Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere tester auto

Apple magazine alternative

Camere supraveghere pe 2 cladiri

Nu imi detecteaza a2-lea monitor
 Birou pentru 2 persoane

The Gentlemen(2024)

Mi-a crapat faianta

A folosit cineva un VFD pentru re...
 The Crow (2024)

Ajutor pentru completare chestion...

Cea mai buna unghiera

Constellation
 After Cooking · INTI AVINA -...

unde sunt abonat? gaze naturale

Killa Fonic x RAVA - Brasileira

Card benzinarie Mol Move
 

Imprimanta laser cu toner compatibil ieftin

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
Am o superbitate de HP M125a care merge de minune cu toner compatibil CF283A, as fi vrut sa mai cumpar exact acelasi model de imprimanta dar nu prea mai gasesc. Ceva recomandari laser similar cu toner fara chip ieftin ?

#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
E complicat ? As prefera ceva in care pur si simplu bagi tonerul.

#3
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,074
  • Înscris: 16.10.2018

View PostRemicade, on 22 aprilie 2019 - 10:51, said:

Am o superbitate de HP M125a care merge de minune cu toner compatibil CF283A, as fi vrut sa mai cumpar exact acelasi model de imprimanta dar nu prea mai gasesc. Ceva recomandari laser similar cu toner fara chip ieftin ?
Vezi  AICI

#4
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Samsung Xpress M2675F. Tonerul compatibil costă 80 de lei (3000+ listări) și funcționează mai bine decât cel original, detalii aici. Dacă vrei să adaugi tu toner, atunci trebuie resfotat, cum zice colegul mai sus.
Cu excepția problemelor cu tonerul de origine, care nu ținea deloc cât ar fi trebuit, e o imprimantă foarte bună. Capacitate mare, nu stai mereu să bagi foi în ea, ADF-ul funcționează foarte bine, rareori se întâmplă să agațe două pagini, iar când se întâmplă e că sunt paginile șifonate, pot număra pe degete cazurile în care s-a împotmolit o foaie, se mai întâmplă, dar se trage afară foarte ușor.

Odată la 9000 de listări, trebuie să înlocuiești și drum unit, care costă vreo 80 de lei compatibil și vreo 300 Samsung. Eu am luat de-ăsta Samsung, dar data viitoare voi lua compatibil.

Dacă n-ai nevoie de ADF, sunt și versiuni mai mici, fără, e tot aceeași imprimantă, în principiu.

Edited by SmurfK, 22 April 2019 - 14:44.


#5
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.09.2012
Daca doresti strict imprimanta iti recomand konica minolta bihub 20p.
Cartusul de 8.000 pg,  cilindru 25.000 pg.

Daca doresti multifunctional, gasesti tot de la minolta modelul Konica Minolta bizhub 20.


Daca ne spui si un buget pe care esti disponibil sa il aloci unei astfel de achizitii ar fii perfect , am putea sa-ti facem mai multe recomandari in functie de bugetul pe care il ai.

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,758
  • Înscris: 25.11.2009
In jur de 500 de lei multifunctionala. Trebuie sa fac comparatia cu HP M125a care are toner compatibil la ~ 30-40 de lei.

#7
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare, și pe mine m-ar interesa ce imprimante laser se pot reîncărca ieftin.
Am avut un ML de la Samsung, a ținut 7 ani cartușul tot reîncărcat la câteva luni, din păcate a prăjit-o fulgerul și nu mai comunică pe USB.
Am înțeles cele noi Samsung nu mai merg fără chip, dar Brother at merge fără?

#8
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007
Cartusul de Brother-ul nu are chip. Rolul chip-ului este preluat de un capacel cu aripioare care inlocuieste capacul original. Acesta se inlocuieste prima data si apoi la reincarcarea ulterioara se roteste cam cu 180 de grade. Dar depinde si aici de calitatea capacelului-parghie. Cateodata da retauri si cartusul trebuie scos din imprimanta si repetata operatia de rotire a capacului. Si daca ti-l faci singur tot este enervant. Deci avantaje si dezavantaje ca la orice lucru

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate