Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Detergent lichid Omo 5 litri de la Lidl

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Te referi la Metro de la Ungaria incolo, da?

#56
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
De saptamana viitoare intra iar cu 50 de lei. Astia se joaca cu sentimentele mele.

#57
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007

 MarryBerry, on 07 decembrie 2021 - 13:00, said:


Buna ziua si multumesc pentru recomandare. Chiar cautam un detergent sa inlocuiesc ce am in prezent (Perwoll lichid, care nu mai are nici mirosul nici aspectul de acum cativa ani, ca sa nu mai vorbesc de ambalare, nu exista niciun sigiliu sau mijloc cat de mic de siguranta, capacul ala se desurubeaza simplu si inauntru...Doamne ajuta);
Ce voiam sa intreb - ca nu sunt lamurita de pe eticheta - OMO Horeca este pentru rufe albe sau color ? nu sunt prea multe detalii pe site ul care il comercializeaza; ambalarea /capacul are vreo siguranta sau tot asa, ramane sa ma incred in providenta ?
Multumesc,
.    Este pt albe ,pt color tb sa aiba pe eticheta nuante roz sau mov cel de la lidl e pt albe dar pretul e f bun . Pt color este Ariel professional  color ( horeca) lichid pe emag la 3.85 litri pret calitate f bun... Cele non profesional sunt slabe cele pt piata estica. Doar arielul  care se gaseste sub numele de Dash capsule lichid sau praf e facut pt pietele vestice ( Italia .Portugalia ) Atentie de unde cumparati pe olx sau site uri obscure e plin de detergent contrafacut pe filiera moldo ucraina in bidoane cu etichete Ariel sau OMO sau Persil. Indiciul e pretul suspect de mic mic.  Arielul color profesional de pe emag e cel mai safe.

#58
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,196
  • Înscris: 08.12.2006

View Posteboda, on 06 iulie 2022 - 14:21, said:

..  Arielul color profesional de pe emag e cel mai safe.
Restul, luat de pe la Kaufland, carefrour…toate fake uri….asa o fi, doar emag vinde ariel original, in rest toata Romania e plina de ariel contrafacut.

Edited by cuculea, 16 July 2022 - 16:12.


#59
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Weekendul viitor, Omo, detergtent lichid, va fi 70 de lei. La banii astia deja nu mai merita achizitionat.

Sau pentru ca e varianta color e asa scump?

Attached Files



#60
janish23

janish23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.06.2023
Noi folosim Formil, am ajuns sa le incerc pe toate sincer sa fiu ca mi se pare ca niciunul nu spala cum trebuie.. Ariel, Persil, Farmacia de Detergent, Paiso, dar parca tot detergentul lichid spala mai bine.. zici de OMO acela.. pai e 70 lei. am fost mai zilele trecute in Carrefour si am vazut OMO la 1L - 40lei.. fereaca Dumnezeu unde s-a ajuns cu preturile astea

Voi ce alti detergenti ati mai incercat?

Edited by althea, 19 June 2023 - 16:36.


#61
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
https://www.lidl.ro/...w/flyer/page/16

Attached File  Capture.JPG   65.27K   5 downloads

75 de lei. Este, ma! Bravo, Lidl! Asa, tata! Nu te lasa pana nu atingi suta! Bravo!

In aprilie, 2019, ma plangeam ca a crescut pretul de la 40 la 50. Acum e 75 de fucking lei. Economia duduie, cainii au covrigi in coada si cozonaci in gura. De ce nu ar costa un bidon de 5 litri de detergent 75 de lei?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate