Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Care este numarul maxim de grupuri de Facebook pe care se poate trimite cate o postare simultan pentru o zi?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.02.2016
Va salut cu respect, dragilor! Ieri am folosit Pilot Poster si a mers sa trimit cate o postare pe multe grupuri de Facebook dar in timp de o ora jumate. Aseara am vrut sa postez simultan pe toate grupurile de Facebook la care sunt abonat, prin metoda de a trimite de pe adresa de email(gmail) pe toate grupurile mele, si nu a mers. Apoi am incercat sa trimit la un numar mic de grupuri, tot prin metoda de pe adresa de email si nu a mers. Am folosit un tool(extensie) de chrome ca sa trimit cate o postare la 10 secunde pe 30 de grupuri bifate, si nu a mers. Apoi am fost restrictionat de a nu mai putea posta pe grupuri pana luni. Va rog sa-mi spuneti care e limita maxima de grupuri pe care se poate trimite cate o postare simultan pentru o zi! Multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Vei spama grupul și vei fi eliminată.

Postează și tu DACĂ NU E SPAM în limita bunului simț.

#3
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.02.2016
Tocmai de asta intreb... Vreau ca sa stiu cate grupuri pot folosi pentru a trimite o postare pe fiecare grup astfel incat, postarile sa nu fie considerate spam.

Attached Files

  • Attached File  res.png   21.19K   23 downloads

Edited by Mickeydutza, 19 April 2019 - 12:47.


#4
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Te vor bana adminii ca o sa zica ca esti bot, asa ca stai linistita si posteaza cand ai timp.

#5
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.02.2016
De ce sa ma baneze, daca aflu numarul maxim de grupuri la care pot trimite legal cate o postare pe grupurile respective, in limita permisa pentru o zi?

Edited by Mickeydutza, 19 April 2019 - 12:50.


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
De curios așa, la ce faci reclamă ?

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Citeste aici. Nu e un numar fix de grupuri ci, mai mult, distanta intre postari si continutul postarii.
P.S: nu mai fa spam si nu o sa mai fii blocata.

#8
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 907
  • Înscris: 30.01.2006
Nu e numai FB-ul care considera spam ci si utilizatorii grupului care pot marca postul drept spam. Eu fac asta daca vad mai mult de 3 posturi asemanatoare pe 3 grupuri diferite. Si am observat ca  limita "rezistentei" userilor este de 3-5 posturi. Cam 6-7 in decurs de o ora cred ca este acceptat de FB, dar ma pot insela.  Plus ca daca posturile iti sunt considerate spam, ti se blocheaza link-urile catre site/blog direct la urmatoarele postari.
.

#9
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.02.2016

View Postwaterman, on 19 aprilie 2019 - 12:49, said:

De curios așa, la ce faci reclamă ?
Nu fac reclama. Vreau sa postez un video despre proprietatile si afacerile capusa din Brazilia, ale lui L. Dragnea.

View PostAlexEn, on 19 aprilie 2019 - 12:49, said:

Citeste aici. Nu e un numar fix de grupuri ci, mai mult, distanta intre postari si continutul postarii.
P.S: nu mai fa spam si nu o sa mai fii blocata.
Thanks!

View PostBaghe, on 19 aprilie 2019 - 12:50, said:

Nu e numai FB-ul care considera spam ci si utilizatorii grupului care pot marca postul drept spam. Eu fac asta daca vad mai mult de 3 posturi asemanatoare pe 3 grupuri diferite. Si am observat ca  limita "rezistentei" userilor este de 3-5 posturi. Cam 6-7 in decurs de o ora cred ca este acceptat de FB, dar ma pot insela.  Plus ca daca posturile iti sunt considerate spam, ti se blocheaza link-urile catre site/blog direct la urmatoarele postari.
.
Thanks ca mi-ai spus! Eu sunt satul de restrictionari...sunt cel mai vanat pe Facebook, si din cauza guvernului si din cauza mesajelor antiguvernamentale din 2016 incoace am avut 8 conturi de Fb blocate/suspendate. Posted Image

Edited by Mickeydutza, 19 April 2019 - 12:59.


#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Tind sa cred ca ai fost blocat din cauza spamului avand in vedere cum pui problema.

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostMickeydutza, on 19 aprilie 2019 - 12:56, said:

Nu fac reclama. Vreau sa postez un video despre proprietatile si afacerile capusa din Brazilia, ale lui L. Dragnea.

Pune-l aici că dau și eu share.

Sau trimite PM dacă nu e voie aici.

Mulțumesc

#12
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.02.2016

View PostAlexEn, on 19 aprilie 2019 - 12:58, said:

Tind sa cred ca ai fost blocat din cauza spamului avand in vedere cum pui problema.
Primesc cam cate 4 restrictii pe saptamana. Cauze: pentu prea multe like-uri multiple pe un live, pentru commentu-uri prea rapide,si pentru alte motive stupide de ale celor de la Facebook. Uneori nu pot da like, nu pot distribui si nu pot posta pe grupuri. Toate astea se intampla din cauza postarilor antiguvernamentale pe grupuri, acolo e durerea cea mai mare a guvernului PSD-ALDE-UDMR.

View Postwaterman, on 19 aprilie 2019 - 13:05, said:


Pune-l aici că dau și eu share.

Sau trimite PM dacă nu e voie aici.

Mulțumesc
Ti-am dat PM, ca sa nu deranjez pe aici unii utilizatori cu inclinatii spre ciuma rosie.

#13
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostMickeydutza, on 19 aprilie 2019 - 12:40, said:

Tocmai de asta intreb... Vreau ca sa stiu cate grupuri pot folosi pentru a trimite o postare pe fiecare grup astfel incat, postarile sa nu fie considerate spam.
Sã nu fie considerat spam , deși este !?

#14
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.02.2016

View Post86-APP, on 19 aprilie 2019 - 13:29, said:

Să nu fie considerat spam , deși este !?
Stii ce e spam curat? Spam e atunci cand trimiti postari de mai multe ori pe acelasi grup intr-un timp scurt. Eu nu am facut niciodata asa ceva. Eu vreau sa trimit cate un mesaj pe fiecare grup, sau pe o parte din grupurile la care sunt abonat. Observi diferenta?

Edited by Mickeydutza, 19 April 2019 - 13:46.


#15
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
De ce nu-i intrebi pe adminii grupurilor respective, care te-au blocat? Nu e mai simplu asa?

#16
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.02.2016
Nu cred ca adminii m-au blocat. Cred ca m-au blocat cei de la Facebook. Posted Image

Edited by Mickeydutza, 19 April 2019 - 14:10.


#17
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Facebookul considera spam acelasi continut postat in mai multe grupuri, intr-o perioada scurta de timp, de asta acel Pilot Poster lasa cateva minute intre mesaje.
Scrie foarte clar in linkul pe care ti l-am dat cum poti fi calificat automat ca spammer. Lasa lacrimogenele ca nu din cauza postarilor antiguvernamentale te blocheaza ci din cauza faptului ca faci spam.

#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Te-a blocat PSD ul hai să recunoaștem.

Uite și cauza.

Asta postai tu.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QZ8ylfQKvkI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bine că nu ți-au inventat un viol ceva...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate