Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfat achizitie masina

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006

View PostKean, on 26 aprilie 2019 - 07:05, said:



La cat de bine se pricep romanii la cutii automate ia cu nadejde,in cativa ani o pui pe butuci.

Explica-i si de ce. Multi va gasiti sa dati comentarii de genul fara argumente.

#20
Al3xandruCristyan

Al3xandruCristyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2015

View PostKean, on 26 aprilie 2019 - 07:05, said:



La cat de bine se pricep romanii la cutii automate ia cu nadejde,in cativa ani o pui pe butuci.

Adica ?

#21
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

View PostAl3xandruCristyan, on 25 aprilie 2019 - 22:59, said:

Ramane sa aleg atunci intre Civic diesel ssu Mazda 3 benzinar, ambele cutie automata.
De ce civic diesel? De ce nu benzina?

Ce nu mi place la civic este sigla aia pe care scrie Made in Turkey. Acum nu stiu daca conteaza asa mult...

Edited by alin62, 26 April 2019 - 12:02.


#22
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostVendetta17, on 26 aprilie 2019 - 08:06, said:

Explica-i si de ce. Multi va gasiti sa dati comentarii de genul fara argumente.

Una la mana,pentru ca n-au invatat nicaieri cum se face schimbul de ulei care presupune anumite operatii mai delicate.Doi la mana,daca se defecteaza ceva adio ,nu se pricepe nimeni.

#23
Al3xandruCristyan

Al3xandruCristyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2015
Diesel pentru ca fac in jur de 30000km anual. Mai e si asigurarea auto care e cu in jur de 100€/lunar mai putin la diesel decat la civicul benzina, ma refer la cel de 1.5l

#24
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Deci iei civic diesel pentru ca faci 30.000 km anual dar Mazda benzina pentru ca? Daca iei Honda faci mai multi km decat daca ai lua o mazda?
Cat despre asigurare auto, nu stiu ce asigurare ar fi mai mica cu 100euro/luna pentru ca e diesel si nu benzina...

#25
Al3xandruCristyan

Al3xandruCristyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2015
Aici asigurarea auto se plateste in functie de puterea motorului nu in functie de capacitatea cilindrica. La Mazda 3, avand cam aceeasi putere diferenta de asigurare nu e foarte mare si cred ca nici consumul in sine nu ar trebui sa fie foarte mare in favoarea Hondei, de aceea luam si in calcul, eventual, mazda 3

#26
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 22.03.2007
Eu mi.as lua Toyota Corolla Hybrid, preturi de la 23.800e. Honda Civic X se aduce numai cu motorizari pe benzina.

Edited by takis, 26 April 2019 - 19:20.


#27
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Posttakis, on 26 aprilie 2019 - 19:19, said:

Eu mi.as lua Toyota Corolla Hybrid, preturi de la 23.800e.
la banii aia as cauta un leon cupra care sta in show room de ceva vreme

#28
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016

View PostKean, on 26 aprilie 2019 - 12:40, said:



Una la mana,pentru ca n-au invatat nicaieri cum se face schimbul de ulei care presupune anumite operatii mai delicate.Doi la mana,daca se defecteaza ceva adio ,nu se pricepe nimeni.
Operatii mai delicate? Se schimba uleiul si un filtru la 100.000 km odata. Ce poate fi delicat? Aaa..daca n-ai bani de facut operatiunea in reprezentanta si mergi la Gigel care are un garaj in spatele blocului, da, atunci e mai delicat..dar si mai ieftin :)) . Doi la mana, daca se defecteaza ceva...atentie la drobul de sare...sa fim seriosi !

#29
Al3xandruCristyan

Al3xandruCristyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2015
Ramane sa aleg intre Honda Civic, Mazda 3 sau chiar Kia Ceed, am vazut azi si arata destul de bine

#30
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Post41ex, on 25 aprilie 2019 - 23:45, said:

un a2 nou
Pe planeta ta există încă așa ceva?

#31
radu_vasile59

radu_vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 02.04.2011
Eu as evita combinatia Honda + diesel. Au avut probleme mari cu DPF la motorul de 1.6 diesel si nu stiu in ce masura le-au rezolvat.
Eu as incerca Toyota Corolla hybrid. Nu arata rau, are taxe mici si care au perspective sa ramana asa. Cutia automata e fiabila. Consumul o sa fie cam ca la diesel, iar daca o sa fie mai mare nu o sa regreti, ca motorina se va scumpi in toata Europa. La noi deja e mai scumpa ca benzina si iesi tot acolo dpdv al pretului pe km la consum.

Edited by radu_vasile59, 05 May 2019 - 07:17.


#32
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,961
  • Înscris: 06.04.2007
Honda Civic dizal pt mine suna ca nuca-n perete dar e ok, tot masina e.

Foarte de apreciat in tarile civilizate ca se ia la impozitare si asigurare dupa puterea motorului si nu dupa capacitatea cilindrica.

#33
Al3xandruCristyan

Al3xandruCristyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2015
Toyota Corolla nu imi place deloc design-ul, iar cat despre hibrid, cred ca la consumul in oras e ok, dar tinand cont ca zilnic fac in jur de 90km, doar autostrada. Civic-ul cu motor de 1.0 benzina si 129cp nu imi suna prea bine, cel de 1.5l iese din discutie din cauza taxelor. Decat sa iau Covic 1.0 benzina parca mai degraba as lua Mazda 3, desi are 122cp de pe 2.0l benzina. Despre Kia ceed, inca nu am detalii, o sa vizitez un dealer saptamana viitoare

#34
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
CAnd s-a inaugurat primul Km de autostrada in zona Modovei se spunea, a doua zi: "Smecherii fac circ, noi facem autostrazi" dovada "[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TCYJukwO82o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] In aceeasi zi, lansau centura Bacaului/Buzaului, iar la 2 zile, utilajele dispareu

#35
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View PostAl3xandruCristyan, on 05 mai 2019 - 08:43, said:

Toyota Corolla nu imi place deloc design-ul, iar cat despre hibrid, cred ca la consumul in oras e ok, dar tinand cont ca zilnic fac in jur de 90km, doar autostrada. Civic-ul cu motor de 1.0 benzina si 129cp nu imi suna prea bine, cel de 1.5l iese din discutie din cauza taxelor. Decat sa iau Covic 1.0 benzina parca mai degraba as lua Mazda 3, desi are 122cp de pe 2.0l benzina. Despre Kia ceed, inca nu am detalii, o sa vizitez un dealer saptamana viitoare

Mazda 3 2019 e bestiala. Nu stiu civicul cum e.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate