Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cratita / grill microunde

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/smcUsKalUDw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Gasesc asa ceva sau echivalent prin magazinele de la noi ?

#2
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
chipurile, s-ar gasi, si vad ca nici nu este scump :
https://www.emag.ro/...4/pd/DYJTSLBBM/

https://www.okazii.r...wave-a197541790

#3
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
Multam fain, ma gandesc sa-mi cumpar unu pentru servici.

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
daca iti cumperi, sa ne spui si daca esti multumit de rezultate.

#5
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Si daca ma semnalizezi si pe mine, e perfect. Si eu sunt interesat de orice gadget care sa faca lucrurile un pic mai usor. Evident, nu vreau sa incarc bucataria aiurea pentru ceva inutil.

#6
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
Am dat comanda, va tin la curent cand ajunge.

#7
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
A venit grill-ul, arata exact ca in fotografie este bine facut, made in Korea, nu l-am testat inca.  Are instructiuni si retete in engleza, italiana, rusa si germana. Ce ma impresionat a fost vanzatorul, m-a sunat sa imi multumeasca pentru comanda, a fost cea mai placuta experienta cu un vanzator online din toate comenzile date de mine pana acum si nu au fost putine. Era sa uit, trebuie cuptor mare, peste 20 litri ca nu incape gratarul.

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
A ajuns si al meu. Nu cred ca trebuie un cuptor mare, al meu e unul normal si a incaput, vasul are colturile rotunjite, sa incapa si sa nu agate. Drept ca e la limita, dar banuiesc ca a fost gandit sa mearga in toate cuptoarele, altfel nu le-ar mai cumpara lumea. L-am testat cu lasagnia de la Lidl, dar am luat teapa, ca m-am grabit, m-am uitat sa fie mica, sa incapa sigur,  nu am citit eticheta, crezand ca sunt tot bolgnesse, din care am mai luat, dar erau ceva ceva "teleormanesse" cu branza in loc de carne, s-a scurs la incalzire, dar nu s-a lipit de fund, deci mi se pare f ok. S-a curatat f usor, prin stergere cu un servetel, e iar ca nou.

#9
DemocracySucks

DemocracySucks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.04.2019
foarte tare! pacat ca n-am aflat mai devreme...

#10
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
Mai este unul pe stoc. Maine il testez cu carne pe al meu.

Edited by pufarin, 30 April 2019 - 16:32.


#11
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am facut ochiuri, omleta, la ochiuri nu am avut curaj sa las galbenusul intact, sa nu explodeze, i-am dat o gaura cu furculita. Am pus piept de pui, am lasat cat scrie in carte, a iesit f ok, fraged, la prima imbucatura am ramas surprins de gustul savuros, fraged. Carnea a ramas alba, moale, fara arsuri. A doua oara, am lasat mai mult, pana au aparut dungile maro de la gratar, dar carnea era mai seaca, uscata, ca facuta pe gril.

#12
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Ceafa de porc poti face la dracovenie?
Adica si cu un pic de arsura, daca tot nu-i prea sanatoasa, sa arate bine macar.

Edited by maccip, 05 May 2019 - 19:01.


#13
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De preferat, dupa retetele din manual, sa folosesti carnea marinata. Normal ca dqca o lasi mult, apar dungile de arsura, ca pe gratar, dar carnea devine mai seaca, daca o lasi mai mult. Eu prefer s-o las mai putin,chiar daca e fara dungi, dar e mult mai zemoasa. Vezi filmele de pe youtube, sa vezi cam cum arata.

#14
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Ma gandeam ca poate daca bagi un preheat mai mare sa lase dungi fara sa usuce carnea.
Ce putere are cuptorul tau? 750W?


La filmul de pe youtub (mai e si altul?) din link, imi place ideea, adica ies faine ca aspect.

Noi nu prea servim porc, ar trebui sa adaptam pentru vita-oaie. Cred ca cer prea mult.
:D


Oricum, mai intai tre sa-mi iau cuptor cu microunde dupa ce vine bebele. Insa incerc sa-i gasesc si alta utilitate decat incalzitul lapticului.
Cuptorul anterior l-am folosit cat timp erau copiii bebelusi dupa care l-am gasit inutil si l-am dat.

Ma gandesc ca daca-mi iau unul de 1000W sa fie mai bun la genul asta de aplicatie.

Edited by maccip, 05 May 2019 - 20:21.


#15
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu cred sa fie diferenta, doar timpul de preparare. Al meu are, parca, 800W.
Mai sunt cateva filmulete, cauti dupa numele vasului. Unele sunt cu versiunea pro, dar nu cred ca e diferenta, in afara ca e mai mare, nu incape in cuptor normal, mai are doua accssorii de plastic sau cauciuc, cade costa in jur de 100€. Mie-mi place ca nu trebuie sa stau langa gratar sau aragaz, Bag la micro si ma duc sa-mi beau cafeaua, dupa prima tigara revin, intorc carnea, ma duc sa-mi continui cafeaua. E misto ca dupa omomleta nu am de spalat tigaia, sterg oala cu un servetel de hartie si gata. La fripturi, mai ramane sos, zeama, trebuie clatita.

#16
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Gata nene. pe mine m-ai convins.
:D

#17
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu zic sa te grabesti, nu stiu cate mai are pe stoc, si omul asta din Piatra Neamt e singurul care la are la pretul asta. Pe Amazon, ebay, sunt in jur de 100€.

Eu zic sa te grabesti, nu stiu cate mai are pe stoc, si omul asta din Piatra Neamt e singurul care la are la pretul asta. Pe Amazon, ebay, sunt in jur de 100€.

Eu zic sa te grabesti, nu stiu cate mai are pe stoc, si omul asta din Piatra Neamt e singurul care la are la pretul asta. Pe Amazon, ebay, sunt in jur de 100€.

#18
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
Deja este indisponibil.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate