Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Terminator.Dark Fate.2019

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#145
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postspider8, on 03 noiembrie 2019 - 21:36, said:

Ceea ce nu pot să înțeleg însă în filmele ultimilor ani este această idee de a supraexagera puterea fizică ori mentală a femeilor. De ex în acest film actrița care o joacă pe Dani Ramos are 1,55 m și ea va fi liderul rezistenței, într-o scenă pune la respect vreo 4 persoane, toate mai înalte decât ea, în altă scenă trage cu o ditamai arma fără niciun fel de recul etc. Eu înțeleg că este un film, dar totuși poți fie să scoți scenele de luptă, fie faci scenariul astfel ca să tragă cu un pistol, să conducă o mașină etc., deci ceva mai realist.
Dupa ce face "Mary Sue" Rey in Star Wars, nu ma mai mira nimic.

#146
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019

View PostI2O, on 03 noiembrie 2019 - 23:05, said:

Deja văd că are multe bube filmul
Întreb doar atât că sa știu dacă mă duc să îl văd sau nu
Are acțiune multa?
Sincer nu stiu ce sa iti raspund ca am fost cu prieteni si era altcumva.
Daca ma duceam singur? Pur si simplu nu mi-a placut nimic la film, adica stii Terminator 1, Terminator 2, Chiar si Terminator cel plasat in viitor, sunt filme ok, merita vazute, dar Genesis si cu asta, nu au nici o treaba, in primul rand ca nu mai au treaba cu timeline din primele filme.

Nu vreau sa fiu spoiler ca si eu v-am rugat pe voi sa nu fiti spoileri.
O sa intelegi cat de stupide sunt unele faze, cand se indetifica terminatorul(Arnold) ca fiind model Cyberdyne, stateam si ma gandeam? WTF?

Pur si simplu au imprumutat faze si au incercat sa uneasca treburi din filmele vechi cu noua timeline de aveam cateva faze in care stateam si eu sa vad legatura, eu care am vazut toate filmele si am revazut Terminator 1 ca si uitasem de el.

Nu am ce zice la scenele de actiune, eu o sa vreau sa vad filmul pe FULL HD pe calculator, in cinema se mai pierde din partea de detaliu.

#147
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Eu zic ca filmul merita vazut. Trecand peste chestiile care sunt mai greu de digerat, filmul este foarte bun, iar modelul nou de Terminator merita toti banii. Intr-adevar, puteau alege un alt actor care sa inspire mai multa frica, insa actorii buni costa bani si deja avem un Arnold si o Linda Hamilton care presupun ca au fost remunerati pe masura. Trebuie adaugat la colectie cand o sa apara BlueRay.

Edited by 2Unlimited, 04 November 2019 - 09:13.


#148
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Posttehnics, on 03 noiembrie 2019 - 21:00, said:

.
Terminatorul rau: Nu au gasit pe unul mai rasarit ? Macar daca il lasau pe Robert Patrick...asa ca sa fie echipa completa. Plus ca al dracu se mai si diviza.

Scenele din rezistenta cu terminatori care aveai tentacule, chestii... Parca era dintr-un joc video.
exact ce spuneam , lumea s-a plictisit de atatea efecte speciale din ultimul timp incat vor ceva nou ce n-au mai vazut. adevarut e ca la roboti din astia umanoizi cu greu mai poti baga ceva nou ca efecte special , multe filme avand roboti.
spre exemplu days of future past din x men a avut robotii aia care erau practic absolutul in materie de efecte speciale ...
marvel a venit cu chestia ca foloseau armate intregi care aveau batalii astfel era mult cgi si multe efecte bagate. in schimb la terminator aveau 3-4 personaje mari si late care se bateau. uite scenele finale din avengers endgame ....cate armate si efecte speciale....

#149
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 01.11.2005

View Postspider8, on 03 noiembrie 2019 - 21:36, said:

în altă scenă trage cu o ditamai arma fără niciun fel de recul etc. Eu înțeleg că este un film, dar totuși poți fie să scoți scenele de luptă, fie faci scenariul astfel ca să tragă cu un pistol, să conducă o mașină etc., deci ceva mai realist.
Pai la faza cand a tras ea cu acel lansator, inainte a incercat sa traga cu pistolul si fix pe langa. Dar a venit tanti Linda si i-a soptit ceva la urechiusa si a ambitionat-o atat de tare incat nici reculul nu l-a mai simtit Posted Image.
Mda, a fost trasa de par faza aia... Daca tragea in realitate, cadea in cur sigur..

View Post_-Aether-_, on 04 noiembrie 2019 - 08:48, said:

Daca ma duceam singur? Pur si simplu nu mi-a placut nimic la film, adica stii Terminator 1, Terminator 2, Chiar si Terminator cel plasat in viitor, sunt filme ok, merita vazute, dar Genesis si cu asta, nu au nici o treaba, in primul rand ca nu mai au treaba cu timeline din primele filme.
Dupa cum am zis, seria Terminator trebuia sa se opreasca la 4. Cel putin pana acolo time-line-ul (cu exceptii la T3 ) se pastreaza si cat de cat are relevanta iar efectele speciale din T4 mi se par de bun simt.

Am mai zis: lumea s-a dus sa ii vada pe Linda si Arnold. Atat. In rest, daca nu erau ei, filmul e banal si nu mai avea nimic in comun cu Terminator....

View Post2Unlimited, on 04 noiembrie 2019 - 09:12, said:

iar modelul nou de Terminator merita toti banii.
Ai ma, pe bune ?
Tu ai vazut filmul ? Adica era o faza cand acea Grace povestea chestii din viitor si in prima scena apar terminatori cu exoschelet metalic, T100 daca nu ma insel, si mai apoi, dupa cateva faze, guess what ? Tot in aceiasi descriere a lui Grace, apar niste terminatori cu tentacule, care se transformau in fel si chip de parca era dintr-un joc video...

Edited by tehnics, 04 November 2019 - 09:42.


#150
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
chestia e ca se observa imediat ca efectele sunt adaugate cgi , nu exista sentimentul de "naturalete", ca fiind parte din natura. spre exemplu efectele speciale uneori au o culoare care nu se potriveste deloc cu lumina ambientala .....

alteopri umbrele cad aiurea etc etc

#151
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Post_-Aether-_, on 04 noiembrie 2019 - 08:48, said:

eu o sa vreau sa vad filmul pe FULL HD
De ce nu UHD ? :)

View Post2Unlimited, on 04 noiembrie 2019 - 09:12, said:

BlueRay.
Blu-ray

View Posttehnics, on 04 noiembrie 2019 - 09:41, said:

umea s-a dus sa ii vada pe Linda si Arnold.
Si nu puteau face un film romantic cu un mos si o baba ?

#152
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 01.11.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 04 noiembrie 2019 - 11:27, said:

Si nu puteau face un film romantic cu un mos si o baba ?
Alea le gasesti in alta parte... :)

#153
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,524
  • Înscris: 01.08.2006
Mie mi s-a parut OK filmul. Are vibe-ul Terminator 1 si 2, se vede ca s-a implicat si James Cameron.
Din punctul meu de vedere, continua destul de bine povestea din 1 si 2.
Nu e vreo capodopera, dar e un film pe care-l poti digera. Nu ca celelalte continuari.

#154
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Numai eu consider ca T1 e cel mai bun din serie?

#155
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019
Nu stiu ce sa zic?
Terminator 1 a fost mai dark, mai B movie, pentru cine stie ce sunt filmele B movie.
Terminator 2 a fost mai pentru familie, deci ma uit la trailer si tot nu au uitat cuvintele spuse de Arnold.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k64P4l2Wmeg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lwSysg9o7wE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca te uiti la Terminator 2 cu familia sau cu prieteni o sa te simti bine, o sa razi.
La terminator 1 mi-a placut finalul, pleaca tipa spre desert cu misiunea ei.

O sa ma uit Sambata la Terminator 2, Terminator 1 am vazut acum 2 saptamani si vreau ca Sambata asta sa vad Terminator 2.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nxr2SV5znwI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#156
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
l-am vazut si eu in seara asta.lasand la o parte partea de inceput (care e cam socanta si zic eu neavenita), filmul mi-a placut. Si o arat (dupa parerea mea) ca unele chestii pot fi inevitabile. Adica nu o mai venit judgment day by skynet ci .. nu o fost john connor liderul rezistentei ci.. altcineva. Semn ca pana la urma umanitatea invinge, tenacitatea si spiritul de sacrificiu + dorinta de supravietuire a omenirii sunt mai puternice decat un creier computerizat. Iar fazele de la sfarsit cu arnold mi s-au parut supermisto..

8/10 din partea mea, si asta vine de la cineva care nu e mare fan al terminatorului..

#157
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
Terminator Dark Fate este un film de acțiune SF foarte bun pentru iubitorii genului.

Spoiler

Edited by althea, 05 November 2019 - 08:54.


#158
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Spoiler
Posted Image Posted Image

Edited by althea, 05 November 2019 - 08:55.


#159
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Se pare ca pana si robotii imbatranesc. Na, cat poti fenta Timpul?

#160
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Spoiler

Nu te asteptai? In trailere apareau doar dudui...

Edited by althea, 05 November 2019 - 08:55.


#161
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019
Roberte? Ce dracu prietene cu ditamai spoiler...



#162
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016
Bine ca l-am vazut ieri, ca altfel vedeam si eu spoilerul.

Film facut de statul paralel feminist

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate