Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Terminator.Dark Fate.2019

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#73
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Primul trailer-  Feminism total.
Ultimul trailer - Aranjat destul de bine, o sa ma duc sa-l vad in cinema.

Mie imi place cand incercati sa gasiti logica in filme S.F.
I2O - Nota 10, parca ne vad pe amandoi lucrand intr-o fabrica si troland ingineri.

Nu stiu cum sa zic dar pare film orientat mai mult spre poveste, personaje.

#74
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Abia astept sa-l vad!

#75
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Am foarte mari pretentii de la coloana sonora a acestui film, muzica in special. In vine greu sa cred ca va putea concura cu muzica din 2. As fi vrut sa fie facuta tot de Brad Fiedel.

Tom Holkenborg, acesta e compozitorul soundtrack-ului. Vad o multime de fani nemultumiti, toti il vor pe Brad. Altii sunt optimisti si spun ca doar acesta e potrivit sa-l inlocuiasca pe maretul Fiedel. Eu nu inteleg de ce e nevoie de altcineva potrivit sa-l inlocuiasca cand cand putea fi el si gata.. Sper sa pastreze aceleasi sunete metalice si grave si sa nu o dea in orchestre cum a fost la T5.

#76
dotcoincrypto

dotcoincrypto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 05.09.2019
Back to the Future in combinatie cu Terminator ar fi fost misto.


Oh....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bBBw9E2Q_aY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#77
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
TERMINATOR 6: DARK FATE Final Trailer (2019)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-QVTtNxhsXc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#78
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Sper sa nu dea chix cu filmul asta (partea a III-a).
Daca va fi prost, trebuia sa lase finalul din Terminator 2: Judgment Day (1991) unde Sarah C. a salvat omenirea de Skynet.

#79
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
In terminator 2 nu se terminase istoria. T3, t4, t5 si t6 sunt diferite variante posibile de viitor dupa t2. Mie mi-au placut toate foarte mult. Apropos, stiati ca Arnold nu a fost acelasi terminator in T2 si T3? In primele doua era T800 iar in al treilea T850.

Pentru mine nu are cum sa nu fie interesant mult asteptatul Dark Fate!

Edited by vinciun, 06 October 2019 - 10:37.


#80
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
In t3 (Rise of the Machine) T850 iar in t2 (Judgment Day) T800 ...
In t6 (Dark Fate) T800 ... T-800 (Arnold Schwarzenegger) from Sarah’s past.
Nu mai este mult : 25 zile !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v3pwT8Yo-wQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#81
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
"Ceva e putred in Danemarca !"

Pentru ca din informatiile de aici https://terminator.f....com/wiki/T-850 si wikipedia se intelege ca in Terminator 1 si 2 Arnold Schwarzenegger e Terminator 800 (model 101).
Mai precis in Terminator 4 [Terminator Salvation (2009)] abia intra in productie Terminator 800 (model 101) si de aici inainte Skynet urmeaza sa trimita unul inapoi in timp in 1986 s-o omoare pe Sarah Connors.
Mai tarziu rezistenta captureaza un Terminator 800 (model 101) si il reprogrameaza sa il trimita in timp in 1995 sa il apere pe John Connor copil.

In Terminator Genisys (2015) povestea e atat de complexa ilogica si greu de inteles ca nu imi mai dau cu parerea.

Cat despre existenta modelului Terminator 850, poate ca in Terminator 3: Rise of the Machines (2003) Arnold Schwarzenegger intrepreteaza modelul T-850 care il omoara pe John Connor in 2032 si nevasta-sa (Kate Brewster - Connor) il reprogrameaza si trimite in 2004  sa protejeze locotenentii lui John Connor si pe ea inclusiv.

Dar un lucru este cert ! Terminator 850 e:
1) creat de Skynet abia in 2027 si devenit principala forta de lupta din 2030,
2) se mentioneaza de el mai mult in nuvele.
Le-a citit careva ?  Posted Image



p.s.:
imi mentin parerea ca Terminator trebuia sa se termine in al doilea film unde Sarah, fiul ei si Terminator 800 (model 101) au distrus tehnologia care urma sa dea nastere lui Skynet.
Chiar nu inteleg ce putea sa recupereze armata ca sa creeze acel virus periculos, Skynet ?!  :habarnam:

#82
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostDuskGerman, on 06 septembrie 2019 - 07:16, said:

Mie imi place cand incercati sa gasiti logica in filme S.F.
Nu noi o cautam, ei incearca sa ne explice ce si cum prin filmele astea, de ce asa si nu altfel.

super8, mai baga si Sarah Connor Chronicles sa ai o ciorba completa.

#83
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Nu am vazut serialul "Sarah Connor Chronicles", deci nu pot sa imi dau cu parerea.
Singurul lucru ce pot spune despre serial e ca poate el e la baza povestii din Terminator Genisys (2015).

In rest unde se mentioneaza in filme despre modelul T-850 ?

#84
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Uita-te la serial, e fain. Are si o robotica draguta. :)

#85
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
cand are premiera?

#86
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015

View Postsuper8, on 06 octombrie 2019 - 19:45, said:

"Ceva e putred in Danemarca !"

Pentru ca din informatiile de aici https://terminator.f....com/wiki/T-850 si wikipedia se intelege ca in Terminator 1 si 2 Arnold Schwarzenegger e Terminator 800 (model 101).
Mai precis in Terminator 4 [Terminator Salvation (2009)] abia intra in productie Terminator 800 (model 101) si de aici inainte Skynet urmeaza sa trimita unul inapoi in timp in 1986 s-o omoare pe Sarah Connors.
Mai tarziu rezistenta captureaza un Terminator 800 (model 101) si il reprogrameaza sa il trimita in timp in 1995 sa il apere pe John Connor copil.

In Terminator Genisys (2015) povestea e atat de complexa ilogica si greu de inteles ca nu imi mai dau cu parerea.

Cat despre existenta modelului Terminator 850, poate ca in Terminator 3: Rise of the Machines (2003) Arnold Schwarzenegger intrepreteaza modelul T-850 care il omoara pe John Connor in 2032 si nevasta-sa (Kate Brewster - Connor) il reprogrameaza si trimite in 2004  sa protejeze locotenentii lui John Connor si pe ea inclusiv.

Dar un lucru este cert ! Terminator 850 e:
1) creat de Skynet abia in 2027 si devenit principala forta de lupta din 2030,
2) se mentioneaza de el mai mult in nuvele.
Le-a citit careva ?  Posted Image



p.s.:
imi mentin parerea ca Terminator trebuia sa se termine in al doilea film unde Sarah, fiul ei si Terminator 800 (model 101) au distrus tehnologia care urma sa dea nastere lui Skynet.
Chiar nu inteleg ce putea sa recupereze armata ca sa creeze acel virus periculos, Skynet ?!  Posted Image
Nu am citit cartile, recent am aflat si eu de existenta lor si o sa le caut. Am citit in schimb o mica sinteza de unde am inteles ca in T3 era T850 si era un pic mai performant decat T800.

Prima diferenta e ca structura lui T850 e mai rezistenta, rezista si la arme cu lazer pe cand T800  e usor de distrus cu astfel  de arme. T850 are incheieturi mai flexibile si hidraulica mai performanta, are un sistem electronic unic de adrenalina care  in situatii critice mareste viteza de lucru a procesorului astfel ca el se misca mult mai rapid si la fel de rapid lua decizii pe cand T800 se comporta mereu la fel, T850 avea capacitatea de a da reset softului in caz ca acesta dadea erori ceea ce s-a si intamplat cand era sa-l omoare pe Jhon Conar in urma reprogramarii de catre TX, T850 era capabil sa minta dovada detinea un soft si  un intelect artificial Superior si mai sunt si altele constructive.

#87
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Da, @vinciun !
Toata lumea care a vazut Terminator 3: Rise of the Machines (2003) a inteles ca modelul din acel film era mai avansat dect ceilalti doi.
Plus de asta insusi Terminator a dat de inteles asta cand i-a spus lui John in dupa duba veterinara ca el este echipat cu doua baterii cu hidrogen plus alte scene mai subtile pe parcursul filmului.
Ma rog, pe asta s-a si bazat nuvelele lansate mai tarziu.

Acuma cred ca are sens sa spunem ca in Terminator Genisys (2015) era modelul T-850 cu software mai avansat echipat cu inteligenta de invatare.
Iar comportamentul sau a fost modelat de Sarah Connor ... din alt time-line  Posted Image
Acuma sunt curios:
in Terminator: Dark Fate (2019), ce model este ?
Terminator 800 (model 101) ? sau modelul mai avansat, T-850 ?

Edited by super8, 08 October 2019 - 08:07.


#88
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
in trailer zice ceva cum ca terminatorul este batran deci vine din alt timeline....ala initial a fost distrus in T2

#89
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015

View Postsuper8, on 08 octombrie 2019 - 08:07, said:

Da, @vinciun !
Toata lumea care a vazut Terminator 3: Rise of the Machines (2003) a inteles ca modelul din acel film era mai avansat dect ceilalti doi.
Plus de asta insusi Terminator a dat de inteles asta cand i-a spus lui John in dupa duba veterinara ca el este echipat cu doua baterii cu hidrogen plus alte scene mai subtile pe parcursul filmului.
Ma rog, pe asta s-a si bazat nuvelele lansate mai tarziu.

Acuma cred ca are sens sa spunem ca in Terminator Genisys (2015) era modelul T-850 cu software mai avansat echipat cu inteligenta de invatare.
Iar comportamentul sau a fost modelat de Sarah Connor ... din alt time-line  Posted Image
Acuma sunt curios:
in Terminator: Dark Fate (2019), ce model este ?
Terminator 800 (model 101) ? sau modelul mai avansat, T-850 ?

In genisys cred ca era T1000 sau cine naiba stie.. Altfel cum era posibil ca a supravetuit in final si se putea transforma. El o proteja pe Sarah fiindca aceasta trebuia sa-l nasca pe Jhon Conar si astfel putea sa-l omoare pe loc.

#90
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
https://fr.ign.com/t...m_source=recirc

James Cameron spune ca daca pune destui bani la coltun cu filmul acesta, ar fi posibila o trilogie fiindca sunt mult de povestit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate