiei si se vor lua masuri tehnice de asigurare a unei rezolutii video de maxim 480p pentru tot continutul video accesat de Abonat de la Activarea abonamentului. Nu se utilizeaza masuri de supraveghere sau inspectare a traficului care au legatura cu continutul comunicarilor : poze, text, voce, continut video etc. Aceste prevederi se completeaza cu prevederile sectiunii “Date cu caracter personal” din Termenii si Conditiile generale, parte a Contractului.

- Pentru a beneficia de o latime de banda de transfer si rezolutie superioara pentru video streaming, Net Nelimitat poate fi dezactivat.

- Ca urmare a dezactivarii bonusului Net Nelimitat, dupa consumarea datelor mobile incluse in abonament si/sau optiunea de date activa si/sau alte bonus-uri traficul de date se va tarifa cu tariful standard mentionat in Contract. Bonusul Net Nelimitat este activat automat la incheierea Contractului si poate fi activat/dezactivat in orice moment, pe durata contractuala: prin apel la *100#, prin accesarea sectiunii Net Nelimitat din My Account, prin trimiterea unui SMS cu textul “stop” pentru dezactivare la 766 sau prin solicitare in magazinele proprii si magazinele partenere.

Eu am alta intrebare, la sectiunea "Costuri si tarife" exista mentiunea Apeluri nationale 0,23 euro/min. Toate abonamentele au minute national "nelimitat". Inteleg sa existe tarif mentionat pentru SMS nationale fiindca nu sunt incluse la abonamentul de 5. Este vorba oare despre destinatii nationale gen numere scurte neincluse? Daca da, eu nu am gasit nicio mentiune...

Edited by Lieutenant, 27 April 2019 - 12:54.


#31
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007
Am Mobil 5 deja.
Oare ce fac astia cu SMS-urile ? Le taie de la 500 la 100 ? Simultan cu cresterea pretului cu 2 lei ?
Sper ca nu ne fac astia 2 nasoale simultan...

#32
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View PosttheMisuser, on 28 aprilie 2019 - 06:45, said:

Am Mobil 5 deja.
Oare ce fac astia cu SMS-urile ? Le taie de la 500 la 100 ? Simultan cu cresterea pretului cu 2 lei ?
Sper ca nu ne fac astia 2 nasoale simultan...

Nu. Evident ca nu :). Planurile noi se aplica clientilor noi, sau celor existenti care fac retentie dupa intrarea in vigoare a noilor planuri tarifare. Ce a fost semnat inainte asa ramane daca clientul existent nu face retentie/schimbare de plan tarifar. Nimeni nu taie nimic altfel. :)

Edited by homealone2017, 28 April 2019 - 09:33.


#33
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
Daca îl schimb de la 5 la 6 euro prin mytelekom mă taxează la 6euro sau 7 sau 8?
Că în momentul actual la cel de 5 mă taxează la 7(făcut în magazin)

#34
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016
Daca il schimbi la Mobil 6, abonamentul pe luna va fi 8€.

#35
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Sau rogi pe cineva sa iti faca pe business și te costa 5 euro pe lună tva inclus si ai nelimitat orice plus roaming in ue etc
Mai multe detalii pe pagina lor oficială

Pardon 5 euro fara tva

#36
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Telekom.ro/business

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate