Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Ecranul Iphone sx Max scartaie la apasare usoara

  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 26.11.2001
Nu cunosc provenienta, telefonul e cadou.

#20
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 26.11.2001
Am primit aparatul, ecranul a fost schimbat. Nu mai scartaie in zona butoanelor din stanga, in schimb scartaie pe mijlocul ecranului, daca apesi un pic mai tare. Habar n-am daca e sau nu normal, o sa intru intr-un Apple Store cu prima ocazie sa ma interesez.

#21
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Retur.

#22
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Nu scartaie nimic la SX Max-ul meu. Cum a spus si Diesel, retur!
Nu inteleg de ce nu ti-a inlocuit telefonul...

#23
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Nu e normal. Din nou vei avea de umblat pentru a remedia situatia.

#24
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 26.11.2001
Asa fi putut sa il las direct la Afi, insa pur si simplu m-am scarbit, aparatul nu a plecat din tara la un angajat Apple, ci a fost reparat tot de un romanas. Asa ca la primul drum in afara tarii am sa merg la un Apple Store sa rezolv definitiv.

#25
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Mergi iar ca nu rezolvi nimic daca stai defensiv.

Fa si tu pe durul, ca ai venit cu telefonul de 1000euro + cu scartait intr-un loc iar acum face altul.

Cere inlocuirea dispozitivului daca nu se pricep la reparatii.  Cu cat trece mai mult timp de cand ai fost la ei, o sa nege ca asa l-ai primit.

#26
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 26.11.2001
Am avut o mica vacanta in Florenta, ocazie cu care am fost la Apple (sunt prezenti direct, nu prin dealeri ca in Romania). Pe scurt, au refuzat sa inlocuiasca telefonul. Dupa insistente, mi-au dat o hartie in care scrie negru pe alb ca e normal ca telefonul sa scartaie cand il apesi pe ecran. Am sa caut hartia si am sa o atasez aici. E hilar, dar asta e Apple. Am avut o lunga discutie in contradictoriu cu sefa de magazin, dar fara a obtine schimbarea aparatului.

Edited by don_King, 11 May 2019 - 16:36.


#27
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010

View PostDieselCRDI, on 13 aprilie 2019 - 19:11, said:

Suni la Apple Support și sesizezi problema, reclamând sictirul cu care ai fost tratat de iStyle! Se va rezolva imediat! Posted Image
Ba baieti nu mai sunati la Apple Support pentru astfel de situatii, ca nimeni nu ia decizii privind partea de service decat unul dintre service-urile autorizate.

View Postdon_King, on 26 aprilie 2019 - 07:19, said:

Asa fi putut sa il las direct la Afi, insa pur si simplu m-am scarbit, aparatul nu a plecat din tara la un angajat Apple, ci a fost reparat tot de un romanas. Asa ca la primul drum in afara tarii am sa merg la un Apple Store sa rezolv definitiv.
Sa stii ca romanasu'( tehnicianul )  a primit training identic cu cel din Apple Store.

Edited by georgeee96, 05 June 2019 - 22:46.


#28
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,364
  • Înscris: 28.10.2018
Eu as fi curios daca in alea 90 de minute in care ai lasat telefonul la service si ti-au desfacut display-ul ti-au inlocuit si garnitura de display butilica, aia care se distruge cand desfaci telefonul.

#29
andreifresh

andreifresh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.02.2012
da folia jos si o sa vezi ca nu mai scartaie :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate