Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

2Pac - Hit 'Em Up (Dirty) (Official Video) HD

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/41qC3w3UUkU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

The king is still alive.

#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
un fel de mr juve si susanu. dar mai negrii.

Edited by laffin, 18 April 2019 - 21:35.


#3
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 956
  • Înscris: 12.12.2007

View Postlaffin, on 18 aprilie 2019 - 21:35, said:

un fel de mr juve si susanu. dar mai negrii.

Imi pare tare rau ca doar atât ai fost in stare sa spui!
E vorba de mult mai mult, aici. As zice ca este chiar Istorie...evident, referindu-ma la istoria muzicii de gen.
Manelistii nostri colorati, penibili de altfel, care se cred "mafioți de mafioți" nu au absolut nimic in comun cu ce se intampla atunci acolo (pe East and West Coast). In afara de versuri, care seamana putin, sunt convins ca ăștia nu sunt in stare sa isi dea viata pentru crezul lor manelistic. Sunt prea lasi (asa e natia lor) ca să o faca. Pe cand cei de mai sus au facut-o, fie ca au vrut, fie ca nu, dar si-au asumat-o provocând și spunând liber, prin muzica cred, vezi cazul lui 2Pac.
Da! Era vorba si de bani si de supremație si de audiente si de vânzări si de notorietate...etc. Intotdeauna a fost o rivalitate in muzica rap si nu numai (vezi echipele de baschet) intre Coasta de Est a US si Coasta de Vest.
Iar dacă ai fi avut cel mai mic grad de curiozitate si ai fi accesat pagina Wikipedia dedicata acestui cântec (te intrebi de ce oare melodia de mai sus are o pagina a sa pe Wiki?) te-ai fi convins că e vorba de ceva mai mult decat Mr Juve sau cum l-o chema pe coloratul la care faci referire.
Uite aici pagina web despre care pomeneam, ca sa nu te mai straduiesti: https://en.wikipedia.../Hit_'Em_Up

A....si inca ceva: "negrii" se scrie cu un singur "i" - negri. Pentru ca este adjectiv in forma sa de plural simplu.: negri-negre.
Negrii", cu doi "i" este substantiv , tot la plural p, si se refera la "cei negri": negrii-negresele.
Da' nu stii tu d'astea!

Edited by laurstef, 18 April 2019 - 23:42.


#4
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 956
  • Înscris: 12.12.2007
Uite că am primit „like” și de la inițiator!
Hai că ți-a luat ceva să citești răspunsurile la propria ta postare. Posted Image
Întrebarea mea este CE ai vrut să reliefezi cu rexpectivul clip....? Sau dar ai vrut să (ne) readuci în atenție 2PAC'u?

#5
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postlaffin, on 18 aprilie 2019 - 21:35, said:

un fel de mr juve si susanu. dar mai negrii.
Hai ca poti mai mult, nu compara mere cu pere

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate