Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Achizitie telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Salutare colegi/colege de forum,

vrea sa schimb actualul telefon (Mate9) si privirea mi s-a oprit tot la Huawei/Honor, respecti

Mate 20Pro vs Honor view20. Inca oscilez la sursa de achizite... Mate 20pro pe OLX sigilat la un pret foarte bun (prea bun, chiar, sa nu ridice semne de intrebare). Honor v20 - doar nou de pe emag.
Mate 20 pro in magazine e cam la pret cu P30 pro si atunci nu mai merita neaparat Mate 20!
La portarea la Digi acelasi pret pt Mate 20 si P30, ambele Pro.
Specificatiile sunt cam pe acolo, ati recomanda achizitia de pe OLX, la ce ar trebui sa fiu atent (in mod cert livrare cu verificare colet), sa cer copie factura +_ garantia in original, trebuie si copie buletin in cazul unei eventuale problme ce presupune garantia?!?

Va multumesc

#2
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
Daca ai factura, nu ii intereseaza CI-ul pe aia de la Huawei. Ai putea sa iei P30Pro pentru ca ai garantie VIP: 3 ani + inlocuire ecran gratuit in primele 3 luni daca il spargi.
Chiar si folosit daca il gasesti cu garantie, n-ai treaba stiind ca ai 3 ani.

#3
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
preturile la P30 Pro pe OLX nu sunt incurajatoare. Dau 500 ROn in plus si il iau in rate de la Digi. "Virgin"! Mate 20 Pro merita pe OLX, preturi bune fata de Digi unde  e la acelasi pret cu P30 Pro (3999RON)

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Daca iei in calcul portarea, macar ia P30. E cel mai nou, desi upgrade-ul nu e cel mai semnificativ fata de P20 (adica e un upgrade, dar daca te uiti la Mate 20 si P30 si sunt la acelasi pret, n-are sens sa iei modelul mai vechi).

#5
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
Vezi ca la Mate20Pro sunt incurajatoare si pentru ca multi romanasi le iau la abonament din UK si dupa le vand in tara. Poti sa te trezesti cu el blocat pe vreo retea sau chiar pe IMEI daca prostalaul nu mai plateste factura in UK (ceea ce e foarte posibil). Au fost destul de multe promotii misto la EE si Vodafone UK.

Edited by pisty16, 18 April 2019 - 09:47.


#6
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
daca vrei sa cumperi un telefon pe care vrei sa-l tii  minim 2 ani, eu cred ca ar fi bine sa iei din magazin in rate sau cum poti dar  e sigilat, cu factura /garantie tot tacamul si as inclina spre P30
in schimb daca esti genul care schimbia des telefonul gen la 6 luni, ia de pe olx ,unde cu putina atentie sansele sa fie vreo teapa sunt mici..
parerea mea.
eu am cumparat tot felul de flagshipuri de pe olx de la anumiti vanzatori si nu am avut vreo pb cu ele, bine eu le si schimbam fff des.

Edited by dani2013, 18 April 2019 - 10:14.


#7
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
telefonul il iau sa il tin. actualul mate 9 il am de vreo 15luni. cam asa vreau sa tin orice alt telefon.
iau in cosiderare Mate20 de pe OLX din motiv de pret vs P30 in conditiile in care au aceleasi specificatii tehnice. nu vreau sa dau 1500 in plus pt o bucatica mica de ecran in plus!!!
daca decizia va merge catre portare + rate clar balanta e in favoarea P30 (pret identic cu Mate20 si nu se justifica achizitia unui device mai "batran")

#8
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
cum am zis... prea frumos sa fie adevarat. posesorul telefonului dorea plata prin virament bancar integral in avans!!! nu il interesa ca sunt dispus sa platesc transportul in avans pt a fi acoperit sa nu iasa in pierdere. NU ca are deja nu stiu cate telefoane blocate la curier...
PAS

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate