Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Protectie virusi Mac

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
viorelgn

viorelgn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 07.12.2013
E indicat a se folosi protectii antivirus pentru MAC ? sau Malwarebytes ? un mit celebru.

#2
viorelgn

viorelgn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 07.12.2013
Cred ca raspunsul l-am gasit aici.

https://forums.macru...ftware.2157692/

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Exista malware si pe Mac OS. Rar dar exista. Chiar si-un ransomware.
Insa cand vine vorba de virusi/ malware/ etc problema cea mai mare nu e o suita antivirus ci problema se afla intre scaun si tastatura.
Dar in general pe Mac nu ai prea multe sanse, popularitate scazuta, interes scazut.

Edited by _-_, 08 April 2019 - 08:54.
Stergere raspuns la posturi off-topic eliminate.


#4
Tubifacient

Tubifacient

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.04.2019
ICu restricții privind paginile web negre și făcând clic pe link-uri ciudate de pe internet, cred că nu am nevoie de o aplicație antivirus pe Mac. Utilizați întotdeauna platforme certificate, cum ar fi FB2Mate, Facebook și Youtube, care sunt sigure și sigure pe internet.

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Folosesc MacOS si nu simt nevoie de antivirus si mai intru pe site-uri de filme online, cand Netflix nu are ceea ce caut, la fel si la torrente.

Nu instala softuri dubioase si accesa orice mizerie si nu vei avea nevoie. Plus tine sistemul la zi, este unul din cele mai sigure sisteme de operare comerciale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate