Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Ubisoft si Notre Dame

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,449
  • Înscris: 02.09.2006

View Postprojectfp, on 17 aprilie 2019 - 21:48, said:

Exista ceva mai jegos decat companiile care profita de ocazia asta sa isi faca publicitate si sa nu mai plateasca impozite?
Cu astfel de ocazii iti dai seama de cele mai jegoase companii la care e bine sa eviti sa contribui cu bani prin achizitia produselor lor.
    ia nareaza-ne tu, cum presupui ca fac companiile alea ca sa nu plateasca impozite???

P.S.nu ,mai pune botu' la tot folclorul care circula prin curtea autobazei!

#20
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019
NICIODATA, DAR NICIODATA, sa nu mergeti in Grecia sau in Egipt dupa ce ati terminat de jucat Origins si Odyssey. Posted Image

O sa intrati in depresie cand o sa vreti sa gasiti monumentele respective si veti vedea ca n-au mai ramas decat niste ruine......sau mai nimic
Ai senzatia ca te plimbi intr-un oras post-apocaliptic, parca maturat de pe fata pamantului de un razboi nuclear.  Asa senzatie am avut eu cand ma plimbam la Histria acum cativa ani. Ma uitam la caramizile alea si imi tot spuneam "ba, ce oras frumos si populat  trebuie sa fi fost candva". Si la Sarmizegetusa la fel si oricare cetate medievala ca Rasnov sau Neamt.  
Imi era greu sa-mi imaginez ca atunci era un mare centru urbanistic!Astia de la Ubisoft l-ar putea reconstitui virtual, dar nici macar in procent de 30% nu l-ar putea reda asa cum era in realitate.
Ganditi-va cum ar putea arata Bucurestiul sau orasul unde locuiti peste cateva secole sau milenii.



Timpul e mai rau decat orice catastrofa naturala, incendiu  sau razboi pentru   cladirile construite  de om.

Edited by worldwar, 17 April 2019 - 23:30.


#21
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019
Pana una alta, au inceput s-o dea in God of War:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cULAyCisTEI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by worldwar, 17 April 2019 - 23:45.


#22
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012

View Postjimi91, on 17 aprilie 2019 - 21:41, said:

Assassins Creed Unity va fi oferit gratis in semn de solidaritate cu parizienii. ACU este un joc open-world cu actiunea centrata in Parisul anilor 1750.  


https://www.pcgamesn...nity/notre-dame
Ca si cum nu ar exista n documentare Tv si poze si n alte informatii despre catedrala... Fix ubisoft lipsea cu realitatea loir virtuala

#23
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostHider141, on 17 aprilie 2019 - 22:38, said:

Interesant...o sa-l incerc sa vad cum se misca pe sistemul din semnatura.

e foarte prost optimizat...au incercat ceva,pacat ca nimeni nu-l putea juca :))

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zYxrl6HhIxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019

View Postjimi91, on 18 aprilie 2019 - 00:12, said:


e foarte prost optimizat...au incercat ceva,pacat ca nimeni nu-l putea juca Posted Image)


Sa fim seriosi, nu era atata populatie la vremea aia.

#25
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 25.04.2007
L-am incercat acum, merge pe Ultra si cu AA x8 la 25-28 frame/sec, pe un I7 7700K, 16 G ram la 3000 MHz, video AMD Radeon Rx 580 cu 8 G VRAM Gygabyte Aorus, instalat pe un ssd WD Black M2-PCIex 4 de 512 G si sistem pe un ssd Samsung 850EVO de 500 G. Curios ca m-a lasat sa-l joc desi acum am observat ca inca se mai descarca, era cred pana in 33% cand i-am dat play, acum a trecut de 50%. Nu-mi place ca e 3-rd person si nu ma descurc, eu sunt obisnuit doar cu first person, in special cu sniper sau cel putin arcas/arbaletist.

View Postworldwar, on 17 aprilie 2019 - 23:26, said:

NICIODATA, DAR NICIODATA, sa nu mergeti in Grecia sau in Egipt dupa ce ati terminat de jucat Origins si Odyssey. Posted Image

O sa intrati in depresie cand o sa vreti sa gasiti monumentele respective si veti vedea ca n-au mai ramas decat niste ruine......sau mai nimic
......
Eu as vrea sa ma stabilesc definitiv in Grecia peste cativa ani, dar pe malul marii, nu langa Partenon ca sa ma deprim. Posted Image

Ps.: Stiti cumva, se poate juca in first person?
PPs.: Shit, trebuie sa mut totul pe alt ssd de 2 T Crucial MX500 2TB SATA-III, ca asta de 512 G s-a umplut. Am Steam-ul si Ubiplay-ul pe asta mic. Toate Armed Assault plus muuuulte alte jocuri pe Steam si toate Far Cry de la 3 pana la New Dawn pe Ubyplay.

Edited by Cousteau, 18 April 2019 - 06:40.


#26
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Nu uita ca Steam poate fi mutat foarte usor pe alta partitie, si de asemenea permite sa alegi multiple locatii unde sa salveze jocurile descarcate.
Din pacate nu-ti pot da link catre articolul de pe Steam, ca forumul il detecteaza ca referral link.

Edited by Hider141, 18 April 2019 - 07:50.


#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Care e linkul pt download?

De pe Origin?

Edited by MembruAnonim, 18 April 2019 - 09:23.


#28
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Nu cred ca il ofera pe Origin.
Insa pentru ca sa-l activezi pe contul uPlay ai link-ul asta ->https://register.ubi...-giveaway/en-US
E pus si pe pagina cu stirea de la PCGamesN, postata ieri.

Edited by Hider141, 18 April 2019 - 09:49.


#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-am uitat parola si am cerut resetare. Nu primesc pe mail linkul de resetare. Este vreo problema la servere?

edit: in sfarsit am primit link. Insa cand introduc alta parola imi scrie: "You cannot use a password you have recently used." Cu toate ca bag o parola ce imi vine acum in minte, una pe care nu am mai folosito pana acum.

#30
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014

View Postprojectfp, on 17 aprilie 2019 - 21:48, said:

Exista ceva mai jegos decat companiile care profita de ocazia asta sa isi faca publicitate si sa nu mai plateasca impozite?
Cu astfel de ocazii iti dai seama de cele mai jegoase companii la care e bine sa eviti sa contribui cu bani prin achizitia produselor lor.

Până una-alta, pe lângă că oferă jocul gratis, Ubisoft mai și donează juma' de milion de EUR pentru refacerea catedralei.
Și normal că-și fac reclamă, nu e sufletul comerțului? Ce să facă, să stea ca Trump și să ofere sfaturi nesolicitate pe Twitter?

#31
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 25.04.2007

View PostHider141, on 18 aprilie 2019 - 07:49, said:

Nu uita ca Steam poate fi mutat foarte usor pe alta partitie, si de asemenea permite sa alegi multiple locatii unde sa salveze jocurile descarcate.
Din pacate nu-ti pot da link catre articolul de pe Steam, ca forumul il detecteaza ca referral link.
Multumesc, nu stiam, dar sper ca cu 2 T sa nu mai am probleme, cel putin o perioada de cativa ani. Deabia acum am instalat fizic ssd-ul de 2 T si in momentul asta copiez cei aproape 500 G de pe vechiul ssd pe asta. Merge cu 500-512 kB/s adica cu limita de scriere a crucialului de 2 T pe sata. Vechiul, WD black pe M2-PCIex 4 ar fi citit cu peste 2000 si scris cu 1200.
Mai am un ssd nou nout de 1 T, Samsung 860EVO, bagat intr-un NUC luat de curand, dar imi dau seama ca e o prostie sa-l folosesc acolo, mai bine il bag si pe asta in PC. Doar ca trebuie sa fac doua clonari de sistem, al PC-ului si apoi al Nuc-ului. Posted Image

View PostMembruAnonim, on 18 aprilie 2019 - 10:17, said:

Mi-am uitat parola si am cerut resetare. Nu primesc pe mail linkul de resetare. Este vreo problema la servere?

edit: in sfarsit am primit link. Insa cand introduc alta parola imi scrie: "You cannot use a password you have recently used." Cu toate ca bag o parola ce imi vine acum in minte, una pe care nu am mai folosito pana acum.
Serverele lui Ubi sunt cam de... rahat. Eu am patit-o si la redem-uitul unui joc de a trebuit sa am discutii cu vreo 3 tipi de la tehnicul lor sa ma rezolve. Iar cu parola am patit-o si eu exact la fel, sunt niste tampiti. Pana la urma mi-a mers dar dupa multe ore, cred ca sunt foarte aglomerati uneori. Apoi cu sistemul asta tampit al lor de salvare a progresului pe serverele lor la Far cry 3, imi da foarte des crash to Win cand tre sa salveze sau sa incarce, mi-a scos peri albi (mai multi decat aveam eu ca gamer batran ce sunt).

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Gata am rezolvat. Functioneaza. Am putut intra in cont.

#33
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019

View PostCousteau, on 18 aprilie 2019 - 06:29, said:

L-am incercat acum, merge pe Ultra si cu AA x8 la 25-28 frame/sec, pe un I7 7700K, 16 G ram la 3000 MHz, video AMD Radeon Rx 580 cu 8 G VRAM Gygabyte Aorus,

Cam de rasu' plansu', nu alta!  
30 fps maxim pe setari ULTRA pe un sistem ce include procesor de 2000 lei , 16 gb RAM   si  placa video de 900 lei, atata vad eu ca costa pe emag componentele dumitale.  


La AC Odyssey am putut sa am si 40-50 fps pe setari medii ,care e aparut la 4 ani dupa Unity  si am PC care costa  cam cat  procesorul tau.

Fie a fost atunci grafica mult prea fotorealistica, fie proasta optimizare.

Edited by worldwar, 18 April 2019 - 12:22.


#34
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postjimi91, on 17 aprilie 2019 - 21:41, said:

Assassins Creed Unity va fi oferit gratis in semn de solidaritate cu parizienii.
O lacrima mi-a cazut direct pe sireturile cumparate din Paris.

Similar, eu ofer partide de table gratuit doritorilor solidarizati si ei. Detin: table, zaruri, masuta si mult timp liber de pierdut.

#35
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 25.04.2007
Da, dar nu donezi juma de milion de euro asa ca nu esti interesant.

#36
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

View PostCousteau, on 18 aprilie 2019 - 06:29, said:

L-am incercat acum, merge pe Ultra si cu AA x8 la 25-28 frame/sec, pe un I7 7700K, 16 G ram la 3000 MHz, video AMD Radeon Rx 580 cu 8 G VRAM Gygabyte Aorus, instalat pe un ssd WD Black M2-PCIex 4 de 512 G si sistem pe un ssd Samsung 850EVO de 500 G.

Poti posta niste screenshots? Sunt curios cum se vede. Pe PC am o placa video veche (GTS 450 cu 1GB RAM) asa ca l-am jucat pe GeForce Now cu totul pe Ultra.

Attached File  AC Screenshot 1.jpg   461.78K   13 downloadsAttached File  AC Screenshot 2.jpg   309.71K   13 downloadsAttached File  AC Screenshot 3.jpg   604.12K   14 downloadsAttached File  AC Screenshot 4.jpg   447.04K   12 downloadsAttached File  AC Screenshot 5.jpg   438.46K   10 downloads

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate