Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Card avantaj

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mariusduta90

mariusduta90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2019
Salut!
Sunt marinar fara contract de munca in tara si vreau sa cumpar niste electronice/electrocasnice de la 2-3 magazine si nu doresc sa le platesc cash, toti banii odata. Am auzit de cardul avantaj prin care poti sa le platesti in cateva rate.
Contractele mele de munca sunt pe perioada determinata, contract de 4 luni cu apx 3,4 luni acasa.
Daca are cineva vreo idee despre cum se poate obtine cardul avantaj  ar fi de mare ajutor.

#2
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Pentru cum se poate obtine cardul, intra pe site-ul Credit Europe Bank. La o prima vedere, in afara variantei clasice de a merge in orice agentie, poti sa completezi un formular online sau sa suni la un numar de telefon pt informatii

In ceea ce priveste utilitatea, daca il folosesti conform destinatiei - ca si card de cumparaturi si nu pentru a extrage bani, si daca platesti ratele la timp, e super ok. Eu il am de multi ani, l-am folosit pentru cumparare produse mai scumpe, in rate, chiar si cand as fi avut posibilitatea sa dau toti banii, pur si simplu pentru ca mi s-a parut mai practic sa nu dau multi bani deodata. Plus ca e cardul meu de credit pe care il folosesc pentru tranzactii pe internet. Singurul cost pe care il platesc este un comision de administrare care este de 50 lei pe an. Absolut nimic suplimentar.

Am scris despre cardul avantaj, pentru ca l-ai mentionat in titlu. Exista insa si alte carduri similare, de la alte banci, poate sunt mai ok pt tine.

Edited by themis, 13 April 2019 - 06:00.


#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Suna la telefon si intreaba direct la compania respectiva.
De exemplu aici: 0750.000.000 / 0724.100.000 (apelabil din orice retea)
Pe de alta parte:
- zici ca NU ai contract de munca in tara
- apoi zici: Contractele mele de munca sunt pe perioada determinata, contract de 4 luni cu apx 3,4 luni acasa.
Daca acele contracte / venituri NU sint inregistrate la ANAF in Romania, 99% nu ai nici o sansa de a obtine un asemenea card.
In schimb, poti sa obtii credit clasic, cu dobinda, in anumite conditii, de la anumite banci / companii.

Edited by buyonevideo, 13 April 2019 - 09:49.


#4
mariusduta90

mariusduta90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2019
eu am incercat sa mi fac la CEC card de credit si nu au acceptat. In schimb fratele meu, fiind in aceeasi situatie, si a  deschis cont la bt si i au facut si card avantaj.
Momentan sunt plecat si nu dispun de retea telefonica. cand ajung acasa ma voi interesa. va multumesc pt informatii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate