Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cutia cu donatii

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
Pentru cei ce vor sa doneze, exista acum un nou proiect donez.unpi.ro

€120 pe an, or echivalentul in timp Posted Image, pentru a face cate un copil nevoias fericit si a-l ajuta sa-si depaseasca conditia Posted Image

Vine si varianta oficiala, ONG, cat de curand, am testat apele si pe aici https://forum.softpe...l-catre-un-ngo/

Edited by ovipic, 17 April 2019 - 21:06.


#2
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
cred ca mai bine ceri donatii dupa ce ai ong-ul, ca asa nu are nimeni garantia ca nu-ti iei iphone de banii primiti :)

(pagina aia nu inspira incredere)

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
poti dona doar euro.leii le put.unora ca astia niciun picior in fund nu le-as da

#4
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
am deja (iPhone XS Posted Image si) #15 donatii promise, vezi status.unpi.ro Posted Image

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
personal cand am ceva de donat merg la sursa.de ce sa dau unuia care sa uite sa dea mai departe?

#6
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
@EMPP

poti astepta o luna, doua sa apara si ONG cu conturi locale in RON si EUR Posted Image

in josul paginii de la donez.unpi.ro ti se explica si cum poti dona direct, fara intermediari

Edited by ovipic, 17 April 2019 - 21:23.


#7
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 alx42, on 17 aprilie 2019 - 21:13, said:

cred ca mai bine ceri donatii dupa ce ai ong-ul, ca asa nu are nimeni garantia ca nu-ti iei iphone de banii primiti Posted Image

Ăsta e cercul vicios al donațiilor.

- Nu donezi că n-are ONG;
- Dacă-și face ONG, o bună parte a banilor pe care-i donezi se duce pe salarii și administrarea ONG-ului.

@OP - mi-ai distrus ochii cu site-ul. Văd steluțe după ce-am citit un paragraf, mai departe nu pot. Pe CRT-uri suportam contrastul ăsta, pe LED-uri, zici că-mi bagi ace-n ochi.

#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Niste chestii reale, persoanele care se implica, copiii cu probleme nu se arata pe site-ul ala? Zici ca e de pe dark web.

Edited by daniMMM, 17 April 2019 - 21:29.


#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 ovipic, on 17 aprilie 2019 - 21:20, said:

@EMPP

poti astepta o luna, doua sa apara si ONG cu conturi locale in RON si EUR Posted Image

in josul paginii de la donez.unpi.ro ti se explica si cum poti dona direct, fara intermediari
numa stai si asteapta pana ti-oi dona eu vo doua

tu crezi ca facandu-ti cont aici obtii donatii?pai nu ne vezi ca toti suntem anxiosi si ne pute lucru?ce sa-ti donam puricii?

#10
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
@SmurfK ai foarte mare dreptate cu ONG vs non ONG, mersi ca ai spus-o Posted Image

Mda, site-ul are nevoie de atentie. E hostat acum ca Github Pages ca sa-l pot edita usor. Template-ul este "geek", in timp o sa caut/gasesc ceva mai bun

@EMPP aici si acum studiez piata. Aveam si un cont SP din 2002 pe site, dar ii uisasem parola/email, asa ca am facut unul nou.

#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Romanian scam !

#12
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
@daniMMM partea/paginile cu si pentru beneficiari sunt inca in lucru, vor fi online... soonish Posted Image

@Baxon, pe tine (nu) te asteptam Posted Image

#13
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Si cui donezi pana la urma?
Ca nu apare nici un Nume, fie el de persoana fizica fie de persoana juridica.
Si ce garantie ai ca se duc la copil si nu intr-un BMW la detinatorul anonim al conturilor online?
Nu mai bine donezi direct singur un pi?

#14
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
@daniMMM momentan eu sunt front man cand vine vorba de cei implicati, plus status.unpi.ro (anonimizat putin; eu am lista lor cu full name, etc)

prima pagina are un mic video de prezentare (al meu), totul este in GitHub (contul meu), si daca urmaresti firul ajungi si la pagina/profilul (meu) LinkedIn

Nu sunt varsate toate in prima pagina, nu imi fac reclama mie. Dar daca stii putin IT, si vrei sa urmaresti firul, totul este "in plain sight" si usor de urmari Posted Image

@projectfp daca vrei sa donezi direct, o poti face fara mine/intermediari; e explicat deja mai sus.

Dupa ce ONG este inregistrat, o sa pun toate detaliile de care aveti/este nevoie cu link in prima pagina.

Pentru cine vrea sa doneze deja "de azi", este un link cu adresa de email care ajunge direct la mine.

Edited by ovipic, 17 April 2019 - 21:49.


#15
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
deci tu vrei 120E ca sa cumperi un kit raspberry pi 3 (care-i vreo 50$ la chinezi: https://www.aliexpre...2878678366.html , dar find banii altora tu-l cumperi cu 80E de pe amazon), o tastatura wireless (de 20E, ca n-are rost sa dai 15 lei pe una pe USB) si un cablu de retea "profesional" de 9 E Posted Image
mai ramane ca saracii copii defavorizati sa-si faca rost de undeva de un router (in care sa infiga cablul ala placat cu aur) si de un televizor cu hdmi Posted Image
si toate astea ca sa-i inveti un limbaj obscur, intr-un sistem de operare pe care nu-l vor mai folosi nicaieri Posted Image
le: scuze, nu sa-i inveti, ci ca sa le dai niste link-uri/documentatie din care sa invete singuri Posted Image


in timpul asta,  un pc sh slabut (dar mult mai puternic decat pocnitoarea aia mica si scumpa) costa vreo 3-400 lei la firme specializate (cu tot cu monitor).

Edited by _Smiley_, 17 April 2019 - 22:22.


#16
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
@Smiley, sunt explicații la dece.unpi.ro, dacă ai timp sa citești

Golang e parca #7 in top #10 limbaje de programare in 2019 (plus anii precendenți); inventat de Google, nu chiar noname

#17
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
Răspuns: poți trimite oricând echivalentul a €120 (ori cât de mult îți permiți ��) în următoarele portofele virtuale:
  • în BTC la 38xxxxxxxxxxxxxx
  • în ETH la 0xyyyyyyyyyyyyyy
  • Posted Image


#18
ovipic

ovipic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.04.2019
Da, pentru cryptominers. Or crypto lovers if Any.

Tot ce intra se transforma in suma/€120 = număr de unPi’s

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate