Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

"Nimic" ... "nu dau mana cu hotii", doua replici recente "made in Suceava" si-un sofer c-o demisie in varf de bat

* * * * - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
404 replies to this topic

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,331
  • Înscris: 29.07.2013
In timp ce ministrul,  inca in functie, al justitiei isi trimite soferul la primil ministru, sa-i prezinte demisia din functia de ministru, pe plaiurile moldovenesti, Liviutul atat de drag craiovenilor, pateste niste surprize.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YICza-okqqk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oare a incepui lumea  sa zareasca lupul de sub pielea de oaie si sa-si manifeste "pretuirea" pentru acesta?! Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y0c31nDledI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum s-o simti el, Tudorel, dat afara ca o masea stricata, dupa ce la randul sau a macelarit la ordin, tot ce i s-a pus in fata.
Mandru de palmaresul atins, incepand de la un procuror ordinar pana la decan,  Curtea de la Venetia, CCR, iar acum, scos cu coada rabatata intre picioare si cu un picior in fund, din inalta functie de ministru al justitiei romane.

Zicala romaneasca ... cu troaca si cu porcii i se potriveste de minune Posted Image

Edited by argonaut, 18 April 2019 - 20:45.


#2
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
N-am inteles nimic.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Tudorel e doar un pic mai "citit" decat Nicolae, dar tot un mafiot este.

Edited by pasilla, 18 April 2019 - 18:40.


#4
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,111
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Tânărul care a strigat, in timpul discursului lui Dragnea de la Suceava, ca PSD nu a facut „nimic” a fost apoi agresat de un grup de pesedisti, care au incercat sa il scoata cu forta afara.

„Ce am facut noi?”, a intrebat Dragnea, intr-o sala de sport plina de pesedisti, in comuna Dumbraveni, pregatindu-se sa enumere realizarile PSD.

„Nimic”, s-a auzit tare o voce chiar din mijlocul multimii de pesedisti.

Surprins, Dragnea a reactionat foarte nervos: „Nimic esti tu, ti-o spun direct. Ai rabdare sa spun, mincinosule”.

Potrivit unei inregistrari postate din sala de sport, la scurt timp dupa replica furioasa a lui Dragnea un tanar a fost agresat, fiind impins de mai multi pesedisti. Cel mai agresiv dintre pesedisti a fost primarul comunei Moara, Eduard Dziminschi.

„In tara asta nu mai ai voie sa iti spui punctul de vedere. Iata cum niste flacai, intre care primarul de la Moara, Eduard Dziminschi, sar sa il potoleasca pe un tanar, care l-a huiduit pe Liviu Dragnea”, anunta jurnalista Oana Slemco, prezenta in sala.


#5
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View Postprojectfp, on 18 aprilie 2019 - 18:37, said:

N-am inteles nimic.

Patience, it'll come to you!

#6
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostTsunnnami, on 18 aprilie 2019 - 18:40, said:

Patience, it'll come to you!
Ce sa vina, a incercat sa faca o ciorba dar a amestecat ingredientele prost si nu a iesit nimic.
Macar daca stii ca nu ai talent la scris...

#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View Postargonaut, on 18 aprilie 2019 - 18:30, said:

In timp ce ministrul,  inca in functie, al justitiei isi trimite soferul la primil ministru, sa-i prezinte demisia din functia de ministru, pe plaiurile moldovenesti, Liviutul atat de drag craiovenilor, pateste niste surprize.

Oare a incepui lumea  sa zareasca lupul de sub pielea de oaie si sa-si manifeste "pretuirea" pentru acesta?! Posted Image


https://www.digi24.r...g-nimic-1115539

Cum s-o simti el, Tudorel, dat afara ca o masea stricata, dupa ce la randul sau a macelarit la ordin, tot ce i s-a pus in fata.
Mandru de palmaresul atins, incepand de la un procuror ordinar pana la decan,  Curtea de la Venetia, CCR, iar acum, scos cu coada rabatata intre picioare si cu un picior in fund, din inalta functie de ministru al justitiei romane.

Zicala romaneasca ... cu troaca si cu porcii i se potriveste de minune Posted Image

E okay, sa continue tot asa
Isi pierde din popularitate si constituie si un exemplu pentru "viitori"

View Postprojectfp, on 18 aprilie 2019 - 18:42, said:

Ce sa vina, a incercat sa faca o ciorba

E vorba de Tudorel nu de Ciorbea

As I said, it'll come to you

#8
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Asa, și? Dragnea merge mai departe cu sutele de milioane în conturi, ala se simte mulțumit că a făcut și el o aroganță cu efect "nimic" de care poate isi va da seama curand si noi... vezi semnatura.

#9
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View Postnotrust, on 18 aprilie 2019 - 18:44, said:

Lumea trebuie sa se trezeasca, si pe unde vede PSDiosti sa-i hartuiasca, sa-i alerge, sa le strice ziua.
PSDisatii trebuie sa aibe viata grea in Romania, altfel ne fac ei viata grea noua.
Problema lor e Dragnea si latraii lui. Daca pleaca Dragnea PSD va deveni bun chiar si pentru cei ce injura acum PSD.
Asta cu hartuitul si alergatul e de prost gust, pe langa faptul ca e penala, dar pot legal sa isi spuna opinia sincera despre ei cand se intalnesc cu ei si sa nu mai pupe mana in speranta ca le pica si lor un tun la stat, sau cel putin ce considera ei un tun la stat (un ajutor social, o pensie, un salariu, un contract mic).

Edited by projectfp, 18 April 2019 - 18:50.


#10
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postargonaut, on 18 aprilie 2019 - 18:30, said:

.....Liviutul atat de drag craiovenilor, pateste niste surprize.
.''https://www.digi24.r...g-nimic-1115539
......
Doua subiecte amestecate , iar cel putin la asta nu ai precizat parerea ta personala , asa cum se cere .
Imi permit atunci sa postez eu parerea mea , la acel dialog :
Ce am făcut noi?
Voce din sală: „Nimic!”
Liviu Dragnea: „Nimic ești tu, ți-o spun direct! Ai răbdare să-ți spun ce am făcut noi, mincinosule! Am mărit salariile la medici, așa cum n-au fost niciodată în România. Și medicii nu mai pleacă, pentru că avem nevoie de ei aici, să ne trateze pe noi, nu să trateze străinii! După bătaia de joc la adresa profesorilor, am mărit salariile și se vor mări an de an cu câte un sfert. În anul viitor, pensiile vor fi cel puțin duble. Începând cu 2021 vor fi și pensii mărite de trei ori. Și nu vorbesc de pensiile speciale”, le-a spus Liviu Dragnea sucevenilor.
„Am eliminat impozitul la pensiile sub 2.000 de lei, pensionarii nu mai plătesc contribuțiile la sănătate, la pensiile de peste 2.000 de lei impozitul este între 10-16%. Asta înseamnă că indiferent cât de mare sau mică a fost inflația, diferența este tot cu plus și puterea de cumpărare a pensionarilor a crescut cu 18%. E suficient? Nu e suficient. Dar este un proces început.
A mai avut cineva curajul să îl înceapă? Nu!”, a adăugat Dragnea.
..................
Deci i-a demonstrat individului ca a facut ceva . evident pe scurt . sa spui totusi " nimic " , este exagerat .
In alta ordine de idei , indiferent cine ar cionduce , cum , si cu ce rezultate , mereu va fi un gica contra . mereu .

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postnotrust, on 18 aprilie 2019 - 18:44, said:

Lumea trebuie sa se trezeasca, si pe unde vede PSDiosti sa-i hartuiasca, sa-i alerge, sa le strice ziua.
PSDisatii trebuie sa aibe viata grea in Romania, altfel ne fac ei viata grea noua.

Attached File  000Muie Dragnea.JPG   429.78K   9 downloads

Corect! Subscriu...Posted Image

#12
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Lols, medicii si tinerii nu mai pleaca da aducem juma de milion de pakistanezi......

#13
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Au făcut un mare rahat!
Au irosit trei ani și câteva zeci de miliarde pe prostii!

#14
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View Post86-APP, on 18 aprilie 2019 - 18:50, said:

Doua subiecte amestecate , iar cel putin la asta nu ai precizat parerea ta personala , asa cum se cere .
Imi permit atunci sa postez eu parerea mea , la acel dialog :
Ce am făcut noi?
Voce din sală: „Nimic!”
Liviu Dragnea: „Nimic ești tu, ți-o spun direct! Ai răbdare să-ți spun ce am făcut noi, mincinosule! Am mărit salariile la medici, așa cum n-au fost niciodată în România. Și medicii nu mai pleacă, pentru că avem nevoie de ei aici, să ne trateze pe noi, nu să trateze străinii! După bătaia de joc la adresa profesorilor, am mărit salariile și se vor mări an de an cu câte un sfert. În anul viitor, pensiile vor fi cel puțin duble. Începând cu 2021 vor fi și pensii mărite de trei ori. Și nu vorbesc de pensiile speciale”, le-a spus Liviu Dragnea sucevenilor.
„Am eliminat impozitul la pensiile sub 2.000 de lei, pensionarii nu mai plătesc contribuțiile la sănătate, la pensiile de peste 2.000 de lei impozitul este între 10-16%. Asta înseamnă că indiferent cât de mare sau mică a fost inflația, diferența este tot cu plus și puterea de cumpărare a pensionarilor a crescut cu 18%. E suficient? Nu e suficient. Dar este un proces început.
A mai avut cineva curajul să îl înceapă? Nu!”, a adăugat Dragnea.
..................
Deci i-a demonstrat individului ca a facut ceva . evident pe scurt . sa spui totusi " nimic " , este exagerat .
In alta ordine de idei , indiferent cine ar cionduce , cum , si cu ce rezultate , mereu va fi un gica contra . mereu .

A furat. Asta era raspunsul corect.

#15
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View Postprojectfp, on 18 aprilie 2019 - 18:49, said:

Problema lor e Dragnea si latraii lui.

Nicidecum doar aia. Puteai scrie:

"Problema lor e INFRACTORUL si JAVRELE LUI"
Si stii cine compune PSD?

Javre infractoare sau cel putin penale si unele jigodii neprinse inca si prosti.
Cam atat.

Daca vrei iti pot demonstra
Numai daca-mi promiti ca incerci sa intelegi

#16
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostJammalan-the-Prophet, on 18 aprilie 2019 - 18:51, said:

Lols, medicii si tinerii nu mai pleaca da aducem juma de milion de pakistanezi......
Aia ii aducem ca a crescut nivelul de trai si toti romanii s-au ajuns si au devenit boieri patroni ce au nevoie de sclavi.

#17
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postnotrust, on 18 aprilie 2019 - 18:44, said:

Lumea trebuie sa se trezeasca, si pe unde vede PSDiosti sa-i hartuiasca, sa-i alerge, sa le strice ziua.
PSDisatii trebuie sa aibe viata grea in Romania, altfel ne fac ei viata grea noua.
Aia cu "Nu dau mâna cu hoții" ar trebui să devină formula de salut când te întâlnești cu pesedezi! :D
"Salut"
"Nu dau mâna cu hoții!"

#18
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View Postprojectfp, on 18 aprilie 2019 - 18:54, said:

Aia ii aducem ca a crescut nivelul de trai si toti romanii s-au ajuns si au devenit boieri patroni ce au nevoie de sclavi.

Cum adica ii aduceti? Nu vin ei?
Sustinatorii lui dragnea de ce nu munceste?

Edited by MotanulAlb, 18 April 2019 - 18:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate