Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Terminator.Dark Fate.2019

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#127
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Post_-Aether-_, on 31 octombrie 2019 - 22:02, said:

Unde este mai bine sa stai in sala?
In primul rand nu cred ca este prea ok ca poate nimeresti niste boraci in spatele tau.
Vroiam sa ma duc sa-l vad in seara asta dar ma gandeam ca fiind sarbatoarea cu halloween, sa fie ocupat de kinderi.

Le drace postai in subiectul care nu trebuie, asa ca dadui copy/past aici.

Biletele de maine seara de la cinema.Attachment ecran.jpg
Tot timpu pe centru si nu in primele 3-4 randuri
Alegi intr-o zi un film la o ora tarzie si mai no name cand e sala goala si te plimbi de la randu 4 in sus si vezi exact unde iti place mai mult
ps:din poza respectiva aia care sunt langa culoaru din mijloc au cele mai bune locuri
ps2:nu inteleg de ce si-au luat aia loc 17-18....si aia 13-14 cand mai aveau cateva locuri bune neocupate....

Edited by I2O, 31 October 2019 - 23:00.


#128
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019
Multumesc.

Nu am mai fost la cinema din 2003.
Cand am fost la terminator, cel cu tipa care isi umfla tatele, deci filmul ala nu mi-a placut, l-am vazut si 3D.

#129
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu nu prea sunt fascinat de 3d...
Mie 3d-u nu imi pare ceva wow...

#130
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Pe mine ma dor ochii de la 3d. Nu pot sta relaxat.

View PostDecember, on 31 octombrie 2019 - 22:19, said:

Filmul mi-a placut. Nu putea sa nu-mi placa, e Terminator...
Nu mi-a placut ca au schimbat Skynet-ul. M-am simtit tradat! Plm, de 35 de ani e Skynet si deodata il schimbi... nu e corect.
In rest, e ok. Dar Sarah a imbatranit atat de mult....

Mergeti sa-l vedeti, nu-l asteptati pe torente, e pacat.


mie din contra mi-a placut. Ma saturasem sa aud cuvantul skynet de un milion de ori intr-un film.

#131
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce e ciudat e ca "skynet" ar putea fi tradus prin "cloud computing" astazi...

#132
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Postvinciun, on 01 noiembrie 2019 - 09:58, said:


mie din contra mi-a placut. Ma saturasem sa aud cuvantul skynet de un milion de ori intr-un film.
Reteaua mea de internet de acasa e Skynet Posted Image

#133
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai asa putem fiecare sa ne denumim reteaua skynet ca permite OS-ul sa redenumesti ....

#134
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Buna idee :D

#135
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
si sa vezi ca la un moment internetul care se zice ca are inteligenta isi va lua singur numele de skynet...haha ..am putea zice ca internetul s-a inspirat dupa film...Posted Image Posted Image Posted Image

#136
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Vad ca e si la cinema la mine in oras. Incepe intr-o ora si mi-am luat bilet.
Va spun parerea mai tarziu :).

#137
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Gata. L-am vazut.
Bun sa zic. Acelasi story line ca si Terminator 2. Linda si Arnold au fost sarea si piperul asa cum am mai zis.
Se pare ca va mai avea continuare, cel putin asa a dat de inteles la sfarsit.

Vom trai si vom vedea.

DIn punctul meu de vedere, ar fi trebuit sa se opreasca la Terminator 4 - Salvation.

Edited by tehnics, 03 November 2019 - 01:07.


#138
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Probabil urmatorul Terminator va fi lansat cu Schwarzenneger in baston si Hamilton in scaunul cu rotile.

#139
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Eu as vrea sa mai vad un Terminator gen T4, un film plin de roboti si tot felul de tehnologii futuriste si sa aiba si partea horror mai dezvoltata. Deja ideea de a trimite pe cineva in trecut sa omoare liderul rezistentei e cam fumata.

#140
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
deja e mare plictiseala de ideea de efecte speciale ...pai numai seria marvel cinematics sau ready player one daca vezi ai vazut o groaza de efecte speciale ...
eventual pe viitor sa ne upgradam organele si sa avem ochi care sa vada cu 30k de detalii sa se mai merite tehnologie ...dar deja vorbim de un viitor indepartat....
momentan de 10 ani de zile avem efecte speciale foarte intense incat exista o plictiseala ...

#141
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019
Am fost la film, am platit sa-l vad, ba? Vreau sa va zic multumesc ca nu ati fost spoileri.
Ce vreau sa zic ca de dragul filmului nu trebuia sa ma uit nici la trailer, cel putin poate la cabana ma asteptam ceva la vreun laborator ultra modern deghizat.

Filmul in sine cum o fost? Mi-a parut mizerabil cu political corect.
Spoiler
, ba, imi venea sa ies din sala sa imi bag ceva in el de film.
Adica ce dracului?

A inceput filmul si ma asteptam THE SHIT! Dupa primele minute ma tot gandeam la faza aia de inceput, ma gandeam? CE DRACULUI? Cate filme Terminator au fost sa-l faca pe John Connor lider?
Parca s-au pisat pe primele filme, scuzati expresia dar asta a fost, cum te-ai pisa pe mostenirea ta.

Sunt persoanje legacy, inteleg daca vrei sa mergi mai departe cu povestea dar cea ce au facut a fost de rahat!
Si este pacat ca filmul a fost decent, daca treceti peste partea political corect cu mexicani, cu femeile.
Chiar si robotul ala cu drona? Ok... ai acces? Send more drones!

Sa mai zic cat logica SMS-urilor, bine ca nu si-a tatuat pe fund.

Mi-au parut elemente refolosite, adica ok, stiu deja ce s-a petrecut ca eu te-am trimis in timp, ce isi jura mexicanca? Ca nu o sa mai lase sa moara pe ....(trec puncte... puncte sa nu fiu spoiler) si de ce nu i-a bagat in ea 2 dalea? Arme shit. FUCK LOGICK!

In schimb ar merge un film terminator in viitor, imi pare ca grafica, cgi, a avansat destul de bine.

Si ca franciza? Si unde dracu ar vrea sa meraga cu mexicanca si sarah conor?

Mi-a parut un fel cum au frecat Star Wars, Luke a murit aiurea de nici nu stii daca a murit?
Deci nu, nu asa se face.

#142
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Aether, de acord cu tine. Cu filmul asta s-a pisat pe el de Jhon Connor si tot ce a fost de la T1 pana la T4.
Mexic ? De unde naiba au scos Mexic ? Puteau naiba sa o lase tot in USA asa cum a inceput.
Politically right.Da, la fel, femei, femei femei ca intr-o discutie dintr-o camera de Motel cand Linda cu Grace se ciorovaiau sa o tranteasca " Mama si tata au ceva de discutat" ..PLM, cine era oare tata in discutia aia ?
Din tot filmul Arnold mi s-a parut cel mai la locul lui...asa cum il stiam si asa cum mi-a placut sa-l vad.

Terminatorul rau: Nu au gasit pe unul mai rasarit ? Macar daca il lasau pe Robert Patrick...asa ca sa fie echipa completa. Plus ca al dracu se mai si diviza.

Scenele din rezistenta cu terminatori care aveai tentacule, chestii... Parca era dintr-un joc video.

#143
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Mie mi-a plăcut cât de cât și cred că e și complicat să mai vii cu idei noi atâta timp cât trebuie să intre Arnold în scenariu, adică trebuie să faci legatura cu T101, sau care mai era numele robotului respectiv. Dintre toate mie cele mai mult mi-au plăcut, în ordine, T2, T1 și filmul cu Christian Bale și Sam Worthington (care a jucat și în Avatar).

Ceea ce nu pot să înțeleg însă în filmele ultimilor ani este această idee de a supraexagera puterea fizică ori mentală a femeilor. De ex în acest film actrița care o joacă pe Dani Ramos are 1,55 m și ea va fi liderul rezistenței, într-o scenă pune la respect vreo 4 persoane, toate mai înalte decât ea, în altă scenă trage cu o ditamai arma fără niciun fel de recul etc. Eu înțeleg că este un film, dar totuși poți fie să scoți scenele de luptă, fie faci scenariul astfel ca să tragă cu un pistol, să conducă o mașină etc., deci ceva mai realist.

#144
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Deja văd că are multe bube filmul
Întreb doar atât că sa știu dacă mă duc să îl văd sau nu
Are acțiune multa?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate