Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Balanita candidozica

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postbennyman, on 18 aprilie 2019 - 19:38, said:

Da de la creme se agraveaza asa ca am incetat sa ma folosesc creme,problema e ca am intrat pe un alt forum unde am gasit zeci de persoane cu problema asta si unii dintre ei o au de ani de zile,au fost la urologi si dermatologi si nu pot scapa de ea si daca scapa recidiveaza,nu pot zice ca doctorii romani nu sunt buni nici in Germania nu is mai breji,cred ca ultima solutie va fi circumcizia.
ai citit mai sus? sau chiar vrei circumcizie?

#20
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Partenera ta a facut si ea tratament? Si dupa el o analiza a secretiilor vaginale? Ca daca faci doar tu si faceti sex neprotejat, e degeaba.

#21
muppetz

muppetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.05.2008
Balanita candidozica este o afectiune care mi-a atras atentia intr-un mod dramatic . Pe parcursul a doua luni ramasesem in final fara speranta si practic singura solutie era sa apelez la doctor . Insa PAS ! Am incercat toate tratamentele citite pe net , nici o ameliorare , din contra boala se agrava cu usturimi si dureri chiar la cea mai mica atingere . Ce sfaturi pot sa dau in postura celui care a experimentat mai multe ... In primul rand NU se consuma alcool pe toata perioada de cca 2 saptamani a tratamentului . Igiena intima zilnica de min. 3 ori pe zi . Eu am utilizat servetele umede deoarece spalatul care impunea decalotarea penisului era aproape imposibila iar celor care sfatuiesc spalarea dupa fiecare urinare as dori sa ii vad cum fac asta la serviciu timp de 8...10 ore pe zi . Pentru igienizare am folosit si Urinal Acut Forte (cu albastru de metil) cate 3 pastile pe zi (dim-pranz-seara) timp de 2 saptamani . Cea mai importanta este administrarea de Fluconazol (150mg) cate 1 capsula la 3 zile , eu am folosit 4 timp de o saptamana si jumatate . Dintre toate cremele recomandate singura care intr-adevar a fost semnificativ utila a fost Dermovate . Nu mai am nimic de cca 1 luna si sper sa nu recidiveze dupa cum am auzit . Oricum voi reveni ....

#22
Clauamusiv

Clauamusiv

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 23.12.2017
Salutare, si eu sunt la fel de 7 luni nu mai pot scapa, ce e drept sa ameliorat umpic dar degeaba.

#23
muppetz

muppetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.05.2008
Am revenit dupa 10 luni . Sunt OK dupa infama balanita ! Am si uitat de fapt dar am primit o noticare de la cineva cu aceeasi problema . Nu am reusit din pacate sa raspund la timp , sper ca s-a insanatosit respectivul .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate