Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Blocker reclame pe Youtube

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salut.
Mai fratilor exista vreun program ceva care sa nu mai lase reclamele sa ruleze pe youtube cand te uiti la videoclipuri? Astia parca sunt nebuni la cap, pe cuvantul meu de onoare, efectiv cand te uiti la un videoclip de 15 minute, cred ca la 2-3 minute esti bombardat de reclama si tre sa astepti sa dai skip, iar cate unele nici macar nu au skip, si te scot din toti dumnezeii, nu alta, de-ti vine sa dai cu laptopul de pamant sa-l faci tzandari. Sau cand te uiti la playlist-uri de muzica, tot la fel, te astepti la urmatorul cantec si-ti bubuie in ureche dupa aia o nenorocita de muzica a unui ad.
Stie cineva daca exista vreun program ,extensie ceva care sa blocheze recclamele pe YouTube?

#2
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
adaugi extensie la browser...eu folosesc ublock origin,asta pe calculator ...pe android inca caut!

Edited by trafalgar20, 20 April 2019 - 13:33.


#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Eu folosesc asta plugin firefox: https://getadblock.com/
Sau primele 2-3 care apar la cautare plugin: a d b lock
Se pare ca au efect si la youtube, am intrat pe trilulilu, squishy si inca 10-20 de clipuri = nici o reclama

#4
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
+1 pentru ublock origin

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mozzila Ad Block plus

#6
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Pentru Chrome folosesc această extensie care blochează reclame peste tot pe web, dar în paralel cu aceasta. Garantat, zero reclame pe Youtube, doar câteva reclame deloc deranjante scăpând pe alte pagini, funcție de setări.

#7
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Întra pe privat, s-ar putea sa nu mai ai reclame.

#8
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
***** și pt android YouTube vanced


#9
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
De acord, dar va ginditi ca persoanele care incarca clipuri pe youtube au nevoie sa si cistige ceva din acele reclame ? Totusi, ei fac o munca, ofera continut gratuit (nu platiti sa vedeti clipurile), singura varianta sa cistige si ei din asta este sa puna reclame.

#10
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Ad...block for Mozilla ori Ad...block for Chrome. Simplu si eficient. Am Ad......block pentru Google de prin 2008. Simplu si eficient.

View Postionut76, on 20 aprilie 2019 - 14:34, said:

De acord, dar va ginditi ca persoanele care incarca clipuri pe youtube au nevoie sa si cistige ceva din acele reclame ? Totusi, ei fac o munca, ofera continut gratuit (nu platiti sa vedeti clipurile), singura varianta sa cistige si ei din asta este sa puna reclame.
De acord ! Vreau sa vad un documentar despre Marte si trebuie sa imi fac buna dispozitie urmarind o reclama despre un salam X ! Prefer sa nu !

Edited by Fjell, 20 April 2019 - 14:37.


#11
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Ad.block Plus se pare ca e mai eficient dar s-au prostit si ei ca accepta unele reclame ca i-au platit aia sau trebuie dezactivat Ad.block-ul pe unele siteuri...
E cam tot una, ori folosesti un blocker de reclame ori nu folosesti o sa iti mai apara reclame.

Edited by smiley2, 20 April 2019 - 15:00.


#12
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Pentru pc ai variante bune propuse pe aici. Pentru Android si eu folosesc aplicatia Youtube Vanced, este extraordinara. Merge si cu ecranul oprit :)

#13
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postionut76, on 20 aprilie 2019 - 14:34, said:

De acord, dar va ginditi ca persoanele care incarca clipuri pe youtube au nevoie sa si cistige ceva din acele reclame ? Totusi, ei fac o munca, ofera continut gratuit (nu platiti sa vedeti clipurile), singura varianta sa cistige si ei din asta este sa puna reclame.
Majoritatea youtuberilor americani castica sute de mii de dolari pe luna!

#14
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Si in Romania sunt unii care cistiga foarte bine: https://socialblade....y/ro/mostviewed
Ca sa va faceti o idee simpla, impartiti numarul de vizualizari (ultima coloana) la 1400 sau la 1500 pentru a vedea citi euro s-au incasat.

#15
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Si site-ul asta imi cere sa dezactivez blockerul de reclame :ciocan: Nu l-am dezactivat decat pentru un site de streaming pe care urmaresc cateva canale italiene.

Folosesc ad.block-plus si no-script pentru Firefox.

#16
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005

View Postionut76, on 20 aprilie 2019 - 14:34, said:

De acord, dar va ginditi ca persoanele care incarca clipuri pe youtube au nevoie sa si cistige ceva din acele reclame ? Totusi, ei fac o munca, ofera continut gratuit (nu platiti sa vedeti clipurile), singura varianta sa cistige si ei din asta este sa puna reclame.

youtuberii castiga din donatii; isi fac cont de Patreon si lumea doneaza direct acolo
ca la cat cenzureaza YT in ultima vreme...

#17
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010

View PostYourFan, on 20 aprilie 2019 - 21:35, said:


Majoritatea youtuberilor americani castica sute de mii de dolari pe luna!

Poate majoritatea celor buni. Sunt zeci de mii de youtuberi în state, crezi că toți sunt milionari?

Edited by R10, 20 April 2019 - 22:46.


#18
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postionut76, on 20 aprilie 2019 - 21:44, said:

Si in Romania sunt unii care cistiga foarte bine: https://socialblade....y/ro/mostviewed
Ca sa va faceti o idee simpla, impartiti numarul de vizualizari (ultima coloana) la 1400 sau la 1500 pentru a vedea citi euro s-au incasat.
Ai uitat de sponsorizari aka ''contracte de imagine''... De acolo vine banul gros. Ah era sa uit, mai sunt si donatiile pe live, unde anumiti bastani ajung sa doneze chiar si miii de euro...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate