Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Incarcare optima baterie %?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
meh ce sa zic, nu-s toate la fel, si J7 e tot samsung. L-am luat special pentru baterie si restul hardwarelui acopera pentru ce imi trebuie ca nu ma joc pe el. Chiar si daca m-as juca nu cred ca ar fi vreo problema, nu toate jocurile necesita cel mai tare procesor. E un fel de clasament al bateriilor pe gsmarena
https://www.gsmarena...ttery-test.php3
ia vezi acolo unde e J7 2017 si unde e S8. Nu l-am luat pe s8 ca nu-mi permit sa-l iau ci pentru ca nu are baterie suficienta. In plus nu aveam nevoie de nimic ce nu exista pe J7.

Edited by chilly willy, 01 June 2019 - 18:15.


#56
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Big chief willy chilly unii dintre noi suntem power useri prin natura jobului, avem telefoane cu ecrane mari totodata mari consumatoare. Decat sa umblu cu incarcator dupa mine prefer sa il incarc complet si sa ma tina toata ziua. Dar sincer tot mi se pare o dileala totala sa pandesti procentul bateriei la incarcare, platesti 100 de lei la 2-3 ani pt o baterie noua daca e cazul.

Edited by B_XXV, 01 June 2019 - 18:31.


#57
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
Da cine te pune mai draga sa-l incarci partial, incarca-l cat vrei. Tot nu ai priceput ca nu pandeste nimeni procentul, sunt aplicatii. Nus ce pauar iusar esti tu acolo ca nu pari asa smart, tre sa-ti spun a 2-a oara ca sunt aplicatii care urmaresc procentul si te avertizeaza sau intrerup incarcarea. Chiar si daca se intampla sa se incarce mai mult nu e sfarsitul lumii. Cred ca ai vreun job de frecat menta si stai toata ziua pe feisbuc si pe jocuri de aia ai nevoie de ecran mare si iti mananca bateria ca vorbitul consuma destul de putin si nici mailul nu e cine stie ce incarcare. Ma duce cu gandul la paznic ca si la mine la servici paznicul e non stop pe telefon, se uita la clipuri pe feisbuc si pe yt, noroc ca are si wifi gratuit. Nici nu ridica ochii din telefon cand deschide bariera de la parcare. Doar asa cu vederea periferica sesizeaza ca a aparut un intruder si tre sa decida daca deschide sau nu. In alte vremuri si alte locuri ar fi fost un pistolar de temut. Ar fi stat la masa de poker cu paharul in fata si ar fi impuscat pe unu care intra in bar fara sa ridice ochii din carti. Dar na poate sunt si alte joburi care necesita ecran mare si stat toata ziua pe telefon.

#58
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Big chief willy chilly bre cetatene daca eu nu iti par smart, tu in schimb imi pari oleaca diliu. Bre daca iti dau mintea mea, ti-o ia corpul razna. :))
Acum nu are sens sa iti spun ce lucrez ca oricum nu ai intelege, insa pt parte din oameni telefonul e o alta unealta la job, pe langa laptop. Normal ca avand j7 mare lucru nu faci cu el, abia deschizi un pdf.

#59
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Un video util pe acest subiect: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4i7g0rrEfG4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#60
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
breeee ce basme spune baiatuț ala... auzi, incarcatoru' "ii da mai mult curent"
eram sigur ca o sa bage "de-astea", de-aia am si intrat, sa aud ineptii ca sa am motive de râcă.

eh, prea rau nu le zice, adica...mne, poate o fi si sa priceapa tot romanu' mai atehnic asa

oh, nu... iar a dat-o'n bara la 5:20 Posted Image

#61
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
mda aitisti de astia de la ff la facultatea de la filiasi. Totul se rezuma la folosirea incarcatorului original in clip. Putea sa spuna asta in 15 secunde, era ceva de tipul incarcator original good, alt incarcator bad, end of story.

#62
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011

View Post41ex, on 23 aprilie 2019 - 18:36, said:

Aplicata Accubattery recomanda incarcarea bateriei la 80% pentru dublarea vietii. Si cu cat treci peste aceasta incarcare in timpul incarcarii iti aproximeaza cat % deteriorezi in plus.

Credeti ca ajuta bateria asa cum sustine aceasta teorie? Si, daca incarcam la 80% rezulta ca vom incarca telefonul de mai multe ori, deci unde e avantajul?
Vrajeli de 2 bani.
Am un S4 de aproape 6 ani,bateria încărcată zilnic de la 5-10% pana la 100%(scos de la încărcat cand se facea ledul verde),l -am butonat inclusiv conectat la incarcator.
Concluzia finala:chiar si acum tine de rupe bateria dupa mii de incarcari,eu unul am ramas uimit de cat de durabila a fost si mai e.


#63
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Te tine 2 ore de ecran, ce e de rupt in asta ?

Apropo, unde au disarut postarile din ultima luna ?
🙃😂😂😂

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate