Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Motanul isi face nevoile in cada

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Adevarul e ca si pisica noastra are obiceiul asta prost. Nu mereg dar destul de des. Sincer nu prea am gasit solutie, ma consolez cu ideea ca in cada se curata usor si nu face in alte locuri mai grave :lol:

#38
AndreeaSavin

AndreeaSavin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.04.2019
Vin cu completari: motanul este adoptat de la un adapost ,este vaccinat ,microcipat ,cu acte in regula :)),Hrana uscata pe care i-o dau este pentru pisici sterilizate,cu hrana umeda am luat o pauza dupa cum am spus pentru ca efectiv de la orice se strica la stomac. Este un motan obisnuit,nu este de rasa si bag de seama ca cu cat creste mai tare cu atat face mai multe prostii :)) Nu pot tine flori in preajma lui si in general nimic care poate fi impins usor si dat jos . A fost nebunatic de cand l-am luat dar fiind mai mic probabil nu avea acces pe toate dulapurile :))

#39
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Daca inca e pui cam asta e situatia.Matzele nu au stapan,ele te accepta pe tine,nu tu pe ele.

Edited by daniMMM, 09 April 2019 - 15:40.


#40
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

View Postkopac, on 09 aprilie 2019 - 14:41, said:

frumoasa ocupatie, dar copii nu mai creste nimeni in tara asta? suntem o tara de proprietati de animale de companie, nu de parinti!
.
De unde stii ca nu avem si copii? Eu am doi. Tu cati ai?

#41
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Multi motani se iau dupa stapanii lor si fac exact ceea ce vad ca face si stapanul: vor sa doarma in acelasi pat cu el, sa stea si ei pe canapea, sa manance la masa, sa se usureze in acelasi loc, etc.
Daca ii arati motanului cum se foloseste litiera, poate sa invete rapid si o sa se obisnuiasca apoi cu ea.

#42
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,331
  • Înscris: 31.07.2017
ma bucur ca aveti copii si nu caine,. dar nu risipiti resursele aiurea cu necuvantatoare. din pacate n-am trei copii, dar mai am un pas!

#43
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

View Postkopac, on 09 aprilie 2019 - 17:54, said:

ma bucur ca aveti copii si nu caine,. dar nu risipiti resursele aiurea cu necuvantatoare. din pacate n-am trei copii, dar mai am un pas!
Am si caini si pisici si copii si nepoți. Unde ai auzit tu ca doar cei fara copii au animale de companie? Este excelent pentru un copil sa aiba un caine ca tovarăș de joaca si de plimbare.

#44
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

View PostdaniMMM, on 09 aprilie 2019 - 11:40, said:

Nu mai mult decat lungimea labutelor, ca sa nu-l treci in lumea dreptilor.
animalele inoata din instinct.omul este mai prost si se ineaca

#45
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View PostEMPP, on 09 aprilie 2019 - 19:38, said:

animalele inoata din instinct.omul este mai prost si se ineaca
Corect. Pisicile inoata foarte bine. Ca nu le place apa, e alta poveste.
Iar omul cand are cateva luni inoata din instinct. Dupa aia se pare ca se prosteste...

#46
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Pisica mea începuse să facă lîngă scaunul de WC. După ce i-am blocat accesul în baie a revenit la litieră dar o mai văd dînd tîrcoale băii înainte de a folosi litiera. Cred că imită comportamentul stăpînilor.

#47
AndreeaSavin

AndreeaSavin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.04.2019

View Postgepres, on 10 aprilie 2019 - 09:58, said:

Pisica mea Ă®ncepuse să facă lĂ®ngă scaunul de WC. După ce i-am blocat accesul Ă®n baie a revenit la litieră dar o mai văd dĂ®nd tĂ®rcoale băii Ă®nainte de a folosi litiera. Cred că imită comportamentul stăpĂ®nilor.
Daca tot imita comportamentul stapanilor atunci sa-si faca nevoile in wc . Btw a incercat careva kit-urile alea de dresare a pisicii sa faca la wc?

#48
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postgepres, on 10 aprilie 2019 - 09:58, said:

Pisica mea începuse să facă lîngă scaunul de WC. După ce i-am blocat accesul în baie a revenit la litieră dar o mai văd dînd tîrcoale băii înainte de a folosi litiera. Cred că imită comportamentul stăpînilor.

mai degraba a simtit miros de urina pe langa vasul de toaleta si de aceea a inceput sa-si faca nevoile acolo.

#49
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Posibil.

#50
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Eu l-am surprins pe motanul meu cum isi facea nevoile la closet. De obicei tin usa închisă fiindca altădată l-am vazut ca bea apa tot de acolo��

#51
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008

View Postkopac, on 09 aprilie 2019 - 14:41, said:

frumoasa ocupatie, dar copii nu mai creste nimeni in tara asta? suntem o tara de proprietati de animale de companie, nu de parinti!

Copii? Ăia se cacă și put mai rău decât animalele :)

#52
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Daca pui ceva apa in cada ,asa 2-3cm ,  si din cind il aduci in cada , o sa uite de cada . Daca iti convine varianta cu cada , pune deasupra scurgerii o tavita , poate ii place in tavita ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate