Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare firma (Orange,Vodafone,Digi etc.) cu cea mai buna pentru portare

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vidro

vidro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2011
Vreau sa-mi iau un telefon. Nu vreau nimic special, vreau sa aiba 4G si minim un ecran de 4".

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Emag.
Daca te intereseaza strict aparatul, nu e nevoie sa il iei de la firmele de telefonie mobila.

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
La Digi platesti in rate aparatul, ti se introduc separat in factura.

La Orange si Vodafone ai telefoanele incluse in abonament si au oferte de portare.

Pe langa aparat ce servicii te intereseaza: internet, roaming, asigurare, etc?

Ca fapt divers:
  • la Digi la cartela nu ai roaming si VoLTE si VoWifi (asa am vazut pe topicul dedicat), dar, daca te abonezi la ei, vei putea folosi VoWifi fara probleme in afara
  • la Orange si Vodafone nu au restrictii degenul (ma rog, Vodafone inca nu are serviciile)
  • la Orange si Vodafone ai de 3 ori valoarea abonamentului reducere suplimentara la telefon
  • la Telekom ai "neabonamentul" care ofera reducere la telefon, dar vad ca se plang destul de multi de retea (de slaba calitate a retelei)
Acum decide ce buget ai (atat pentru telefon, cat si pentru abonament, daca te decizi sa iei unul).

#4
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Vodafone sau Telekom.

#5
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Vodafone sau Orange, fara Telekom(Cosmote, Rromtelecom) sau Digi.

#6
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Daca depinzi de telefon si ai nevoie sa fii gasit oricand pe telefon alege Orange, pretul abonamentului fiind pe masura.
Daca nu depinzi de telefon si poti astepta in calatorii pana ai semnal, daca nu prea calatoresti, sau daca nu se justifica plata unui abonament scump, alege Digi.
Am atasat si o harta a Digi mobil, nu mai sunt probleme cu semnalul ca acum cativa ani...

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 09 April 2019 - 12:05.


#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,379
  • Înscris: 08.02.2011
La Orange doar la anumite abonamente poti lua telefon de la ei, nu la toate. Cel mai mic costa 11€:

https://www.orange.r...ente/orange-me/

Daca te uiti la abonamentele "fara telefon" tot de la ei mie mi se pare a fi teapa daca iei si telefon.

#8
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 vidro, on 09 aprilie 2019 - 09:44, said:

Vreau sa-mi iau un telefon. Nu vreau nimic special, vreau sa aiba 4G si minim un ecran de 4".

Cel mai ieftin Telekom:
https://www.telekom.ro/oferta-portare/
https://www.telekom....tep=choosePhone

sau cauta ofertele ce iti plac de la abonament 8€.

Edited by Ciubex, 09 April 2019 - 14:49.
Scoasa partea provocatoare din mesaj


#9
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
In opinia mea, cea mai buna varianta in rate, daca tot te inhami la asa ceva, e sa-ti iei abonament fara telefon si telefon la liber in rate pe cardul de credit fara dobanda(numarul de rate e in functie de banca, cel mai avantajos e sa alegi banca unde iti iei tu salariul).

Edited by Getodacul, 09 April 2019 - 13:53.


#10
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Exact!
Dar sunt situații în care e posibil ca o rata de 50-100-150 de lei/2 ani pentru un telefon, sa te încurce serios la o rată mai importantă.
Cunosc câteva cazuri care, din cauza asta, ori au ales un terminal la aprox. 1000 de lei la oferta gen Best deal cu abonament de 15,20 de euro, ori au renunțat la abonament, au trecut la cartela de 5,6,7 euro și au ramas cu telefonul vechi.
Pe de altă parte, mi se pare aberant sa te legi pe o rata de 2 ani, ca sa iei un telefon de 2500-3000 de lei. As prefera, daca e musai, sa dau 50,60 de lei/luna. Cat o masa la un restaurant sau o ieșire într-o seară la bere. :)

#11
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
La Orange vei fi tratat din start precum un fraier ca au scumpit abonamentele pentru cei ce doresc sa le fie clienti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate