Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

DPD

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Salut , trebuia sa primesc un colet de la DPD in Bucuresti   si mi-au zis ca nu-s acasa si ca trebuie sa iau comanda de la oficiul DPD intre 11-16 si pentru info locatie oficiu mi-au dat un numar 0722699733, acolo sun si e doar un robot care vorbeste , cumas putea gasi oficiul?

#2
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
Ai fost norocos...mie mi l-au dat retur; curierul m-a sunat o data scurt si la nr respectiv, intr-adevar nu dai de nimeni.
Mi se pare ca in Buftea au sediu.

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
https://www.dpd.com/ro_persoanefizice

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Vezi aici.

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011
DPD astia nu incearca si a doua oara livrarea la domiciliu ?  Cu fan curier si nemo express nu am avut probleme, au revenit a doua zi cu coletul

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Asa, pai si ce zice robotul ala ???

#7
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009

 buyonevideo, on 08 aprilie 2019 - 10:13, said:

Asa, pai si ce zice robotul ala ???
Nu intelege ca robotul "vorbeste" in cod binar ca faxul Posted Image

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

Contactează-ne

Telefon
031.824.9090*


#9
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Cred ca e cea mai proasta firma de curierat posibila. Si mie mi-au pierdut un colet si nici n-au catadicsit sa raspunda la vreun mail. Noroc ca era livrare ramburs, pierderea nu a fost a mea, ci a furnizorului. Doar ca eu chiar aveam nevoie destul de urgent de piesa respectiva si mi-au incurcat putin socotelile.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ieri și azi a trebuit să pierd și eu ceva timp cu minunații ăștia. Am comandat o pereche de încălțăminte de la Hervis, achitat cu cardul și au expediat cu dpd-ul. Ieri, când trebuia făcută livrarea, pe la 18.00 am sunat la numărul indicat în sms și nu a răspuns nimeni. Imediat după acel apel, am primit un sms în care se spunea că nu s-a putut livra coletul pentru că nu am fost acasă și să merg la sediu să-l ridic. Aseară am trimis e-mail atât la ei cât și la Hervis în care arătam că informația nu e corectă și am solicitat să se livreze coletul. Azi, pentru că nu am primit nimic până la prânz, am fost la ei și coletul nu era acolo. Am sunat la Hervis si le-am reamintit de faptul că aștept să primesc produsul comandat. La primul apel primit de la șoferul ce trebuia să aducă coletul, acesta mi-a vorbit de parcă aș fi fost sclavul lui. După ce s-au pus în mișcare cei de la Hervis, adică cei ce trebuiau să achite costurile transportului, tonul s-a schimbat și a găsit și șoferul timp să-mi aducă coletul, de data asta până la ușă.

#11
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
nu comandati de la dechatlon daca sunt produse voluminoase. cei de la dpd nu se sinchisesc sa livreze decat dupa zeci de telefoane si cu mari intarzieri. dezastru.

#12
forumescu34

forumescu34

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.10.2020
Sunt cei mai incapabili dintre toti.
Aici nu mai vorbesc de vreun agent de teren imbecil sau lenes care ori nu te suna ori iti da vreun beep scurt  dupa care spune ca n-ai putut fi contactat.
Aici vorbesc de neprofesionalismul si neputinta si nesimtirea angajatilor din depozitul central.
Am de 14 zile coletul blocat la ei.
la fiecare apel telefonic mi se spune ca voi primi a doua zi.  Pana acum am sunat de 9 ori, in 9 zile.
Am facut si sesizare pe email, am si numar de caz deschis.
Concluzia dupa 4 zile de mailuri: voi primi a doua zi.
Evident nu primesc niciodata nimic.
Cand fac tracking pe un site coletul imi apare in Bragadiru, pe alt site in depozit Mogosoaia.
Nu mi se permite nici macar sa ridic personal coletul pe motivul ca din Bragadiru nu se poate ridica iar in Mogosoaia nu a ajuns.

Pur si simplu sunt cea mai buna dovada de incapabilitate .. si cum pestele de la cap se impute... ne imaginam cum sunt managerii !

La ora la care scriu astept raspunsul de la Protectia Consumatorului... dar cea mai buna solutie este NU MAI APELATI LA EI !!!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate