Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Balanita candidozica

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
bennyman

bennyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 14.05.2008
Buna ziua as dori sa intreb daca a avut cineva infectia asta? se pare ca o am de vreo 2 luni si nu mai scap de ea,am incercat tot felu de creme antibiotice si nu-i mai dau de cap,poate cineva de aici a avut-o si stie o modalitate sa scapi de ea,am inteles ca circumcizia e cea mai sigura modalitate dar nu vreau asa ceva.

#2
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Lasa prostiile si consulta un medic pina nu este prea tirziu.

#3
bennyman

bennyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 14.05.2008
Am fos la doi medici deja ,iar chestia asta nu e de la curve, nu am nevoie sa umblu la curve ,asa ca daca nu aveti idee de subiect va rog sa va abtineti in a comenta,medicul roman mi-a zis sa ma dau cu apa cu bicarbonat si sa iau o  crema hidrocortizon ,apa cu bicarbonat cam ce fel de medic poate recomanda asa ceva,iar doctorul neamt mi-a dat o creme cu estract de galbenele si iar o crema cu hidrocortizon ceea ce nu ajuta,iar ca alternativa la astea doua circumcizia...

 projectfp, on 18 aprilie 2019 - 15:15, said:

Iti recomand ca in loc sa vizitezi curvele sa vizitezi medicul.
Si eu iti recomand daca esti pe langa subiect sa vizitezi alt topic,nu toata lumea viziteaza curvele alti mai au si ce fute acasa.

#4
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Colegu' Benny, mai bine ignorai ce s-a scris mai sus...

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

,am incercat tot felu de creme antibiotice
Candida e o ciuperca. Apare de multe ori dupa tratamente prelungite cu antibiotice cand scade imunitatea.
Daca ii dai cu antibiotice fie ele si creme, nu faci decat sa o ajuti.

#6
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Este o micoza, nu o infectie (bacteriana sau virala).
Si cremele cu antibiotice o cresc si o fac mare micoza.
Ai nevoie de un antimicotic. ;)

Iar circumcizia ti-ar fi de un real folos, este o foarte buna metoda impotriva ejacularii precoce...

Bicarbonatul ala schimba pH-ul mediului si inhiba dezvoltarea candidozei.

#7
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

 bennyman, on 18 aprilie 2019 - 15:29, said:

medicul roman mi-a zis sa ma dau cu apa cu bicarbonat si sa iau o  crema hidrocortizon ,apa cu bicarbonat cam ce fel de medic poate recomanda asa ceva
Bicarbonatul de sodiu e foarte bun impotriva candidei, e cel mai "bland" remediu naturist ce se poate aplica pe penis, mai poti incerca si cu unt de cocos sau iaurt.

#8
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
pai atunci ce te tine sa nu faci circumcizie? ca nu e asa de complicata operatia

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Da, si daca i se mai intampla o data....taie mai departe.
Vei fi surprins, dar bicarbonatul face toti banii, ma rog, face mai mult decat costa. Eu am avut o problema in genul si m-am chinuit de vai mama mea..hai sa-ti spun ce am invatat eu la modul greu, pentru ca medicii..nu stiu, nu se pricep.
Te speli cu apa fiarta si bicarbonat. Folosesti gel pentru zone intime, nu sapun cu soda sau, ma rog, ai inteles ideea. Igiena cum trebuie, tratament in fiecare seara, rabdare...si se rezolva. Dar relativ greu.

#10
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
O mica lectura despre circumcizie si in special pt cei entuziasmati cu privire la "beneficiile" acesteia!!

http://www.cirp.org/...Q/index_ro.html

#11
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007

 bennyman, on 18 aprilie 2019 - 15:29, said:

Si eu iti recomand daca esti pe langa subiect sa vizitezi alt topic,nu toata lumea viziteaza curvele alti mai au si ce fute acasa.

Asta e nasoala rau. Fa ancheta in familie.

#12
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 07.04.2017
Initiator , ignora mistocareala grobienilor   !  Infectia cu candida  apare dupa  diverse antibiotice, din cauza spalarii prea dese si abuzului de sapun sau gel intim, in perioada sarcinii, la persoanele cu diabet , cu imunitate scazuta, etc. Despre bicarbonat au scris  colegii , e util in problema ta. Sanatate!

#13
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Canesten crema pe cuc + Fluconazole teva pe gura 1 buc

Edited by alexpet, 18 April 2019 - 18:28.


#14
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Pentru cei care au recomandat circumcizia:
    Daca o femeie are candidoza ce operatie chirurgicala se recomanda ?
     Boala este perfect tratabila, dar trebuie gasit un medic normal la cap.




#15
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

 bennyman, on 18 aprilie 2019 - 14:59, said:

Buna ziua as dori sa intreb daca a avut cineva infectia asta? se pare ca o am de vreo 2 luni si nu mai scap de ea,am incercat tot felu de creme antibiotice si nu-i mai dau de cap,poate cineva de aici a avut-o si stie o modalitate sa scapi de ea,am inteles ca circumcizia e cea mai sigura modalitate dar nu vreau asa ceva.
Cred ca am avut ceva asemenator in urma cu foarte multi ani; tratamentele date de dermatolog(valabile si acum) n-au avut succes. In disperare de cauza inainte de a ma trimite la un spital din Bucuresti mi-a prescris un antibiotic 4-6 injectii intravenoase, nu mai stiu exact, si in mod nesperat mi-a trecut. Nu e de gluma.
LE
Luni de zile au durat incercarile de tratament; pielea se atrofiase sub efectul diferitelor creme, toate prescrise de medic. Terminati cu prostii gen stamicin, bicarbonat, albastru de nu mai stiu ce, si vitamina nu stiu care! Aia e prima incercare.

Edited by PostacheNegrutzi, 18 April 2019 - 19:14.


#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Clar unii nu stiu ce sunt antibioticele si la ce folosesc...

Bine ca se dau doar cu reteta.

#17
bennyman

bennyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 14.05.2008

 PostacheNegrutzi, on 18 aprilie 2019 - 19:04, said:

Cred ca am avut ceva asemenator in urma cu foarte multi ani; tratamentele date de dermatolog(valabile si acum) n-au avut succes. In disperare de cauza inainte de a ma trimite la un spital din Bucuresti mi-a prescris un antibiotic 4-6 injectii intravenoase, nu mai stiu exact, si in mod nesperat mi-a trecut. Nu e de gluma.
LE
Luni de zile au durat incercarile de tratament; pielea se atrofiase sub efectul diferitelor creme, toate prescrise de medic. Terminati cu prostii gen stamicin, bicarbonat, albastru de nu mai stiu ce, si vitamina nu stiu care! Aia e prima incercare.
Da de la creme se agraveaza asa ca am incetat sa ma folosesc creme,problema e ca am intrat pe un alt forum unde am gasit zeci de persoane cu problema asta si unii dintre ei o au de ani de zile,au fost la urologi si dermatologi si nu pot scapa de ea si daca scapa recidiveaza,nu pot zice ca doctorii romani nu sunt buni nici in Germania nu is mai breji,cred ca ultima solutie va fi circumcizia.

#18
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

 eiffel, on 18 aprilie 2019 - 19:33, said:

Clar unii nu stiu ce sunt antibioticele si la ce folosesc...
Stai linistit ca nu ramane doar candida; se suprainfecteaza...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate