Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Tendinita patelara (genunchi) - solutii?

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Got_Lambo

Got_Lambo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.11.2007
Cineva pe aici care s-a luptat mult si indelungat cu tendinita patelara? Pe mine ma tine de aproximativ un an de zile. S-a mai ameliorat cu tratamente generice gen fizioterapie cu ultrasunete, laser etc, dar indata ce am revenit la catusi de putin efort, durerea a reaparut. Cred ca am sa apelez la tratament cu PRP, conform celuilalt topic pe care l-am initiat, insa as vrea sa stiu daca mai sunt persoane care au reusit sa invinga fix acest diagnostic si prin alte metode, poate niste exercitii de tonifiere?

Recent am citit ca n-ar fi trebuit sa fac repaus asa lung si ca lipsa de miscare mai mult cronicizeaza tendinita, doar ca nici n-am gasit un doctor care sa-mi spuna ce fel de miscare este ok sa fac si in ce masura este ok sa trec peste disconfort si sa fortez putin.

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate