Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

sniper elite 4

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Salutare tuturor.Am instalat acest joc si orice as incerca, as face primesc mereu aceasta eroare  The procedure entry point Plat_GetProcessArgv could not be located in the dynamic link library tier0_s64.dll.  Am cautat pe google dar nu am gasit nimi9c.Daca puteti sa ma ajutati ...va rog mult .

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ce windows ai ?

Ia vezi te ajută ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P5WfiJc1nkM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

tier0_s64.dll is loaded as dynamic link library that runs in the context of a process. It is installed with a couple of know programs including Steam published by Valve Corporation, Just Cause 2: Multiplayer Mod from Avalanche Studios and Just Cause 2: Multiplayer Mod by Avalanche Studios. The file is digitally signed by Valve which was issued by the VeriSign certificate authority (CA). This particular version is usually found on Windows 7 Home Premium


Dezinstalează jocul cu Revo Uninstaller.
Restart.
Dă jos cu antivirusul pe care îl ai, apoi reinstalează jocul.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Instaleaza directx. Bonus, daca ai fi cautat pe net numele fisierului, in primul link gaseai sa-l downloadezi. Fix ala de iti lipseste.

#4
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
am instalat_tier0_ s64.dll. tot degeaba.direct x este instalat .

am sa incerc si varianta cu antivirusul.ca sincer alta solutie nu mai vad .folosesc windows 7 sp1  pe 64

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Cred ca era vorba de DirectX 9.0c:
https://filehippo.com/download_directx


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

tier0_s64.dll
tier0_s Dynamic Link Library by Valve (Signed)

Version:    02.25.32.45
MD5:    e6e31774a857437630ef87adc16f28c2
SHA1:    fd63a9d29b44a4e95f628913e717a971faf57158

Overview
tier0_s64.dll is loaded as dynamic link library that runs in the context of a process. It is installed with a couple of know programs including Steam published by Valve Corporation, Just Cause 2: Multiplayer Mod from Avalanche Studios and Just Cause 2: Multiplayer Mod by Avalanche Studios. The file is digitally signed by Valve which was issued by the VeriSign certificate authority (CA). This particular version is usually found on Windows 7 Home Premium (6.1.7601.65536).

Părerea mea e că nu s-a instalat corect.
A fost blocat de antivirus sau windowsul are bube ceva.

La fel, nu cred că are vreo treabă cu vreun DirectX

#7
calinescu26

calinescu26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 09.10.2007
Salut. Am si eu o problema cu acest joc:
- e cumparat de pe Steam.
- sistem i5-3350p, GTX 760, 8 GB Ram, monitor 1680x1050.
- pe setari Ultra se vede totul foarte "blur-at", fara texturi, ca si cum ar fi la rezolutie mica si low settings, dar nu e, e la 1050p cu Ultra.
- am incercat toate variantele: si din joc Tesselation on/off, motion blur etc, din nVidia control panel: Fxaa on/off, performance, texture settings etc, nimic nu merge.
- cum schimb placa video cu una mai veche si mai slaba (HD 7850) totul e perfect: texturi super, lumini etc.
- pun la loc GTX 760 - iar se vede prost.
Windows 10 la zi, drivere la zi (la fiecare schimbare de GPU am curatat cu DDU apoi pus cel nou).
O fi jocul optimizat doar pt AMD?
Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate