Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

ecartament roti tractor

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016
Ce densitate? Crezi ca daca ai roti late rîndurile sunt mai rare? Pai doar ce am zis ca doua secții ale semanatorii merg pe urmele de tractor.
Faci prea multe calcule cînd trebuia sa fi semănat deja!

#20
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
urma aia lasata e mai lata sau mai ingusta? si cum strece ea printre sectiile semanatorii? daca ai sectiile mai distantate trece urma de roata printre ele daca nu ..... iti opermiti sa pui o afanatoare mai usoara sau chiar deloc....
adica urma lasata de rotile tractorului

#21
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016
Adică urma lăsată pe sol e cit lățimea anvelopei, secția de semănat trece peste această urmă. N-am scormonitori, pămîntul este mai batut si culmea rîndurile acela răsar primele.

#22
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Florinel tata tu ai votat PSD plus ca gaura la macaroana tu ai dat-o pe bune ma baiatule.Am vazut toate felurile posibile si nu in Romania in Germania.Oricum succes le stii toate dar vreau sa vad si eu cateva poze cu semanatorile tale alea smechere eu nu ma laud am doar Spc care imi face treaba de 4 ani fara probleme si gresuri

#23
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Nea Karax este in ceva tabara politica?Nu de alta dar vorbesti ca un politician.....fraze intregi fără noima.

#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
chiar asa?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate