Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Detergent lichid Omo 5 litri de la Lidl

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Eu am mai spus dar voi o tineti pe-a voastra.Produsele xxl IN LUME sunt la  pret  de normal,doar cu beneficiul clientului de a primi cantitate mai mare in pachet,sticla.Dar Lidl mioritic ne taxeaza in plus,ca asa vrea muschiu lui.Ca romanu cumpara orice,oricum,sa fie.

#38
Gee-Gee

Gee-Gee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2007

 Puferiu_, on 22 iunie 2021 - 15:18, said:

Care site?

oleics. Serios, cautati si voi, ariel lichid color 100 spalari, e la preturi intre 25 si 40 ron cand in magazine e de 2,3 x mai mult. E contrafacut? pareri?

#39
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,432
  • Înscris: 05.07.2018
Desi intru zilnic pe olx, nu m-am prins despre ce site era vorba. Sa-mi fie rusine!

Am cautat si eu mai demult detergent acolo, dar gaseam doar vanzatori din provincie si trebuia sa platesc transportul prin curier. Tind sa cred ca sunt detergenti adusi din afara, de calitate mai buna decat ce se gaseste la noi (da, cred in dublul standard).

Anul trecut am tot cumparat Omo d'asta de la Lidl si am strans vreo 13 sticle la un moment dat. Acum vad ca s-a scumpit cu 2 lei.

Pufu este strangator
De Omo nu duce dor.
Calca, spala si clateste
Numai Omo foloseste

#40
baburibas

baburibas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 24.01.2017
In Dragoane era o hala plina cu detergenți de toate națiile.
Ce crezi, erau originale sau contrafăcute?
Nu cumpărați toate tâmpeniile de pe olx că ajungeți la știri :s

#41
Gee-Gee

Gee-Gee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2007
iata o recomandare logica si de bun simt. Cine stie ce pete si alergii de piele se fac de la hainele spalate cu asa minuni. Desi omul care le vinde parea de buna credinta, s-a jurat pe copiii lui ca sunt "originale,sefu' "

#42
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 eboda, on 29 aprilie 2021 - 12:38, said:

Este OMO la 5l lichid profesional pt Horeca care are alta calitate ce este pt cetățean pt piata estică e la nivel de Dero Românesc că nivel de calitate. Se caută pe google OMO Horeca 5 l....ajunge max 90 Ron 5 l adus la ușă 67 spălări .....calitatea e net superioara deoarece la Horeca sunt alte norme.NU știfturile pt cetățean pt piata eștica .... Singurele pt cetățean  ce sunt mai bune sunt branduite Dash (Ariel pt piata Italia ...Portugalia)
Merci de recomandare. Foarte utila.

#43
Gee-Gee

Gee-Gee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2007
am comandat si eu dupa recomandarile facute de eboda, acum urmeaza sa il si testez. thanks

#44
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Sa scrii aici concluziile personale...

Edited by Cr1spy, 08 July 2021 - 08:16.


#45
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Eu folosesc de ani buni detergent lichid.
Acum am luat si eu dála de 7 kg OMO cu scriere nemteasca.

Ca idee nu scrie unde e made.

Attached Files



#46
Gee-Gee

Gee-Gee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2007
ok feedback omo horeca luat la recomandarea userului "eboda" : spala foarte bine, de altfel, doamna mea, vazand cum spala, a strans toate hainutele preferate (curate oricum) si le-a bagat la masina. Un exemplu ar mai fi cu tricourile mele de culoare inchisa (negre majoritatea) care erau "patate" de deodorant si care, folosind detergentii obisnuiti ramaneau dupa spalare, acum sunt impecabile.

#47
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,432
  • Înscris: 05.07.2018
Omo s-a facut 54 de lei la Lidl.

#48
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postunpuisor, on 17 aprilie 2019 - 09:20, said:

Voi realizati ca toate astea la "promotie" sunt ori din stocuri care sta sa expire ori niste lichide ambalate sub numele unei firme pompoase sa puna botu fraierii...
Am cazut si eu in capcana asta si nu se compara cu un Omo cumparat normal de la orice supermarket. E o chestie apoasa si nu curata bine. Zici ca e samanta de camila zapacita.
:lol:

Deci eu nu voi cadea in capcana lor. Merci.

View PostPuferiu_, on 14 iulie 2021 - 20:44, said:

Omo s-a facut 54 de lei la Lidl.
Saptamana viitoare este 50, dar eu nu voi cumpara, fiindca nu esti convingator.

Edited by Cr1spy, 05 August 2021 - 23:08.


#49
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,432
  • Înscris: 05.07.2018
Nici eu nu voi cumpara fiindca deja am vreo 10 sticle. Bine, nu chiar 10, dar 8 tot sunt. Sau 7. Sau...

#50
magtacpactig

magtacpactig

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,925
  • Înscris: 16.10.2019

View PostAdm, on 13 iulie 2021 - 18:24, said:

Eu folosesc de ani buni detergent lichid.
Acum am luat si eu dála de 7 kg OMO cu scriere nemteasca.

Ca idee nu scrie unde e made.
Made ca made...dar daca nu scrie pe eticheta ca este pt rufe albe sau colorate...inseamna ca este universal? :)

#51
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,432
  • Înscris: 05.07.2018
Vestitul detergent lichid Omo la 5 litri va fi, de saptamana viitoare la Lidl, 60 de lei. Asta da scumpire!

#52
MarryBerry

MarryBerry

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.12.2021

View Posteboda, on 29 aprilie 2021 - 12:38, said:

Este OMO la 5l lichid profesional pt Horeca care are alta calitate ce este pt cetățean pt piata estică e la nivel de Dero Românesc că nivel de calitate. Se caută pe google OMO Horeca 5 l....ajunge max 90 Ron 5 l adus la ușă 67 spălări .....calitatea e net superioara deoarece la Horeca sunt alte norme.NU știfturile pt cetățean pt piata eștica .... Singurele pt cetățean  ce sunt mai bune sunt branduite Dash (Ariel pt piata Italia ...Portugalia)
Buna ziua si multumesc pentru recomandare. Chiar cautam un detergent sa inlocuiesc ce am in prezent (Perwoll lichid, care nu mai are nici mirosul nici aspectul de acum cativa ani, ca sa nu mai vorbesc de ambalare, nu exista niciun sigiliu sau mijloc cat de mic de siguranta, capacul ala se desurubeaza simplu si inauntru...Doamne ajuta);
Ce voiam sa intreb - ca nu sunt lamurita de pe eticheta - OMO Horeca este pentru rufe albe sau color ? nu sunt prea multe detalii pe site ul care il comercializeaza; ambalarea /capacul are vreo siguranta sau tot asa, ramane sa ma incred in providenta ?
Multumesc,

#53
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,432
  • Înscris: 05.07.2018
DCNeu

Attached Files



#54
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Detergent e de preferat să cumperi de la metro. Au discounturi bune la mai multe bucăți.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate