Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Nu pot fi sunat de numere din Digi Mobil.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
valentin79_tm

valentin79_tm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.04.2019
@Vodafone : In luna Martie, am portat doua numare din Orange in reteaua Vodafone impreuna cu semnarea unui contract pe o perioada de 1 an fara achizitie de telefon respectiv 2 ani cu achizitie de terminal.Dupa ce am efectuat portarea, am observat faptul ca nu mai pot fi sunat/ nu mai pot primi mesaje SMS de la diferite persoane din reteaua Digi. Mesajul primit cand ma apeleaza este ca "numarul format este incorect". La fel se intampla pe ambele numere.

Am incercat sa iau legatura si cu mai multi consultanti Vodafone prin intermediul *222 insa niciunul nu a putut sa imi ofere foarte multe informatii, iar la Digi, acestia au spus ca problema nu este de la ei.

#2
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
E de la Digi.
Sunt dese experientele astea la ei, ori cei din digi nu pot apela in afara ori cei din afara nu pot apela in digi.
Par avea in comun portarea numarului, ori cel din digi ori cel din afara digi au trecut prin proces de portare.

Edited by projectfp, 10 April 2019 - 20:57.


#3
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
stii tu sigur ca e de la digi?

#4
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Sigur sigur.
Sunt trecut prin asta, Digi au problemele astea de ani de zile si refuza sa le recunoasca.

Edited by projectfp, 10 April 2019 - 21:11.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Confirm problema, azi m-am izbit de același lucru cu un nr vodafone portat pe orange, eu am încercat să sun de pe Digi. Numărul format este incorect îmi dă și mie deși de pe alte rețele merge.

#6
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 23.01.2010

 valentin79_tm, on 10 aprilie 2019 - 20:45, said:

.Dupa  ce am efectuat portarea, am observat faptul ca nu mai pot fi sunat/ nu mai pot primi ....
Au uitat sa schimbe "fisele" in centralaPosted Image

#7
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 04.05.2004
atunci cand se porteaza un numar, toti operatorii tb sa isi updateze baza de date. In cazul de fata apelurile nu se mai duc catre VDF, ci catre ORO.
digi nu a facut acea schimbare si trimite tot catre VDF

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate