Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Probleme B&B Collection

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostMarianG, on 23 aprilie 2019 - 04:15, said:

de cand se dau cadourile cu chitanta?
prin unele tari cu apa destul de calda se poarta! daca nu iti place cadoul poti sa mergi sa iei banii pe el, sau sa-l schimbi!

Edited by tytysor, 24 April 2019 - 01:35.


#56
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View PostEMPP, on 23 aprilie 2019 - 18:27, said:

voi carcotasii cu drepturi.se simt ei

Cred ca ma confunzi, mai citeste o data ce am scris pe aici.

#57
danibr71

danibr71

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2020
Salutare.  Va era dor ?  Cumparat ceas de la B&B care a ținut cateva zile , dupa 2 săptămâni de la achiziție il duc inapoi la magazin si vreau banii sau alt produs.  Ei decid sa-l trimita in sevice. Ceasu se intoarce din service cu bateria schimbată si cu precizarea ca produsul a fost folosit necorespunzator. Intrebare : ne cred tampiti ? A mai pățit cineva ?

#58
danibr71

danibr71

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2020
Am dovezi si voi posta si mesajele dintre mine si compartimentul service.

#59
dorianakis

dorianakis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.11.2008
bb-shop.ro sau bbcollection.ro, magazine on-line cu pretenții cum că...
Adevărul este că mai bine le evitați.
Odată ce ai cumpărat un produs de la ei, și ai ghinionul să se defecteze, chiar dacă este în garanție, ”specialiștii” găsesc un motiv ca să nu suporte costul pieselor de schimb.
Un ceas care a stat ani în magazinele lor ani buni, îl cumperi la reducere, se termină bateria după 2 luni (cam la 40 de zile a început secundarul să sară câte două puncte) îl trimiți pe banii tăi și surpriză: ți se spune că a fost trântit, că este zgâriat, că trebuie să plătești o sumă altfel nu mai primești ceasul înapoi. Mă refer la ceasul trimis pentru un simplu schimb de baterie. Ceri ceasul înapoi dar te pune să plătești transportul plus constatarea. Ți se spune că ceasul respectiv nu mai are garanție. După câteva săptămâni (cam o lună și ceva zile) reușești să recuperezi ceasul, care culmea nu are nici o zgârietură. Te duci cu el în mall la standul ”7 seconds” și rezolvi treaba cu 25 lei - schimbat baterie (Renata la 10 lei) + garnitură, curățat, uns). Fără zgârieturi, fără alte probleme. Ceasul merge brici.
La al doilea ces al soției (Atlantic) cumpărat tot de la BB-collection, ieșit din garanție am schimbat bateria direct în mall fără probleme. Am luat o decize isteață de a nu mai apela la BB-collection.
Eu nu am avut probleme cu produsele cumpărate de la ei, ci doar cu service-ul care este la pământ. Și chestia că ceasul trebuie să stea o saptămâna la ei până se face o constatare... bătaie de joc la adresa clientului.
Eu garantat nu voi mai cumpăra de la ei. Sfatul meu este să-i evitați.

#60
drndcg

drndcg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 11.07.2014
Am și eu o problema.
Am cumparat pt soția meaun ceas DKNY Nolita nu știu cum.
A fost o greșeală a mea pt ca își dorește altceva drept cadou.
Am scos ceasul din cutie și ne-am uitat la el, pus inapoi și asta a fost tot.
Am sunata bb shop din Auchan Titan și ne-au spus ca nu mai putem primi banii înapoi.
Am citit ceva pe sărite în legătură cu politica lor se retur dar nu prea am înțeles mare lucru, e legal ce fac ei sau nu? Peste tot pe unde am cumpărat am returnat produse și după mai mult timp și nu au fost probleme, aveti idee dacă au acest drept?

#61
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
salut

nu este legal, trebuie sa faci reclamatie la Anpc... sa vezi cum te suna ei apoi... cate din astea am avut si eu... dar in final tot mie mi-a dat dreptate Anpc-ul

asa se procedeaza la noi... doar cu scandal si balamuc rezolvi ceva, pare ca vorba buna a fost uitata de comerciantii de la noi din tara :)

atat timp cat produsul e intr-o stare ireprosabila, adica exact cum a fost cumparat, de ce sa nu ai DREPTUL returului?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8FkY38DPizI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

R: pentru ca unii se cred "smecheri" iar clientul e luat de prost... eh, nu e chiar asa... exista niste organe abilitate care, surprinzator, isi fac treaba :D cel putin Anpc-ul

#62
alexandru060606

alexandru060606

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2022
Atentie cumparatori, la acest vanzator nu beneficiati de garantie indiferent ce probleme tehnice are ceasul, tot timpul gasesc un motiv pentru care voi sa platiti. In ultimele luni ale anului am achizitionat de peste 6000 lei cateva ceasuri, unul a avut o probleme. O sa aflati ca cel putin drumul la service o sa trebuiasca sa il platiti chiar daca acest lucru trebuie sa fie suportat de vanzator. Reparatia dupa caz "poate fi 0 cost citez "REMEDIERE EFECTUATA GRATUIT, DIN RATIUNI COMERCIALE" adica un fel de cadou pe banii tai si dreptul tau. Pe internet  o sa gasiti zeci de cazuri asemanatore!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate