Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Detergent lichid Omo 5 litri de la Lidl

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
The Grudge, 80:6=13.33, cu 2.93 de lei pe litru mai scump decat cel la 5 litri.

Kres, ultima oara am cumparat 2 cutii sigilate cu cate 2 sticle fiecare.

#20
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

 Kres, on 17 aprilie 2019 - 09:32, said:



E posibil sa fie diluate in depozit, dupa modelul Hexi Pharma.  Voi n-ati observat ca detergentii astia nu au niciun fel de sigiliu la capac?  Poate oricine sa desfaca, sa toarne jumate apa, jumate zeama si gata comertul de taraba din Romania.

Asa s-au facut marile averi, nu muncind ca prostu.

Eu de la un timp am vânat ofertele la capsule,mi se pare mai ok,am dat pe 145 capsule persil de la emag 80 de lei de la emag si am un an de zile si chiar mi se pare ca spăla bine plus ca bagi o capsulă și aia e,nu sunt voluminoase,deci se pot depozita usor.

#21
mariusqwerty

mariusqwerty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2014
La LIDL se gaseste detergent pulbere OMO  de 5.6 Kg  de calitate foarte buna ( cat se va mai gasi ). Cutia e inscriptionata numai in limba germana , e fabricat PENTRU EI , NU PENTRU NOI , pentru Germania, Austria, Elvetia ( UNILEVER Deutschland ). Rezultatele la spalare sunt spectaculoase , nu am vazut rufe atat de albe de cand spal, Rufe care pareau albe ,prin comparatie , spalate cu alti deterenti, sunt galbui acum. Cutia costa 48 lei. Cine are urechi de auzit, sa auda !!! Eu am cumparat 5 cutii, sa nu plang, in ziua cand va disparea din magazin. Cine e curios sa se uite pe amazon.de si intelege limba germana va vedea ca acest detegent e cotat de cumparatori acolo cu 4.8 stele din 5 posibile, iar cei care nu au acordat 5 stele, au facut-o din cauza ca au primit ambalajul deteriorat. Repet inca o data, este cel mai bun detergent care se gaseste la acesti bani in Romania. Asa sigur, mai exista cei profesionali cu preturi de la 20 lei/Kg in sus, poate mai buni.

Standardul dublu folosit de firmele Henkel, Procter& Gamble si Unilever este o realitate. Detergentul lichid OMO vandut de LIDL, la care se face referinta e de asemenea fabricat in Marea Britanie, PENTRU EI.  De aceea e atat de bun si dispare repede din magazin. La Pitesti, de unde sunt eu nu rezista mai mult de 24 ore si se aduc cam 20 de cutii carton, fiecare cu cate 2 flacoane de 5 Litri. Destul de rar, din pacate.

Toate cele bune !!!

#22
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Produsul asta zici ca e raritate, daca nu inexistent. Azi am fost la magazinele din Ghencea, Valea Cascadelor si Bragadiru. Unde credeti ca l-am gasit? Exact, nu l-am gasit. De aceea va recomand Persil.

Attached File  20190615_122050.jpg   121.6K   129 downloads

#23
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
Despre Omo asta e vorba?
Erau o gramada de bidoane astăzi și nimeni nu se atingea de ele.

Attached Files



#24
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Pret? Litri? Ce cauta rromii domnii aceia acolo?

In ce magazin? Esti angajat Lidl?

#25
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
Nu știu preț pentru ca nu ma interesează detergenții ��. Mi'am adus doar aminte ca se plânge lumea pe aici ca nu se găsește nicăieri. Pe site vad ca apare la 50 lei.
Scrie pe cutie, sunt 5 L.

Cat despre domni, hai sa nu fim rasisti. Erau la coada și aveau chiar un cos plin, plus ca nu erau rromi 😁

Nu lucrez la lidl. Sunt client.


Lidl din sector 5 : Strada Doina 8, București 052152

Edited by Sima2k, 11 July 2019 - 21:26.


#26
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
E 50 de lei acum la Doina. Fugiti!

Pun maine poza cu sticlele. Am apucat doua.

#27
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Cel din stanga e vechiul detergent la 40 de lei.



Incep sa cred ca e justificata scumpirea.

#28
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,263
  • Înscris: 05.11.2009
Am și eu o întrebare. Detergenții lichizi îi puneți în cuvă, printre rufe? Acum folosesc Ariel capsule, dar ultima cutie cumpărată este sub orice critică. Mâine mă duc la Lidl și la Kaufland să văd dacă găsesc OMO și Arielul îl voi păstra pentru preșurile de baie și pentru cârpele de vase.

#29
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

 iogamac, on 18 august 2019 - 23:54, said:

Am și eu o întrebare. Detergenții lichizi îi puneți în cuvă, printre rufe? Acum folosesc Ariel capsule, dar ultima cutie cumpărată este sub orice critică. Mâine mă duc la Lidl și la Kaufland să văd dacă găsesc OMO și Arielul îl voi păstra pentru preșurile de baie și pentru cârpele de vase.
Vezi ca ai multe contradictii in mesajele tale. Pentru inceput, detergentul lichid nu inseamna neaparat capsule. Cea mai buna dovada? Acest topic. Nu a mentionat nimeni de capsule. Sau tu nu ai citit tot topicul?

#30
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 21.09.2006
Am găsit azi Omo xxl la Lidl din cartierul Berceni, cel de lângă Meridian.

#31
GTDONE

GTDONE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 21.06.2012
Detergentul Omo pulbere care se vinde la Lidl este fabricat in Romania la Timisoara

#32
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Hai ca am luat si eu doua budoane xxxl colorate si albe.
50 lei.
Sa vedem ce zice nevasta de ele. 😂

#33
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Mediocre, nu-s cine stie ce.

#34
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
Este OMO la 5l lichid profesional pt Horeca care are alta calitate ce este pt cetățean pt piata estică e la nivel de Dero Românesc că nivel de calitate. Se caută pe google OMO Horeca 5 l....ajunge max 90 Ron 5 l adus la ușă 67 spălări .....calitatea e net superioara deoarece la Horeca sunt alte norme.NU știfturile pt cetățean pt piata eștica .... Singurele pt cetățean  ce sunt mai bune sunt branduite Dash (Ariel pt piata Italia ...Portugalia)

 eboda, on 29 aprilie 2021 - 12:38, said:

Este OMO la 5l lichid profesional pt Horeca care are alta calitate ce este pt cetățean pt piata estică e la nivel de Dero Românesc că nivel de calitate. Se caută pe google OMO Horeca 5 l....ajunge max 90 Ron 5 l adus la ușă 67 spălări .....calitatea e net superioara deoarece la Horeca sunt alte norme.NU știfturile pt cetățean pt piata eștica .... Singurele pt cetățean  ce sunt mai bune sunt branduite Dash (Ariel pt piata Italia ...Portugalia)


#35
Gee-Gee

Gee-Gee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2007
am vazut recent detergent ariel color 5L (100 spalari) pe site-ul ala cu x si o la pret de 25 de ron... ce parere aveti, provenienta, calitate? culmea ca nu accepta decat cumpararea cantitatilor f mari (50 bidoane etc)

#36
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Care site?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate