Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Honda Civic 2019 1.5 Sport Plus / Sonic Grey Pearl

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
G2ubogdan

G2ubogdan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2019
Am ridicat și eu mașina într-un final. Comandată la începutul lui decembrie.
Ajunsă zilele astea la dealer. Azi s-au finalizat toate actele, cu rabla, casco etc.
Momentan am făcut București-Pitești și ceva plimbat prin ambele, cât s-a putut în aglomerația de vineri. Mașina e vis, te înveți repede cu ea.
Singura problema la care nici nu am considerat că e cazul să insist prea mult, are țevile de eșapament înfundate câțiva mm. Nu pare lovită pe trailer sau ceva, probabil așa au ieșit din fabrică. În rest totul foarte ok.

Attached Files


Edited by G2ubogdan, 19 April 2019 - 21:52.


#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Bravo ! sa o stapanesti sanatos.

#3
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
asta da masina, e varianta manuala sau cvt?

#4
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006
Zeci de mii de km plini de zambete si drumuri bune virajate!

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Asta ? :D

Attached Files



#6
G2ubogdan

G2ubogdan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2019
Manuală 😇
De ce apar pozele așa? Sunt uploadate de pe telefon

#7
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View PostG2ubogdan, on 19 aprilie 2019 - 21:50, said:

Am ridicat și eu mașina într-un final. Comandată la începutul lui decembrie.
Ajunsă zilele astea la dealer. Azi s-au finalizat toate actele

Iaca d-aia nu mi-am luat Honda anul trecut... N-as putea niciodata sa astept 4-5 luni sa vina masina.. Da-i dracu de prosti si zgarciti, de nu-s in stare sa aiba cateva masini in parcul logistic..
Cum e ma...? Sa intri cu banii in buzunar si aia sa dea din umeri ca vitele? Pai ce dracu faceti aici.. Adica..ce vindeti?
Toyota... la fel de idioti.    Nissan, in 7 zile mi-a dat cheile.

Si nu-mi spuneti ca ati vrut nu stiu ce optiune musai si ati asteptat juma' de an pentru ea. Honda sau Toyota au 2-3 variante de echipare si aia e. Doar culoarea o poti alege.. Nu-i ca la germane care au 1000 de combinatii de optiuni.

Edited by mariovrs, 20 April 2019 - 06:21.


#8
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Bravo,sa o stăpânești sanatos și fără evenimente neplăcute.Inteeesant e că se încadrează la programul rabla,anul trecut când am luat-o pe a mea,nu se încadra.Probabil că a mea nu se încadra fiindcă nu are GPF.

A și pentru faptul că mașinile vin greu...E o explicație-in 2009 au importat o mare cantitate de Honda Accordo.Dupa criza,mașinile nu s-au mai vândut cum sperau ei,ajungând să fie vândute până în 2011-2012 din acel stoc.Au fost probleme cu faptul că începuseră să ruginească coliere și alte cele datorita faptului că mașinile au fost depozitate sub cerul liber atâta timp,fără să fie mișcate Acest parc logistic se afla in Pitești,și e practic o imensă parcare betonata,nimic mai mult.Nu numai Honda au avut probleme,ci toate mărcile care făcuseră un forecast greșit la acea vreme.

#9
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 22.03.2007
S.o stapanesti sanatos, foarte faina culoarea, n.am mai vazut.o pana acum!

Referitor la timpii de asteptare, mie mi.au adus.o in 5 zile, nu in 5 luni, am avut noroc. Prefer varianta cu pachetelele asiatice :) decat cu configurarea europeana. Pentru o Skoda Karoq timpul de asteptare sarea de 3 luni, la Skoda, Toyo sau Mazda in iarna nu aveau NIMIC pe stoc nici macar pentru drivetest.

Cel mai bine se misca Renault, e adevarat, dar in afara de Nissan n.as lua nimic de la ei...

Edited by takis, 20 April 2019 - 07:50.


#10
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Posttakis, on 20 aprilie 2019 - 07:48, said:


Cel mai bine se misca Renault, e adevarat, dar in afara de Nissan n.as lua nimic de la ei...

Pai Nissan astazi..e doar un Renault mai bine finisat. E ca Skoda cu VW.
De ce tot fugiti de Renault cand pana si Mercedes a priceput ca au cele mai bune motoare.  Si pe C class/Vito pun 1.6 dci.. Nu mai vorbim de celebrul 1.5 dci. pe A class si B class.

Edited by mariovrs, 20 April 2019 - 08:45.


#11
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,112
  • Înscris: 04.08.2007
Mercedes a realizat ca e mai ok cumpere motoare mici de la altii decat sa dezvolte ei.
Chestie care nu cred ca se va intampla la motoarele de la 2l in sus.

#12
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Mda...inca mai trag de dinozaurul ala de 2.2 litri.. Stiind ca impozitul e mare in toata Europa la motoare peste 2.0...
Cum e sa ai o puta de masina ca Mercedes A class si sa platesti 8-9 milioane impozit..
Si da...au realizat ca-s in urma francezilor cu zeci de ani.. si n-au sanse reale sa-i ajunga. De aia au cumparat de la cei mai buni.

#13
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 19.05.2005
@Initiator Sa te bucuri de masina!

Fratilor, fara suparare, deja ati facut praf jurnalul omului, lasati comentariile offtopic.

#14
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Degeaba zice unii ce or zice, e faina tare masina!
Drumuri bune ca in vest si km fara numar!

#15
G2ubogdan

G2ubogdan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.01.2019
Am așteptat atât pentru culoare+echipare. Aveau echiparea, dar nu era culoarea asta sau invers... Și cred că a meritat.
Momentan sunt deja la Timișoara cu ea. La întoarcere atinge prima 1000 de km.
De la consumul peste 12 când am plecat de la Honda nord a scăzut la 5.4,mers nu tocmai cuminte și nu foarte liber traseul.

Attached Files



#16
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006
No, sa nu mai creada unii ca declar voit consumuri mici “ca-mi place masina” :) .

#17
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Frumoasă.
Culoarea am mai văzut-o, văd că se mira un coleg.

View Postcloschkutza, on 20 aprilie 2019 - 22:19, said:

No, sa nu mai creada unii ca declar voit consumuri mici “ca-mi place masina” :) .

Cred că spune de mixt.

#18
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,631
  • Înscris: 02.10.2009
Spatele cu bucatile acelea de plastic negru foarte ieftin e urat rau de tot. E o exagerare, pe deasupra si nereusita.
In rest e Ok, totusi un pic cam "ascutita la forme" :lol:

Am observat la modelele japoneze Honda si Toyota 2018-2019 acelasi stil "ascutit" inutil si cam lipsit de consistenta. Pacat ca a inceput si Honda asa, de la Toyota nu are oricum nimeni pretentii, sunt traditional urate (da' bune!)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate