Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Reguli de bun simt

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 obosit, on 12 aprilie 2019 - 19:32, said:

vad ca se discuta mult despre bani aici... doar un gand: bunul simt nu are legatura cu banii. iarasi o chestie elementara.
Fii mai relaxat, si daca nu te anunta ce ? Asta e, mergi mai departe, cred ca se poate trai si fara mesaje si explicatii de la mozi, intr-o buna zi conturile noastre vor trece in nefiinta si toate astea vor fi uitate.

Sau poti sa bei de suparare.

#20
obosit

obosit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 31.12.2018
nu se mai scriu depese ca pe timpuri... acum sunt softuri care fac toata treaba pentru tine, trebuie doar sa vrei.


#21
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 obosit, on 12 aprilie 2019 - 18:45, said:

buna seara,

as dori sa atrag atentia moderatorilor ca tine de un elementar bun simt sa anunti pe cineva cand ii stergi/muti topicul/postul. genul acesta de forumuri exista de zeci de ani peste tot in lume, dar nicaieri (cel putin in partea civilizata a lumii) nu se intampla asemenea lucruri. baieti/fetelor nu sunteti in Somalia! este jobul vostru sa moderati forumul si chiar lipsa unei explicatii se poate trece cu vederea (generatia tanara de, viteza e baza), dar un mesaj automat atunci cand interveniti pe topic, se poate da. altfel impresia de forum haotic si lipsit de reguli se poate naste.
imi cer scuze aici daca am avut anumite scapari, dar la genul acesta de moderare conflictul este inevitabil.

multumesc si spor la treaba!
Sunt mai multe motive pt. care Moderatorii nu anunta pe PM userii carora le-au sters mesajele pe acest Forum.
Fie sunt coplesiti de prea multe rapoarte, fie trebuie sa stearga, modifice, mute, lipeasca mesaje ori subiecte etc. si pierd prea mult timp.
Avand in vedere ca ei isi rup din timpul personal pt. a modera aici, asta nu inseamna ca trebuie sa piarda zi lumina pe Forum cu PM-uri catre userii carora le-au sters mesajele.

Personal prefer sa imi stearga un mesaj si sa nu ma anunte pe PM decat sa ma puncteze, suspende ori baneze.
Daca ma simt deranjat ca mi-a fost sters mesajul, ma interesez cine e Moderator pe aria respectiva si il/o deranjez intreb eu pe PM.

Daca imi raspunde, bine; daca nu, eu sa fiu sanatos !
Exista viata si dincolo de Softpedia  Posted Image

Plus de asta sa nu uitam ca si Moderatorii sunt oameni.

Edited by super8, 17 April 2019 - 13:03.


#22
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu intreb niciodata  ce .Deduc singur ca n-a fost buna postarea si apoi stiu cum trebuie facuta ca sa fie ok cu regulamentul .Aici nu ma enervez pentru asta, insa in alte site-uri online romanesti si straine fac gura .
In special ziarele prociuma rosie imi sterg postarile .Aia nu admit deloc o  opozitie .Naravuri vechi .
Aici din fericire e libertate de opinie si se aplica la minut preambulul actionarilor din poiana,  ca nu fac politica si nu accepta militantii ! Ceea ce mi se pare onorabil si de admirat la o firma privata .

#23
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Si o intrebare pt conducere !?
Ce culoare politica ati stabilit pt acest forum ? Nu intreb aiurea , intreb deoarece postarile la limita jegului uman s-au inmultit , rezista si sint ingaduite fara probleme .
Atacurile la persoana , nu vorbesc , sint la ordinea zilei .
De raportat raportez , frectie , rar se sterge cite ceva , dar persoana continua ,ca nu este atinsa nici cu o floare .
Ingaduinta cit se poate , insa esti taxat daca ii spui cuiva ca nu respecta legea penala . Nu ai voie sa-i atingi .

#24
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Regula de bun simt e sa nu minti si sa nu propagi cu buna stiinta minciuna si jegul pesedist. In rest, totul e cancan. Cum iti asterni asa dormi.

#25
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

 86-APP, on 17 aprilie 2019 - 18:45, said:

postarile la limita jegului uman

QED, se adapteaza oamenii.

#26
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Regula de bun simt este ca discuti civilizat, sa accepti si alte pareri si sa nu agresezi, jignesti pe cei cu pareri diferite.
Este o regula grea, cu atat mai grea cu cat este direct proportionala cu educatia -  cultura generala, politica si personala.

Disputa politica la nivel de jigniri, de multe ori este doar supapa de refulare a unor caractere.....dificile .....ca sa ma exprim delicat.

Edited by vio69a, 17 April 2019 - 20:40.


#27
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

 vio69a, on 17 aprilie 2019 - 20:39, said:

sa accepti si alte pareri

O minciuna nu e o parere.
Gen, sunt mascul evreu de 78 de ani etc, cacaturi dinastea. In 2013 erai femeie.

Edited by MotanulAlb, 17 April 2019 - 20:43.


#28
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 86-APP, on 17 aprilie 2019 - 18:45, said:



De raportat raportez
Uite asta inseamna sa fii barbat adevarat 🤣🤣🤣.

#29
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 MotanulAlb, on 17 aprilie 2019 - 20:19, said:

sa nu propagi cu buna stiinta minciuna si jegul pesedist
Minciunile de alte culori se acceptã ?

#30
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

 genius, on 21 aprilie 2019 - 20:21, said:

Minciunile de alte culori se acceptă ?

Daca o descoperi esti as.

#31
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 genius, on 21 aprilie 2019 - 20:21, said:

Minciunile de alte culori se acceptã ?
Trebuie sa fii absolut genial sa descoperi minciuni mai mari decit cele din Anno Domini.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate