Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Ridicare colet de langa Viena, o mana de ajutor de la cineva care revine in RO de Paste din Germania/Austria?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,490
  • Înscris: 02.09.2006
Sincer, nu cred ca pentru cel mult 20 de euro cineva care nu are exact drum pe acolo se va deranja sa o faca! e interesant cum ai facut plata produsului fara a avea siguranta ca ai cum sa intri in posesia lui, probabil ca este o valoare foarte mica daca ti-ai asumat riscul de a ramine fara el si fara bani!

In rest, cuvintele urmatoare sint edificatoare: ''iar altcineva macar la fel de educat ca persoana mea''!

#20
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Posttytysor, on 19 aprilie 2019 - 12:54, said:

In rest, cuvintele urmatoare sint edificatoare: ''iar altcineva macar la fel de educat ca persoana mea''!

La fel de edificator e si: In rest, cuvintele urmatoare sint edificatoare:

#21
cristiursu

cristiursu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2007

View Posttytysor, on 19 aprilie 2019 - 12:54, said:

Sincer, nu cred ca pentru cel mult 20 de euro cineva care nu are exact drum pe acolo se va deranja sa o faca! e interesant cum ai facut plata produsului fara a avea siguranta ca ai cum sa intri in posesia lui, probabil ca este o valoare foarte mica daca ti-ai asumat riscul de a ramine fara el si fara bani!

In rest, cuvintele urmatoare sint edificatoare: ''iar altcineva macar la fel de educat ca persoana mea''!

Eu cred ca cineva poate sa faca o fapta de omenie, nu neaparat in vederea celor 20 euro, parerea mea ... mi-e greu sa cred ca nu exista nimeni care sa nu se gandeasca decat la bani si sa zica, "nu... nu-l ajut ca da putin".
Refuz sa cred ca "nu se deranjeaza" nimeni, eu as face-o cu drag intr-o situatie similara.

Cat despre cost, pentru mine economic vorbind nu prea merita costul produsului daca mai pun pe deasupra si un transport scump... 20 de euro zic ca e rezonabil


In alta ordine de idei e vorba de vreo 300e dar nu mi-am asumat cine stie ce risc...
in final o sa-mi iau nevasta si copiii si sa le arat Viena 2 zile daca alta varianta nu gasesc ...

View Postspe_ripper, on 19 aprilie 2019 - 13:43, said:


La fel de edificator e si: In rest, cuvintele urmatoare sint edificatoare:

Eu incerc sa nu observ micile romanisme :D

#22
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,235
  • Înscris: 24.06.2006

View Postcristiursu, on 19 aprilie 2019 - 10:35, said:

mult peste cei 20 de euro pe care-s dispus sa-i platesc cuiva care ma poate ajuta in acest fel...

Danke Posted Image
dupa cum formulezi, prevad ca se vor bate amatorii de paste din Romania la coada la Interspar sa apuce pachetul

Danke si Paste Fericit!

ps: ma intreb ce-o safaci daca binevoitorul nu lasa sub 30 plata pentru serviciu

#23
cristiursu

cristiursu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2007

View Postdan210, on 19 aprilie 2019 - 13:58, said:


ps: ma intreb ce-o safaci daca binevoitorul nu lasa sub 30 plata pentru serviciu

Prefer ca binevoitorul tau sa nu ma contacteze.
Nu stiu daca ai inteles...  nu e vorba de bani cat de bunavointa.
Deranjul chiar nu e mare, cineva care oricum vine inspre Romania n-ar trebui sa-i pese prea mult de cei 20 de euro, nu mai mult decat ca un gest de multumire.
Ma gandesc ca cineva care vine de Pasti sigur nu vine ca sa "mai faca un leu" pe traseu, deci totul se rezuma in final la bunavointa.

In fine, poate vad eu lucrurile diferit "in my early forties"

#24
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017
E,mai mult ca sigur ai văzut Viena cu nevasta vrând-nevrând?!🤔

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate