Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Borseta pentru telefon prea mare

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
Toamna trecută când am facut upgrade la telefon, problema transportului lui in buzunar era ca și inexistentă. Dar o dată cu încălzirea vremii și renunțarea la hainele cu buzunare mari o să dispară și singura posibilitate confortabilă de a purta la mine un telefon de 6 inchi. Mă gândesc să cumpăr o borsetă, dar nu online (am căutat deja) ci de la un magazin fizic unde pot să o văd și să o probez.  Ideal ar fi să aibă un design care să nu iasă în evidență și să nu fie prea mare, doar cât să încapă telefonul în ea. Imi imaginez că e o problemă comună, așa că am deschis acest topic in speranța că o să primesc niște recomandări de produse si comercianți care vând așa ceva.

Edited by effect, 06 April 2019 - 22:02.


#2
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Vrei sa-l trolezi pe djl sau cum ? Posted Image  Nu mai fiti atat de dur cu el. Posted Image

#3
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
De ce ti se micsoreaza buzunarele vara? Mergi doar in slip? Eu am asta, si intra perfect la blugi, https://www.windowsc...s-single-charge

Telefonul are 300 de grame fix.

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

View PostMotanulAlb, on 06 aprilie 2019 - 22:07, said:

De ce ti se micsoreaza buzunarele vara?

Moda asta slim cu buzunare cvasi-inexistente este cauza buzunarelor mici.
Pentru asta ador pantalonii cargo, ai loc sa pui de toate in ei.

Iar pentru treburi serioase am luat asa ceva, respirabili, durabili, modulari si funky

Attached File  Short_e_s_motion_2020_Kinder-49225-3-636522178896568697.jpg   6.86K   81 downloads

Buzunar documente, buzunar notepad, buzunar pix, buzunar telefon, buzunare accesorii plus borseta compatibila. Conditia este sa treci peste aspectul industrial.

Eu pun in ei un iPhone X cu husa antisoc si uneori uit ca il am.

Edited by connectorxp, 06 April 2019 - 22:20.


#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Poti baga si tampoanele....
http://www.bikershop...2-1000x1000.jpg

#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Posteffect, on 06 aprilie 2019 - 21:59, said:

Borseta pentru telefon prea mare
Spoiler
Cauta borsete sport nici prea mici dar nici prea mari
https://www.google.c...img.QTDCWnDU3pM

#7
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View Postconnectorxp, on 06 aprilie 2019 - 22:18, said:

Moda asta slim cu buzunare cvasi-inexistente este cauza buzunarelor mici.
Pentru asta ador pantalonii cargo, ai loc sa pui de toate in ei.

Iar pentru treburi serioase am luat asa ceva, respirabili, durabili, modulari si funky

Attachment Short_e_s_motion_2020_Kinder-49225-3-636522178896568697.jpg

Buzunar documente, buzunar notepad, buzunar pix, buzunar telefon, buzunare accesorii plus borseta compatibila. Conditia este sa treci peste aspectul industrial.

Eu pun in ei un iPhone X cu husa antisoc si uneori uit ca il am.
de unde?

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Posteffect, on 06 aprilie 2019 - 21:59, said:

Dar o dată cu încălzirea vremii și renunțarea la hainele cu buzunare mari o să dispară și singura posibilitate confortabilă de a purta la mine un telefon de 6 inchi. Mă gândesc să cumpăr o borsetă, dar nu online (am căutat deja) ci de la un magazin fizic unde pot să o văd și să o probez.  Ideal ar fi să aibă un design care să nu iasă în evidență și să nu fie prea mare, doar cât să încapă telefonul

    Lasa-l acasa. Cunosc o gramada de imbecili care si-au luat Iphone dar umbla dupa ei cu un telefon din ala de 10 lei. Telefonul ala bun e acasa. Sa nu se strice !

#9
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Eu am fost la un atelier de pielarie - cojocarie si, din ce au avut pe acolo mi-au facut un toc pe care-l tin la curea. Telefonul e marisor, un Xiaomi Mi A2 lite.
Tocul nu e cu briz-briz-uri, nu e foarte "chic", dar isi face treaba, e rezistent si telefonul incape cu tot cu husa.

#10
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YgQDAKsOh-M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011

View Posteffect, on 06 aprilie 2019 - 21:59, said:

Dar o dată cu încălzirea vremii și renunțarea la hainele cu buzunare mari o să dispară și singura posibilitate confortabilă de a purta la mine un telefon ceva de 6 inchi.
aceeasi problema o am si eu . trebuie sa car ceva dupa mine de 10 inch si cand vine vara ma descurc f greu. "mi să nu iasă pe langa picior”

ce probleme au unii...

#12
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Posteffect, on 06 aprilie 2019 - 21:59, said:

Toamna trecută când am facut upgrade la telefon, problema transportului lui in buzunar era ca și inexistentă. Dar o dată cu încălzirea vremii și renunțarea la hainele cu buzunare mari o să dispară și singura posibilitate confortabilă de a purta la mine un telefon de 6 inchi. Mă gândesc să cumpăr o borsetă, dar nu online (am căutat deja) ci de la un magazin fizic unde pot să o văd și să o probez.  Ideal ar fi să aibă un design care să nu iasă în evidență și să nu fie prea mare, doar cât să încapă telefonul în ea. Imi imaginez că e o problemă comună, așa că am deschis acest topic in speranța că o să primesc niște recomandări de produse si comercianți care vând așa ceva.
https://www.emag.ro/...rch-Action=view ... ca doar n-oi fi un sarantoc care isi permite smartphone calumea, dar nu are in ce sa-l puna.

#13
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

View Postadicontakt, on 06 aprilie 2019 - 23:08, said:

de unde?

Direct de la Engelbert Strauss. Plata cu card sau PayPal, livrare in Romania. Au si Black Label Series daca vrei ceva mai discret dar la fel de functional.

Edited by connectorxp, 07 April 2019 - 11:22.


#14
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
Tind tot mai mult să cred că poți să iei pulsul unei națiuni și poate chiar să îi prezici viitorul doar pe baza răspunsurilor pe care le primești pe forum la probleme banale. Nu m-ar mira să aud ca cineva își face lucrarea de doctorat pe tema asta. Chiar să se fi acumulat atât de multe frustrări în viața de zi cu zi încât să găsim satisfacție în a le refula la întâmplare pe net? Nu îmi explic altfel cum ar putea unii forumiști, mai ales în lipsa unei trolleli sau provocări, sa dea răspunsuri în zeflemea sau să confunde în mod involuntar o borsetă (chestia aia care seamănă cu un portofel mai mare și care se leagă la cingatoare) cu o... poșetă.

În condițiile astea țin să le mulțumesc cu atât mai mult celor care s-au străduit să dea răspunsuri sincere și folositoare, pentru că au existat și astfel de răspunsuri.


#15
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Vezi tu, atunci cand te decizi sa faci o chestie publica ar trebui sa iti asumi tot felul de consecinte, unele dintre ele nebanuite.
Mai sigur ar fi fost sa pui mana si sa te gandesti singurel la aspectele astea complicate ale vietii, cum ar fi in ce buzunar bagi laptopu'.
Daca te-ai simtit prost urmarind o gluma dintr-un serial tv abia iti astept urmatoarele intrebari despre viata, mai sunt episoade.
Cu placere.

#16
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005

View Posteffect, on 06 aprilie 2019 - 21:59, said:

...Imi imaginez că e o problemă comună, așa că am deschis acest topic in speranța că o să primesc niște recomandări de produse si comercianți care vând așa ceva.
Sincer nu stiu daca e o problema comuna, in afara de o persoana careia ii place sa poarte o gentuta dintr-asta cu acte, chei si telefon, nu prea stiu pe altii si am cunoscut multi colegi :)
Avand in vedere ca-i o chestiune ce tine de vestimentatie, trebuie sa ai in vedere in ce gama te incadrezi, sport, casual sau business sau ce categorii or mai fi, caci nici eu nu le stiu, aici intervine rolul prietenii, sotiei, fiecare cu ce are :)
Daca vrei mai sport, exista asemenea produse la magazine de echipamente sportiv, Decathlon, Intersport si altele.
Daca vrei mai de "costum" vezi la magazinele de curele din piele, nu stiu de pe unde esti, dar poti cauta la Secuiana, daca esti de prin Ardeal.
Sfatul meu e sa mergi insotit de cineva si sa-ti dea la fata locului o parere.


#17
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Eu am telefon de 6.4 inchi,intra perfect in orice buzunar si nu sunt vreun rapper...
Vara in ce te imbraci de nu ai buzunare pentru telefon?

#18
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
As dori sa va reamintesc titlul topicului: e despre cumpararea unei borsete si nu despre buzunare in care sa incapa un telefon.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate