Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Aplicatie antiradar pentru android.

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,562
  • Înscris: 08.03.2017
Nu stiu despre ce aplicatie este vorba dar pare buna https://www.digi24.r...politie-1117846
Urmeaza cea care va da date numai cand se gandeste politaiul sa amplaseze un radar cu mentiunea "va fi"

#38
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007

 MembruAnonim, on 23 aprilie 2019 - 12:35, said:


Pai francezii nu au auzit de Waze?
In vest gmaps are informații mai bune despre trafic decât Waze ptr că ăștia nu prea își bat capul cu Waze, ei folosesc navigațiile care vin cu mașina și un general respecta limitele de viteza

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nici bulgarii nu prea foloseau Waze, am observat.... desi cred ca intre timp s-au prins si ei care e schema!

Edited by MembruAnonim, 23 April 2019 - 13:20.


#40
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 vasileraz, on 23 aprilie 2019 - 08:28, said:

Am auzit dar nu stiu daca merge si offline. Nu ma intereseaza hartile. Eu as avea nevoie de o aplicatie numai antiradar.
Primul proces verbal, cu saltarea permisului, pe o perioada dependenta de ecartul de viteza inregistrat. A doua oara, vei sti exact ce inseamna cand te blitzuie cel care-ti vine din fata si n u-l vei mai injura ca te-a orbit.

#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
uite detector de radar pentru android
https://play.google....om.cobra.iradar


"Live Real-time Shared Alerts from over 1 Million App Users"
asta suna mai bine decat waze-ul daca ar fi folosit  de toata lumea.

Edited by arg, 23 April 2019 - 18:31.


#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce ar suna mai bine ? Waze optimizeaza si deplasarea in trafic... are mai multe functii

Edited by MembruAnonim, 23 April 2019 - 18:43.


#43
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
pentru ca ceea ce citeste un dector din fata vezi si tu pana sa ajungi in zona aia.
la waze problema e ca unii raporteaza altii nu. + ca de exemplu as fi vrut sa am comenzi vocale pe waze si nu le pot activa, in mers mi se pare prea complicat sa dau rapoarte.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adica trebuie sa dau banii si pe un detector ? :D

#45
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
poti da banii pe niste cd-uri, sunt mai ieftine.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 florin71_skoda, on 23 aprilie 2019 - 10:15, said:

In Grecia "demontez" detectorul si-l pun bine in torpedou,  pentru ca in Grecia este interzis detectorul. Legea lor zice ca inclusiv detinerea se pedepseste cu confiscarea autoturismului. Asa ca si tinut in bord, este ilegal la ei si pot avea ghinionul sa ramin fara masina.
Multe sancţiuni rutiere, în Grecia, se referă la autoturism. Fie se confiscă certificatul de înmatriculare, fie - cel mai des - se reţin plăcuţele, se imobilizează maşina, se ridică (pe platformă, depozitare, plata costurilor etc.), sau se confiscă.
Cu toate astea, nu am învăţat nici acum codul rutier în Grecia, ştiu că au reguli de circulaţie similare cu cele din UE şi le respect.
Aici intervine şi factorul subiectiv: îmi place această ţară şi de aceea conduc mai încet decât limita, peste tot pe unde se poate. De la instalarea punctului de taxare la Promahonas, cei 800 m din vamă până la el îi fac cu 50 km/h, pe prima bandă. Admir peisajele, casele, mă bucur de vacanţă şi de atmosferă. Nu-mi place absolut deloc să gonesc pe acolo. Dar, dacă văd că devin dop în trafic, cresc viteza, n-am încotro.
Inclusiv pe poliţiştii lor rutieri i-am disperat! Mergeam uşurel, cu 60 km/h, pe un drum de coastă, cu serpentine - şi tot credeam că merg prea tare. Ei erau în spatele meu.  La un moment dat, drumul făcea o succesiune de curbe, ca un lanţ de trei S-uri. Acolo n-au mai avut răbdare şi au tăiat-o peste linia dublă continuă şi duşi au fost. Nu erau în misiune.
Ceea ce am observat la ei, este că maşinile de poliţie nu sunt diferenţiate, ca la noi. Este scris doar ASTYNOMIA (poliţia) şi nu altceva (rutieră, locală etc.).
Însă grecii tot fac raliu pe drumurile drepte, în ciuda sancţiunilor. Şi, deşi mai vezi câte unul oprit la semnul de interdicţie, nu ştiu cum naiba fac, că nu blochează drumul, aşa cum fac ai noştri.
Îi consider cei mai buni şoferi din Europa.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ai aflat tu dar Europa e nitel mai mare...

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 atupi, on 23 aprilie 2019 - 13:05, said:

In vest gmaps are informații mai bune despre trafic decât Waze ptr că ăștia nu prea își bat capul cu Waze, ei folosesc navigațiile care vin cu mașina și un general respecta limitele de viteza
În Germania am observat că aproape toate maşinile mai noi sunt cumpărate în versiunile full option, indiferent de model. Prin urmare, cam toate au sistem de navigaţie integrat.
Dar românul e... român. Îşi ia cel mai ieftin bolid pe care-l găseşte, după care recurge la tot felul de soluţii, cârpeli şi altele, reunite sub termenul generic de tuning. De aceea şi există destule firme care montează tot felul de chestii pe maşini.
În vest, modificarea maşinii fără obţinerea (re)omologării ustură rău.

 MembruAnonim, on 24 aprilie 2019 - 08:37, said:

Nu ai aflat tu dar Europa e nitel mai mare...
Adică?

#49
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
psc-ule scrie si tu niste rezumate de 2-3randuri.

#50
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
TomTom Go parcă îți arată localizarea radarelor fixe, dar e cam inutilă funcția in Romania. În vest e chiar buna aceasta funcție, in schimb.

 PSC, on 24 aprilie 2019 - 08:37, said:

În Germania am observat că aproape toate mașinile mai noi sunt cumpărate Ăźn versiunile full option, indiferent de model. Prin urmare, cam toate au sistem de navigație integrat.
Dar romĂąnul e... romĂąn. Își ia cel mai ieftin bolid pe care-l găsește, după care recurge la tot felul de soluții, cĂąrpeli și altele, reunite sub termenul generic de tuning. De aceea și există destule firme care montează tot felul de chestii pe mașini.
În vest, modificarea mașinii fără obținerea (re)omologării ustură rău.

Adică?
Pai cam da, de ce să își ia o Dacie, Skoda etc. noua, care are și navigație și alte chestii când își poate achiziționa o tigaie la 2-3 mii de euro din '98-2000, doar pt că e bemveu sau mertan. Unora le este scarba, pur și simplu, numai când aud de Dacia. Conservele alea poluatoare sunt interzise in vest și ajung la noi și ne afuma. Daca ii spui asta, va zice dom'le de democrație, am și eu dreptul la masina mea etc. Nu contează că depui mari eforturi în a lega 2 cuvinte sau fraze și mai ai 2 neuroni obosiți in cap, ci faptul ca ai un bemveu refuzat de nemți.

Edited by Vlad_22, 24 April 2019 - 23:03.


#51
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sau mai misto poti sa-ti tunezi Dacia 1300 a lu bunicu - ii pui o tableta cu Waze si o faci farfurie zburatoare retro mobila Nu te mai ia nici mama radarului!

#52
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Cred ca s-a inteles despre ce-i vorba si care sunt solutiile, va rog nu mai postati doar de dragul de a posta!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate