Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Peste Betta nu poate sa manance

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AlexArek

AlexArek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.04.2019
Buna ziua!
Am un peste betta cu varsta de aproximativ 2 ani, si deja de 1-2 saptamani nu prea reseste sa mai manance. De cand il am il hransesc doar cu "Betta food - Prodac" si pana acum nu am avut nici o problema. Ideea este ca ii pun o bobita de mancare in apa, acesta se repede sa o manance, insa trece pe sub ea, si nu reuseste sa o ia in gura. La fel se intampla aproape de fiecare data, intr-un final reusind sa prinda una, insa in 50% din cazuri o scapa in timp ce o mesteca. O sa incerc sa caut alta mancare pentru el, insa nu cred ca asta este problema.

Initial m-am gandit ca are o problema de vedere din cauza careia o rateaza, dar chiar daca pun bobita de mancare la o distanta considerabila fata de el, o vede si reactia lui este cea de mai sus, de asemenea m-am uitat foarte atent la ochisorii lui si nu am vazut nimic ciudat.

*Nu am observat nici o diferenta in comportamentul acestuia, care sa ma faca sa cred ca este bolnav, dar bineinteles ca nu sunt expert si e foarte posibil sa ma fi inselat*

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
batrinetile taica, batrinetile .. daca ai amici acvaristi, mai priceputi, poate poate sa-ti faca o portie mica de artemie. daca nici pe aia nu o maninca ..

#3
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017
Pesti beta traiesc intre 2 ani si 2 ani jumate, deci al tau e batran si pe duca, ce nu stie lumea e ca pesti cand ajung la batranete le cedeaza sistemul imunitar si moartea e cauzata de boli, in natura pesti nu apuca batranetea pentru ca sunt mancati de ceva mai mare.

Spor

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Stii ca la oameni ai ochelari de distanta si ochelari de citit (de aproape).
Asa e si la pesti si la alte animale: vederea la distanta si aproape.
50% inca este un procent foarte bun de reusita, leul, de exemplu, are 17 - 19%

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
Azi este dezlegare la pește.a scăpat sau l-ai păpat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate