Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
spicuiri

Honor 8x sau Mate 20 lite?

Sfat achizitie auto drum lung (ex...

camuflajul - un mecanism lamarkia...
 B&B Collection tepari

ce masina de teren sa imi iau?

Te fac sporturile (baschet, handb...

Program mentenanta flota auto
 Aquarela

Influentarea analizelor

ACHIZITIE TV LED

Baterii externe (powerbank)
 vaselina alba bormasini

Centrala electrica + Puffer

Cine este de vina? (accident ruti...

Gard comun

Curent slab ps4

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

username_notfound

username_notfound

Member

• Grup: Members
Salut, din păcate zona in care trăiesc are un istoric rău in privința căderilor de curent. Dacă se produce o pana de curent in timp ce consola lucrează la ce sa ma aștept? Adică care ar fi efectele negative pentru consola? Exista ceva modalități de prevenire a daunelor? Merci fain!

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

• Grup: Senior Members
De la o simpla pana de curent te poti astepta, in cel mai rau caz, sa pice hard discul. Dar asta dupa multe, multe incidente de genul asta.
Cu un UPS rezolvi problema asta si posibilele cresteri de tensiune peste limitele consolei, care din cate stiu apar cand se da iar curentul.

Edited by Hider141, 15 April 2019 - 14:09.

username_notfound

username_notfound

Member

Hider141, on 15 aprilie 2019 - 14:09, said:

De la o simpla pana de curent te poti astepta, in cel mai rau caz, sa pice hard discul. Dar asta dupa multe, multe incidente de genul asta.
Cu un UPS rezolvi problema asta si posibilele cresteri de tensiune peste limitele consolei, care din cate stiu apar cand se da iar curentul.
in primul rând mulțumesc pentru replay, din ce am citit UPS’ul ar fi un “generator” care ar tine in funcțiune consola pentru câteva minute dacă cade curentul? Datorită faptului ca nu am văzut niciodată unul, poți să-mi recomanzi unul? Merci fain!

born2lose

born2lose

Senior Member

nu este un generator, functioneaza mai degraba ca o baterie ceva mai complexa, care iti poate furniza curent cateva minute in plus, pana apuci sa opresti consola. doar pentru un ps4 nu iti trebuie un ups foarte puternic, il alegi in functie de buget. eu am auzit de bine de ups-urile APC, dar sunt o gramada de branduri.

STARTREK1

STARTREK1

căutător pe gugăl

Vizualizare mesajusername_notfound, pe 15 aprilie 2019 - 14:40, a scris:

in primul rând mulțumesc pentru replay, din ce am citit UPS’ul ar fi un “generator” care ar tine in funcțiune consola pentru câteva minute dacă cade curentul? Datorită faptului ca nu am văzut niciodată unul, poți să-mi recomanzi unul? Merci fain!
este o Unitate Protectie Sistem si e dotata cu un acumulator sau mai multi care poate tine pana la 30 minute un calculator alimentat cu energie electrica, timp in care poti sa salvezi datele si sa opresti sitemu in siguranta;
cati bani vrei sa aloci pt. el?
ps. https://bit.ly/2DamLvp

Edited by STARTREK1, 15 April 2019 - 15:51.

andreic

andreic

Superior Member

• Grup: Moderators

Vizualizare mesajusername_notfound, pe 15 aprilie 2019 - 14:04, a scris:

Salut, din păcate zona in care trăiesc are un istoric rău in privința căderilor de curent. Dacă se produce o pana de curent in timp ce consola lucrează la ce sa ma aștept? Adică care ar fi efectele negative pentru consola? Exista ceva modalități de prevenire a daunelor? Merci fain!
De cele mai multe ori nu patesc mai nimic pentru ca ele nu prea scriu asa in joc decat rar. Se reseteaza si gata. Dar asa cum s-a scris e posibil sa apara date eronate pe hdd.

Edited by andreic, 15 April 2019 - 17:11.

username_notfound

username_notfound

Member

STARTREK1, on 15 aprilie 2019 - 15:43, said:

este o Unitate Protectie Sistem si e dotata cu un acumulator sau mai multi care poate tine pana la 30 minute un calculator alimentat cu energie electrica, timp in care poti sa salvezi datele si sa opresti sitemu in siguranta;
cati bani vrei sa aloci pt. el?
ps. https://bit.ly/2DamLvp
merci fain pentru sfaturi și răspunsuri, nu am un buget fix undeva între 250-300 de lei cred ca ar fi suficienți. Unitatea UPS trebuie sa stea in priza mereu sau doar pana se încarcă acumulatori? Danke😀

STARTREK1

STARTREK1

căutător pe gugăl

priza - ups - calculator/consola
da, ups-ul trebuie sa stea mereu in priza; cand se ia curentu trece automat pe bateri dându-ți timp sa salvezi datele si sa opresti sistemu in siguranta

Edited by STARTREK1, 15 April 2019 - 20:58.

Anunturi

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate