Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Prima de performanta nemeritata

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Cetateanu cu prima pentru sex e altu decit cetateanu cu apartamentu? Vezi daca nu-ti da apartamentu in schimbu primei de la ala cu sexu

#20
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015
Nu inteleg ce vrei sa zici.

#21
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

View Postbelvue, on 13 aprilie 2019 - 15:29, said:

Nu inteleg ce vrei sa zici.
Nu ai avut pana cum peste?

Edited by tioopedi, 13 April 2019 - 15:34.


#22
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015
Vai ce subtili sunteti voi. Sa faceti glume din astea cu partenerele voastre. Asta daca nu le cheama Manuela.

#23
BubuTastatura

BubuTastatura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.03.2019

View Postbelvue, on 13 aprilie 2019 - 15:29, said:

Nu inteleg ce vrei sa zici.
E simplu, vrea sa-ti cumpere servicii sexuale.Prima considera-l ca pe un avans, urmeaza sa prestezi si apoi in functie de calitatea  prestatiei iti da sau iti face lichidarea :lol:

Edited by BubuTastatura, 13 April 2019 - 16:14.


#24
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017

View Postbelvue, on 13 aprilie 2019 - 15:58, said:

Vai ce subtili sunteti voi. Sa faceti glume din astea cu partenerele voastre.

Facem si cu ele, stai linistita, nu discriminam. Sfatul meu e sa accepti apartamentul lui, daca zici ca a fost prietenos...cine stie poate se lasa cu marire.

#25
havefunwithus

havefunwithus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.03.2013
Cu prima aia cumperi un casetofon mai mare la baietii ce te streseaza cu melodia.

"Nu mai pot si nu mai pot
Baga mana la chilot
Sa vina rusoaicele
Sa frece bananele"

#26
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postbelvue, on 13 aprilie 2019 - 12:50, said:

Cum ar trebui sa procedez mai departe?
depinde ce esti dispusa sa oferi cetateanului prietenos de alta nationalitate

#27
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postbelvue, on 13 aprilie 2019 - 15:58, said:

Sa faceti glume din astea cu partenerele voastre. Asta daca nu le cheama Manuela.
Daca prima e peste 50% din salar, e pt. secs. Majoritatea firmelor sunt facute pt. sex. Atentie marita!
Daca e sub, e bataie de joc; nu cunosc meserie.

Nici trolii nu mai sunt ce erau odata... acum e invazia celor cu ascendent agricol.

Edited by Quantum, 13 April 2019 - 20:02.


#28
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View Postbelvue, on 13 aprilie 2019 - 12:50, said:

"De curand ce am primit fluturasul am avut o surpriza. Aveam ceva bani in plus ....
un cetatean de alta nationalitate ... chiar mi-apropus sa folosesc apartentul lui care e gol
cat timp sunt plecata in delegatie, ...

Favoruri de acest gen nu sunt pe gratis. Daca accepti, sa nu fii surprinsa ca intr-o seara,
in aparatamentul lui, sa stea in fata ta, gol pusca si sa te roage sa-i faci un masaj in
stilul lui Harvey Weinstein. Nu este exclus sa apara chiar cu o echipa intreaga ...

In perceptia strainilor, femeile din Europa de Est, deci si romancele, sunt "ieftine", "accesibile"
si usor de manipulat. Atitudinea aia prietenoasa este de fatada, poate fi impresionanta doar
pentru cei care nu cunosc. Daca "colegul" este din Occident si este insistent,  poti sa fi explicita,
directa, fara nici o retinere.

Precum observ, tu cam ai probleme ba cu "muncitorii", ba cu "cetatenii straini".
Daca esti foarte prezentabila, nu este vina ta. In acest caz, cu atat mai mult trebuie sa fii atenta
la atitudinea ta, la comunicarea non-verbala, la siguranta de sine pe care o emani.

Azi ai primit un fluturas. Vezi ce faci, ca maine sa nu devii unu, fara sa-ti dai seama ...

Edited by u2019, 13 April 2019 - 21:47.


#29
Zacusca-Lazlo

Zacusca-Lazlo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 13.04.2019
Uite aici un alt subcontractor roman din partea NASA, care ofera acelasi servicii: Oferta se numeste "fata mamii fata, hai gadil-o, hai gadil-o" de la minutul 1:16
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G2GbbCIGaRw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Zacusca-Lazlo, 13 April 2019 - 21:59.


#30
Zacusca-Lazlo

Zacusca-Lazlo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 13.04.2019
Am mai gasit alt anteprenor cu astfel de prime:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5R1FFcSAq-k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,524
  • Înscris: 26.01.2010

View Postbelvue, on 13 aprilie 2019 - 12:50, said:

De curand ce am primit fluturasul am avut o surpriza. Aveam ceva bani in plus si motivul este ca mi s-a acordat o prima de performanta. In mod normal ar fi trebuit sa ma bucur. Dar imi dau seama ca luna trecuta n-am facut ceva iesit din comun, desi nu am prea multa vechime in firma, de la colegi stiu ca aceste prime nu prea se dau.
Luna trecuta am lucrat mai indeaproape cu un cetatean de alta nationalitate, si acesta a avut o atitudine foarte prietenoasa, ba chiar mi-apropus sa folosesc apartentul lui care e gol cat timp sunt plecata in delegatie, astfelputand sa economisesc banii pe care firma mi i- a dat pentru cazare. Eu am reduzat politicos, ava d o atitudine cat se poate de formala. Cum ar trebui sa procedez mai departe?


Puferiule , tu esti ?

Ce treaba are prima de performanta cu cetateanul binevoitor ? Acum pe bune , daca nu esti troll tie nu ti se pare normal sa intrebi pentru ce anume ti s-a acordat prima aia si in ce conditii se acorda aceste prime ?
Daca a fost o eroare contabila exista riscul sa iti ia banii inapoi dar daca nu a fost eroare ci chiar ai primit-o pe bune , nu vrei sa stii ce trebuie sa faci ca sa primesti primele astea in continuare ?

Mie trebuia sa mi se dea un check de 500 $ bonus de Craciun dar tuta de contabila a adaugat un zero si mi-a dat un check de 5000 $. Cand am vazut suma cat pe ce sa cad de pe scaun ca la mai mult de o 500-o mie nu ma asteptam , 5 mii , e prea mult indiferent de cat de buna parere am despre mine. Am intrebat seful care-i faza , s-a enervat omu ca nevasta-sa a gresit cecul si mi-a zis sa patrez banii.

#32
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostNoua_pe_site, on 01 mai 2019 - 17:16, said:

Puferiule , tu esti ?    daca nu esti troll
Salut, si de la mine!

Nu e troll. E o bunoacă multinationalistă care a primit prima in avans pt. sex ne-conventional (ne place! ne place! ne place maracuca!).
Dar nu stie ca ne-conventional nu inseamna oral-normal-vital-anal (astea sunt supra-estimate oricum: pt. cine nu știe românește: overrated)

#33
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
De ce ai tras concluzia ca zambarila e in spatele primei? Are autoritatea sa faca asa ceva? Cel mai civilizat ar fi fost sa te duci la HR, sa multumesti si sa intrebi care e grila de bonusare sau cum functioneaza lucrurile. Daca nu, zi mersi si fa pe proasta. Pana nu iti expune explicit legatura intre promovare/bonusare si imprietenire sau simti ca esti data la o parte ca ai refuzat niste avansuri, iti faci griji degeaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate