Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Raspunsurile la un test psihologic de personaltiate?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ma intereseaza daca are careva raspunsurile la un test standard de personaltiate?

Posted Image

Am scris raspunsurile dar m-ar interesa foaia de intrepretare, raspunsurile le-am trecut aici

Spoiler


#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Ala e un test standard. Ce e bine pentru mine, poate fi rau pentru tine. Si invers.

Nu e ceva batut in cuie, care sa iti raspunda la chistesenta vietii.

#3
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Am trecut raspunsurile mele, is curios daca is ciudat sau este ok, mai am pana sa fiu ciudat.

Ps. Serios, am dat testul respectiv pentru un job de la ziar si eram asa de stresat de am bifat altceva, acum l-am facut COMPLET SINCER si sunt curios ce arata.

#4
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Esti ciudat, iti zic eu, fara sa ma uit pe testele tale

#5
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Multumesc, iau ca un compliment mesajul tau dar vreau si foaia cu intrepretarea.

In urma cu ani de zile am dat testul respectiv la o firma privata si parca majoritatea eram atenti sa fim PERFECTI, sa nu parem agresivi, ca ne suparam repede sau bla bla bla.
Si sunt curios ce iese cand raspunzi sincer la un asemenea test.

#6
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
"Intotdeauna spun adevarul." - ai raspuns cu NU/F, deci inseamna ca nu esti sigur pe tine sau in general nu spui adevarul(neserios/mincinos).
Fiecare persoana e diferita, nu te astepta la acelasi raspuns, cei care examineaza au baremul lor si depinde de locul de munca sau pentru ce trebuie sa faci acel test.

Vezi ca sunt intrebari capcana, pentru ce e mai exact acest test de personalitate?

Apropo, cati ani ai?

Edited by smiley2, 12 April 2019 - 21:49.


#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
U r screwed

#8
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 smiley2, on 12 aprilie 2019 - 21:43, said:


Vezi ca sunt intrebari capcana, pentru ce e mai exact acest test de personalitate?
Daca stiam asta nu cred ca mai intrebam de foaia cu interpretarea rezultatelor.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 smiley2, on 12 aprilie 2019 - 21:43, said:

"Intotdeauna spun adevarul." - ai raspuns cu NU/F, deci inseamna ca nu esti sigur pe tine sau in general nu spui adevarul(neserios/mincinos).

Vreau sa vad si eu persoana care spune MEREU adevarul.

#10
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Argent, on 12 aprilie 2019 - 21:23, said:

Multumesc, iau ca un compliment mesajul tau dar vreau si foaia cu intrepretarea.

In urma cu ani de zile am dat testul respectiv la o firma privata si parca majoritatea eram atenti sa fim PERFECTI, sa nu parem agresivi, ca ne suparam repede sau bla bla bla.
Si sunt curios ce iese cand raspunzi sincer la un asemenea test.




a dat cineva ma sus un exemplu

"intotdeauna spun adevarul"...acum, ce ai raspunde ? daca e sa fii realist, raspunsul e evident -nu spui mereu adevarul Posted Image...dar, daca ai da un test, pentru a te angaja...ce ai raspunde?

Edited by jimi91, 12 April 2019 - 21:52.


#11
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

 Argent, on 12 aprilie 2019 - 21:50, said:

Daca stiam asta nu cred ca mai intrebam de foaia cu interpretarea rezultatelor.

Pai eu cred ca ti-am raspuns la intrebare, depinde de domeniul in care vrei sa aplici dar nu ai precizat asta.

 MembruAnonim, on 12 aprilie 2019 - 21:51, said:

Vreau sa vad si eu persoana care spune MEREU adevarul.

De preferat ar fi adevarul, dar acum daca ii zici angajatorului sau unde ai merge ca nu spui adevarul ce concluzii vrei sa traga despre tine?
Daca preferi sa mai bagi si cate o minciuna sau asa declari acolo iti dai singur cu tesla-n ...

Edited by smiley2, 12 April 2019 - 21:55.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 jimi91, on 12 aprilie 2019 - 21:51, said:

"intotdeauna spun adevarul"...acum, ce ai raspunde ? daca e sa fii realist, raspunsul e evident -nu spui mereu adevarul Posted Image...dar, daca ai da un test, pentru a te angaja...ce ai raspunde?

Spui adevarul. Adica NU. Crezi ca aia sunt prosti? Nu crezi ca isi vor da seama? Numeste pe cineva care spune MEREU adevarul. Eu l-as pica pe ala care raspunde cu DA la intrebarea respectiva pt ca evident minte. Sa minti asa pe fata mi se pare nesimtire

Edited by MembruAnonim, 12 April 2019 - 21:55.


#13
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Am raspuns da la toate. Unde e premiul?

#14
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 MembruAnonim, on 12 aprilie 2019 - 21:54, said:

Spui adevarul. Adica NU. Crezi ca aia sunt prosti? Nu crezi ca isi vor da seama? Numeste pe cineva care spune MEREU adevarul. Eu l-as pica pe ala care raspunde cu DA la intrebarea respectiva pt ca evident minte. Sa minti asa pe fata mi se pare nesimtire

Am vrut sa scot altceva in evidenta...op a zis ca el a raspuns diferit la angajare :)..

#15
DemocracySucks

DemocracySucks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.04.2019
Dincolo de faptul ca aceste teste sunt niste balarii pseudostiintifice, nu exista "raspunsuri corecte", ci maxim un ansamblu de raspunsuri care sa te incadreze in majoritate... deci ca sa treci cu brio ar trebui sa raspunzi cam ce raspund majoritatea puletilor... te orientezi si tu, vezi cam ce ar crede pulimea... atentie ca unele intrebari se repeta uneori sub alta forma pt. a "verifica" ca nu raspunzi aiurea...

sa luam niste exemple:

intotdeauna spun adevarul - majoritatea oamenilor mint din cand in cand, deci ar fi bine sa zici nu

nu ma deranjeaza sa fiu singur cateva zile - e ok zici da, arata ca esti adaptabil (desi nici nu nu e neaparat gresit)

imi plac activitatile complicate care necesita efort si concentrare - poti raspunde cam orice(dar ai grija ca alte intrebari care te intreaba de efort si concetrare sa fie potrivite cu acest rasp.)

uneori ma simt tensionat si iritat - da, cam toti din cand in cand o patim

petrec cat de mult timp pot impreuna cu prietenii - nu, in special daca mai sus ai zis ca nu te deranjeaza sa fii singur cateva zile

nu dispun de suficienta energie pt. sarcini solicitante - ba da, daca ai raspuns ca-ti plac activitatile cu efort si concentrare

----------------------

sper ca ai prins ideea... sa nu pari foarte "aparte" si sa incerci sa nu te contrazici... cam aia e tot...

ah, si bineinteles, daca e vorba de ceva pre-testare pt. un job, ar trebui ca raspunsurile relevante sa se muleze pe cerinte (gen imi plac activitatile complicate care necesita efort si concentrare - da - aici partea funny e ca desi exista diferente masive intre joburi iar la unele doar freci duda aiurea, nu cred ca ai sa gasesti unul care sa zici ca iti place sa dormi pe tine :lol: )

Edited by DemocracySucks, 12 April 2019 - 22:04.


#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003
Nu va faceti probleme, exista intrebari de test in acel test si psihologii stiu sa interpreteze, te prind cu minciuna :)

#17
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

 MembruAnonim, on 12 aprilie 2019 - 21:54, said:

Spui adevarul. Adica NU. Crezi ca aia sunt prosti? Nu crezi ca isi vor da seama? Numeste pe cineva care spune MEREU adevarul. Eu l-as pica pe ala care raspunde cu DA la intrebarea respectiva pt ca evident minte. Sa minti asa pe fata mi se pare nesimtire

Cu astfel de teste angajatorul poate fi selectiv si subiectiv, dar cum am mai zis depinde de domeniul de lucru ce se cere.

Initiator,
"Ce animal se poate compara cu avionul"?
De exemplu tu cum ai raspunde la intrebarea asta de exemplu la care ai avea mai multe variante de raspuns cum ar fi: musca, albina, randunica, porumbel, liliac?
E o intrebare de test psihologic, nu stiu daca e exact asa cum am pronuntat-o dar in mare ai inteles ideea.

Inca ceva, am mai gasit intrebari cu 2 taisuri prin testele psihologice si iti dau si sa vezi cum te dai de gol:
"Iti plac distractiile?" - la care raspunzi DA
"Ies DES in oras cu prietenii?" - intrebare la care nu ai cum sa raspunzi cert ca "DA nene, ies in oras cu PRIETENII in fiecare zi si noapte" si raspunzi cu NU, desi e un fel de "ies in oras cu prietenii dar nu foarte des".
Sau daca raspunzi cu DA ca iesi DES in oras cu prietenii inseamna ca nu esti bun pentru postul respectiv.
Daca raspunzi la ambele cu NU inseamna ca e ceva in neregula si pici testul, daca raspunzi la ambele cu DA la fel poate fi o problema ca minti si tine cont ca intrebarile astea nu vin la rand ca tu sa te prinzi de schema.
Sper ca ai prins ideea, daca nu te duce capul pierzi din start cum raspunzi la primele intrebari, dar depinde si de baremul angajatorului.
Poate au nevoie intr-o firma de un mincinos, ca mai nou asta se practica pentru cine nu stie, trebuie sa iti dai in gat colegul ca au facut ceva sa il dea afara...eu nu as putea face asa ceva.

Cel mai bine ori spui adevarul ori o tii doar pe minciuna, e alegerea ta dar trebui sa stii ca minciuna se depisteaza daca nu te duce capul.
Deci daca minti, minte frumos sa le placa si alora.

Edited by smiley2, 12 April 2019 - 22:33.


#18
DemocracySucks

DemocracySucks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.04.2019

 andreic, on 12 aprilie 2019 - 22:02, said:

Nu va faceti probleme, exista intrebari de test in acel test si psihologii stiu sa interpreteze, te prind cu minciuna Posted Image
Doar daca esti foarte prost. Sau daca e "psihologul" foarte prost(iar tu esti destept), caci cacaturile astea de teste sunt niste prostii cu doze inevitabile de subiectivitate.

Edited by DemocracySucks, 12 April 2019 - 22:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate