Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Antena 3G/4G pentru masina

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
orinbif

orinbif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.05.2011
Salut,

Doresc o antena 3G pentru masina, pe net am gasit weBoost. Daca folositi asa ceva sau alceva mai bun sa rog sugesti .


www.youtube.com/watch?v=bRMoQ4FNWxU

Multumesc

Attached Files

  • Attached File  3g.PNG   960.93K   34 downloads
  • Attached File  3gg.PNG   352.89K   35 downloads


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Sunt un fel de glume. Nu te ajuta cu nimic daca nu e semnal de cel putin -90dB.

https://www.greenbot...e-coverage.html

"WeBoost Eqo review: This cellular signal booster couldn't improve our in-home coverage
Unless you have strong reception to begin with, the weBoost Eqo can't do much for your smartphone experience at home."

E valabil si pentru varianta auto, relativ inutila oricum. In masina singurul castig l-ai avea ca daca ai antena externa pe capota iar masina moderna cu geamuri cu insertie metalica (low-e, atermice) si poate afecta cu catica dB anumite frecvente daca sunt prea inalte dar la cele uzuale nu conteaza prea mult.

Edited by andreic, 24 April 2019 - 23:16.


#3
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Daca ne-ai spune si pentru ce vrei sa o folosesti cred ca ar ajuta mai mult.Tocmai am cumparat o navigatie chinezeasca pentru masina cu 4G si din ce am vazut are o antena dreptunghiulara,mica care se prinde cu banda dublu adeziva la parbriz.Nu am apucat inca sa o montez pentru ca nu am rama adaptoare din bord....

#4
orinbif

orinbif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.05.2011
Este vorba de o aplicatie pe o tableta cu cartela digi, se lucreaza online, in zonele fara semnal sau cu semnal foarte slab imi dubleaza comenzile din aplcatie

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Am inteles...Iti trebuie ceva ca in filmuletul pus de tine,adica fara mufa de conectare.

#6
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
Cel mai ieftin iesi cu o antena auto 3g/4g puls un mifi ce suporta antena externa Posted Image

#7
orinbif

orinbif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.05.2011
Da asa ceva ar fi ideal ceva sugestii
Alimentarea de la bricheta si un semnal bun in masina

Edited by orinbif, 24 April 2019 - 23:35.


#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postorinbif, on 24 aprilie 2019 - 23:22, said:

Este vorba de o aplicatie pe o tableta cu cartela digi, se lucreaza online, in zonele fara semnal sau cu semnal foarte slab imi dubleaza comenzile din aplcatie
Nu poți obține același cost al cartelei la Telekom? Mă gândesc la ab de 5e. E foarte posibil mai ales în zonele rurale să ai mai mult semnal de la ei.

#9
orinbif

orinbif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.05.2011
se prefera digi nu stiu alte detali si nu depind de mine, eu sunt interesat de ceva ca in poze de preferat care sa imi asigure un semnal mai bun

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate