Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Terminator.Dark Fate.2019

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#199
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Pararea mea e că oamenii visează cai verzi pe pereți sperând la călătoria în timp.
La sfârșitul lui T1, Sarah înregistrează un mesaj pt John in care îi spune că dacă nu l-ar fi trimis pe Kyle, John nu ar fi apărut... Doh!

#200
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Astept filmul asta de doi ani. Ultima oara rula la Plaza. Au mai aparut, intre timp, si alte cinematografe care si-l permit?

#201
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,832
  • Înscris: 01.11.2005
Eu deja am si uitat ce era in film...

A, mi-am adus aminte: bang-bang, bum-bum...

Edited by tehnics, 10 January 2020 - 13:40.


#202
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Puferiu_, on 09 ianuarie 2020 - 20:57, said:

Astept filmul asta de doi ani. Ultima oara rula la Plaza. Au mai aparut, intre timp, si alte cinematografe care si-l permit?

Filmu asta a rulat acu juma de an puferiule...
Cine crezi ca mai baga filme vechi de juma de an?

#203
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Filmul asta e bun pt cei ce vor o doza de actiune si efecte intr-o seara de popcorn.

DAR
Spoiler
E un mare middle finger pt fanii terminator.

Edited by Katta92, 16 January 2020 - 12:36.


#204
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Păi de ce a fost alesul un bărbat prima dată? Uite că poate fi și femeie. Ba mai mult, nici nu prea e albă.

Ideea acestor mișcări este nobilă, dar e aplicată de oameni. Și oamenii ăștia sunt la fel de răi ca ăia pe care îi atacă, în sens opus. Nu știu dacă ai văzut în Supergirl că nu s-a pus niciodată problema să fie egală cu Superman. L-a bătut de câteva ori. A fost mai inteligentă de câteva ori. Au subliniat în cuvinte de multe ori că îi este superioară. Nu vezi exemple de relații egale, de colaborare, de acceptare. Nici vorbă. De asta rahatul va exploda într-un fel sau altul. Dacă ai fost atent, în Terminator acum se spune că femeile sunt considerate slabe și contează numai pentru că pot rămâne însărcinate. Dar ăsta era vechiul viitor...

#205
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
O ciorba reincalzita cu aceeasi tema, actori insipizi, inodori, fara pic de farmec, multe personaje feminine fara rost si neconvingatoare, daca nu aparea Arnold si Linda Hamilton filmul se putea incadra la benzi desenate. Cel care interpreteaza rolul terminatorului rau nu convinge cu nimic, nu sperie pe nimeni cum nu mai inspira teama nici pulica ala din Star Wars. Unde-s vremurile cand personajele villain convingeau cu adevarat?
Doar efectele speciale au fost OK.

PS.
Inteleg ca traim intr-o societate de barbati efeminati dar ce mama dracu acum numai femeile sunt luptatoare in rezistenta, doar ele salveaza lumea si alte rahaturi d-astea...Posted Image

Edited by Valmont43, 16 January 2020 - 15:24.


#206
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pai daca bărbații au început să se fhuta in coor(cică face bine la prostată)...au luat inițiativa femeile=))))

#207
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 c6t9, on 16 ianuarie 2020 - 13:39, said:

Păi de ce a fost alesul un bărbat prima dată? Uite că poate fi și femeie. Ba mai mult, nici nu prea e albă.

Ideea acestor mișcări este nobilă, dar e aplicată de oameni. Și oamenii ăștia sunt la fel de răi ca ăia pe care îi atacă, în sens opus. Nu știu dacă ai văzut în Supergirl că nu s-a pus niciodată problema să fie egală cu Superman. L-a bătut de câteva ori. A fost mai inteligentă de câteva ori. Au subliniat în cuvinte de multe ori că îi este superioară. Nu vezi exemple de relații egale, de colaborare, de acceptare. Nici vorbă. De asta rahatul va exploda într-un fel sau altul. Dacă ai fost atent, în Terminator acum se spune că femeile sunt considerate slabe și contează numai pentru că pot rămâne însărcinate. Dar ăsta era vechiul viitor...

probabil daca altcineva va vrea altceva va sustine permanent ca barbatii ar fi trebuit sa fie superiori in filme. automat se creeaza discriminare deci here we go again. parerea mea e ca trebuie lasat as acum e, femeile au anumite calitati prin care exceleaza in fata barbatilor si barbatii au alte calitati in care exceleaza in fata femeilor. si terminam balciul. spre exemplu daca e vorba de bataie e stiut faptul ca femeile au oasele de asa natura incat au unghiuri mai mari de deschidere, deci o femeie care ridica piciorul e mult mai flexibila , isi poate lua avant mai mare si cum f=m x a pot lovi la fel de tare ca barbatii , acceleratia piciorului mai mare la ele putand sa compenseze masa mai mica.

#208
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Dacă cineva vrea să schimbe ceva din ce a fost, ar trebui să fie fără distrugerea celeilalte părți.

#209
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
L-am vazut si eu...slab

#210
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mackenzie Davis aia arata ca un baietoi. E urata ca dracu si nu e deloc feminina. Puteau gasi una mai faina, cum a fost de ex. Emilia Clarke in ultimul Terminator. Davis asta zici ca e Tracey Thorn de la Everything But The GIrl.

#211
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ei au gandit bine problema, in roluri de genu asta nu prea poti sa pui personaje foarte feminine

Eu cu greu am rezistat sa-i suport moaca baietelului Mackenzie ipana la final,cand sa terminat filmu parca am avut asa o usurare....

Bine ca nu am mers sa dau banii pe el ca imi plangeam in pumni lacrimi ca bobu

#212
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 I2O, on 18 ianuarie 2020 - 13:17, said:

Ei au gandit bine problema, in roluri de genu asta nu prea poti sa pui personaje foarte feminine

Emilia Clarke a fost. Si terminatoarele Locken si Glau erau hot.

#213
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Emilia Clarke pentru mine nu a fost prea convingatoare,cristana locken a fost ok,de summer glau nu imi mai aduc aminte

#214
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Era in serial.

#215
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am vazut ceva episoade atunci cand a aparut, dar nu mai retin aproape nimic despre el,poate o sa il mai urmaresc sa vedem care-i treaba

#216
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Si totusi care a fost rostul pt.care Arnold il omoara pe John? Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate