Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Judecata din Rai - prima Spovedanie

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View PostDorel666, on 17 aprilie 2019 - 13:18, said:

Azi, pe cand ma pregateam sa merg la spovedanie, am realizat ca .......

Eu am realizat după ce am citit tot ce ai scris ca am pierdut vremea degeaba, timp in care puteam face ceva util umanității.

#20
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostKaffir2018, on 17 aprilie 2019 - 14:17, said:

Eu am realizat după ce am citit tot ce ai scris ca am pierdut vremea degeaba, timp in care puteam face ceva util umanității.

Asa a zis si sarpele, ca va face ceva bun umanitatii...

#21
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Dorele, te asteptam in weekend, dar mi-ai facut o surpriza si ai trantit o alta grozavie habotnica. Daca era vineri seara sau sambata, ma prindeai putin luat si cu chef de vorba. Sa nu mai faci chestia asta, pentru ca ma derutezi. Am un amic prin lumea asta, un tip incredibil, cu o familie frumoasa. Niciunul nu este botezat, dar sunt oameni frumosi, mereu langa tine cand ai nevoie. Kelvin este foarte echilibrat, stie sa glumeasca, sa inteleaga o problema, sa te ajute. Mai rar om ca el...
Omul nu crede in basmele tale si iti spun pe cuvant ca nu l-am auzit niciodata sa judece pe cineva, sa trimita in Iad sau sa se bucure de pacatele altuia. Ce crezi ca se va intampla cu el dupa ce nu va mai fi ? Daca ma iei cu telenovela chinului infinit din Iad, iti trag cu Biblia in cap pana obosesc. Adam si Eva nu au fost spovediti. Nu puteau vorbi, nu erau atat de deschisi la minte, nu stiau despre nimic din jurul lor. Au mancat merele alea, un compot, o tuica, o petrecere in gradina aia si gata ! Si-au dat seama ca sunt singuri si ca sunt nevoiti sa se descurce cu ce au. Si asa au inceput sa taie padurile din lume, suparati ca nu mai au nemurire si alte telenovele pe care ti le baga preotul in cap. A ! Preotul are masina noua si pe numarul de la masina are Dorel666RAI.
Te foarte imbratisez si sper sa te repari odata, ca sa nu mai f..i lumea cu imbecilitati paleoletice. Al dumneavoastra comentator, Je !

Edited by Fjell, 17 April 2019 - 15:02.


#22
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Am si eu o intrebare ca tot pacatosu',
Cum s-au inmultit copiii lu Adam si Eva? Sau mai bine zis cu cine!?

#23
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postwb626ek, on 17 aprilie 2019 - 15:20, said:

Am si eu o intrebare ca tot pacatosu',
Cum s-au inmultit copiii lu Adam si Eva? Sau mai bine zis cu cine!?
Citește biblia și o să afli.

#24
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Aștept părerea celor învățați!

#25
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostFjell, on 17 aprilie 2019 - 15:02, said:

Dorele, te asteptam in weekend, dar mi-ai facut o surpriza si ai trantit o alta grozavie habotnica. Daca era vineri seara sau sambata, ma prindeai putin luat si cu chef de vorba. Sa nu mai faci chestia asta, pentru ca ma derutezi. Am un amic prin lumea asta, un tip incredibil, cu o familie frumoasa. Niciunul nu este botezat, dar sunt oameni frumosi, mereu langa tine cand ai nevoie. Kelvin este foarte echilibrat, stie sa glumeasca, sa inteleaga o problema, sa te ajute. Mai rar om ca el...
Omul nu crede in basmele tale si iti spun pe cuvant ca nu l-am auzit niciodata sa judece pe cineva, sa trimita in Iad sau sa se bucure de pacatele altuia. Ce crezi ca se va intampla cu el dupa ce nu va mai fi ? Daca ma iei cu telenovela chinului infinit din Iad, iti trag cu Biblia in cap pana obosesc. Adam si Eva nu au fost spovediti. Nu puteau vorbi, nu erau atat de deschisi la minte, nu stiau despre nimic din jurul lor. Au mancat merele alea, un compot, o tuica, o petrecere in gradina aia si gata ! Si-au dat seama ca sunt singuri si ca sunt nevoiti sa se descurce cu ce au. Si asa au inceput sa taie padurile din lume, suparati ca nu mai au nemurire si alte telenovele pe care ti le baga preotul in cap. A ! Preotul are masina noua si pe numarul de la masina are Dorel666RAI.
Te foarte imbratisez si sper sa te repari odata, ca sa nu mai f..i lumea cu imbecilitati paleoletice. Al dumneavoastra comentator, Je !

Mi-ai dat prea putine date ca sa-ti spun ce se va intampla cu acest om dupa moarte.

View Postwb626ek, on 17 aprilie 2019 - 15:20, said:

Am si eu o intrebare ca tot pacatosu',
Cum s-au inmultit copiii lu Adam si Eva? Sau mai bine zis cu cine!?

”Adam” este un nume generic pentru toti cei facuti in prima zi. Si nu au fost doar doi. Dar unul dintre ei tot a fost facut primul.

#26
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Mai sa fiu, acu is mai multi facuti in prima zi! Si de ar fi asa, cel putin 2 au dat la Eva!

#27
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postwb626ek, on 17 aprilie 2019 - 19:08, said:

Mai sa fiu, acu is mai multi facuti in prima zi! Si de ar fi asa, cel putin 2 au dat la Eva!

Pai, o ostire nu are cum sa fie formata dintr-un singur om.

#28
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

View PostDorel666, on 17 aprilie 2019 - 18:35, said:



Mi-ai dat prea putine date ca sa-ti spun ce se va intampla cu acest om dupa moarte.
Si chiar daca ti-ar fi dat destule date, cine esti tu sa spui 100% ce se va intampla cu acel om dupa moarte?
Poate e salvat in ultima clipa.

#29
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View Postwb626ek, on 17 aprilie 2019 - 15:20, said:

Am si eu o intrebare ca tot pacatosu',
Ca sa nu fiu offtopic, de ce trebuie sa iti ierte pacatele un intermediar?  Daca Dumnezeu stie ce ai facut , de ce nu poti sa ii ceri iertare direct lui. Nu am fost niciodata sa ma spovedesc, dar am inteles ca nu-i pacat ce sa nu  poata ierta popa daca ai punga destul de mare. Deci pana la urma la o spovedanie cine te iarta, samsarul sau dumnezeu?

#30
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postnico99900, on 17 aprilie 2019 - 19:52, said:

Ca sa nu fiu offtopic, de ce trebuie sa iti ierte pacatele un intermediar?  Daca Dumnezeu stie ce ai facut , de ce nu poti sa ii ceri iertare direct lui. Nu am fost niciodata sa ma spovedesc, dar am inteles ca nu-i pacat ce sa nu  poata ierta popa daca ai punga destul de mare. Deci pana la urma la o spovedanie cine te iarta, samsarul sau dumnezeu?
Nu te supăra, da' dumneata ai citit Biblia? Că după cum ai pus întrebarea respectivă, nu prea pare.

#31
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View Postmario_bril, on 17 aprilie 2019 - 20:33, said:

Nu te supăra, da' dumneata ai citit Biblia? Că după cum ai pus întrebarea respectivă, nu prea pare.
De ce, cind nu aveti raspuns la o intrebare raspundeti cu alta intrebare? Nu esti primul care incearca sa schimbe subiectul.

#32
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postnico99900, on 17 aprilie 2019 - 20:42, said:

De ce, cind nu aveti raspuns la o intrebare raspundeti cu alta intrebare? Nu esti primul care incearca sa schimbe subiectul.
Pentru că în Biblie scrie clar de ce ar trebui să te spovedești altora. Că doar așa a poruncit Iisus și Biserica consideră că ceea ce a spus Iisus, este literă de Lege. Legea cea Nouă, desigur.

#33
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdan1980_25, on 17 aprilie 2019 - 19:18, said:

Si chiar daca ti-ar fi dat destule date, cine esti tu sa spui 100% ce se va intampla cu acel om dupa moarte?
Poate e salvat in ultima clipa.

Pai, il intreb pe Dumnezeu. Iar chestia cu salvatul in ultima clipa este ca si cum te-ai pune pe linia ferata si astepti sa fii salvat in ultima clipa. Nu ar fi mai bine sa te dai dupa linie?

#34
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostDorel666, on 17 aprilie 2019 - 21:23, said:

Pai, il intreb pe Dumnezeu.
Și comunicați des, așa? Posted Image

Edited by mario_bril, 17 April 2019 - 21:25.


#35
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postnico99900, on 17 aprilie 2019 - 19:52, said:

Ca sa nu fiu offtopic, de ce trebuie sa iti ierte pacatele un intermediar?  Daca Dumnezeu stie ce ai facut , de ce nu poti sa ii ceri iertare direct lui. Nu am fost niciodata sa ma spovedesc, dar am inteles ca nu-i pacat ce sa nu  poata ierta popa daca ai punga destul de mare. Deci pana la urma la o spovedanie cine te iarta, samsarul sau dumnezeu?

Pai, de ce nu-l intrebi direct pe Dumnezeu? Daca crezi ca iti poate ierta pacatele direct, inseamna ca il poti si intreba direct. Dar, daca nu poti nici macar sa-l intrebi direct, inseamna ca nici pacatele nu ti le iarta direct.
Deci, daca il intrebi pe Dumnezeu prin intermediar, inseamna ca si de pacate ii ceri iertare tot prin intermediar.

View Postmario_bril, on 17 aprilie 2019 - 21:24, said:

Și comunicați des, așa? Posted Image

Nu asa este normal?

#36
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostDorel666, on 17 aprilie 2019 - 21:26, said:

Nu asa este normal?
Psihiatrii nu sunt de acord, dar în fine, ce știu ei...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate