Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Versioning din EAR file, jenkins build sau git tag

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Se da o aplicatie cu interfata (jsp, struts config, java) in java (j2ee si was7) si logica de business in cobol cu db2.
As vrea sa stiu daca pot afisa cumva, ca versiune a aplicatiei, sa zicem data. Din fiserul arhiva EAR, din buildul Jenkins sau din tagul GIT?

Pe net nu am gasit inca vreun punct de plecare. Sau nu am cautat cum trebuie, pentru de fapt nu am nici o idee cum sa apuc problema si in ce directie sa merg.

Multumesc

PS. Va stau la dispo pentru alte detalii sau info suplimentare, daca este nevoie.

Edited by colombo2003, 19 April 2019 - 17:58.


#2
khrypt

khrypt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.05.2005
http://akeffalas.git...-artifacts.html
https://tedvinke.wor...ion-with-maven/
https://dzone.com/ar...version-details

cam asa?

#3
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Da. Merci pentru raspuns.
Problema e alta: ar fi fost simplu daca foloseam maven sau ant, dar nu le am si nici nu le pot instala sau folosi.

#4
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019
Sunt curios de ce nu ai  voie sa folosesti ant sau maven intr-un proiect de tip java ?

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Nu sunt admin pe masina. Nu am voie sa instalez alte softuri, module sau pluginuri (politica firmei; mediu bancar si dureaza pana convingi de utilitate si obtii aprobarile necesare).

#6
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019
Ant/Maven sunt pt java ca plamanii pt un inotator. Vorbeste cu adminul respectiv sa-ti instaleze software-urile pt productivitate de care ai nevoie, daca nu vrea atunci pleaca la alta firma mai adevarata si nu la  paranoia inc.
In fond java fara net este ca atletul fara picioare.Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate