Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Drumul Jilavei 89Q - Aparatorii Patriei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
axxellone

axxellone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.05.2016
Am convingerea ca, in cautarile google, cu siguranta vor ajunge aici si viitori vecini in acest topic dar si in softpedia (forum de apreciat inclusiv pe tema "rezidential" si pentru probleme ori temeri ale oamenilor pe aceasta tema), topic incadrat exact ca denumire, locatie, descriere. Este parerea mea. Daca nu e ok, puteti sa stergeti topicul. Multumesc frumos.

#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ce termen de predare ai în acte ?

Pe topicul vechi


Quote

Posted 30 June 2018 - 20:37


Sunt 11 postări. Nu cred că se înghesuie lumea să dea bani pe niște desene frumoase.

Repet ce termen ai în contract ?

#21
axxellone

axxellone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.05.2016
30 iunie ca prim termen. Exista posibilitatea prelungirii de comun acord.

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ai dat deja vreun ban ?

#23
axxellone

axxellone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.05.2016
Nu e vorba de desene frumoase, si nici nu sunt o persoana naiva care dau sau as da un avans aiurea, pe povesti. Am impresia ca luati in deradere postarea mea si chiar nu inteleg cu ce deranjeaza. E mai simplu sa postez o banala intrebare simpla cu subiect si predicat gen: A luat cineva casa in Drumul Jilavei? (dupa cum vad ca sunt in majoritate). Am si poze reale, adica facute de mine acolo. Zeci de poze. Nu inteleg aceste intrebari. Sunt la un interogatoriu? Scopul meu este sa gasesc oameni in aceeasi situatie si in aceeasi locatie, care cu siguranta exista nu sa raspund la intrebari ca la Militie.

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Aveai deja topic. Mie unul îmi pare reclamă ascunsă sau necitire de regulament.
O zi bună.

#25
axxellone

axxellone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.05.2016
O zi buna. Pentru linistea ta, dar mai ales pentru linistea mea o sa sterg aceasta postare si o sa ma retrag de aici cu un gust amar. Urmaresc Softpedia inca de la infiintare pe diverse teme dar nu ma asteptam ca atunci cand voi posta prima data voi vedea astfel de reactii. Pur si simplu am incadrat mult mai bine un topic de care, cu siguranta, vor fi interesati zeci de oameni si familiile lor! Incredibil.... Numai bine

#26
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017

View Postaxxellone, on 04 aprilie 2019 - 14:46, said:

O zi buna. Pentru linistea ta, dar mai ales pentru linistea mea o sa sterg aceasta postare si o sa ma retrag de aici cu un gust amar. Urmaresc Softpedia inca de la infiintare pe diverse teme dar nu ma asteptam ca atunci cand voi posta prima data voi vedea astfel de reactii. Pur si simplu am incadrat mult mai bine un topic de care, cu siguranta, vor fi interesati zeci de oameni si familiile lor! Incredibil.... Numai bine

Nu cred ca este o idee buna sa stergi postarile. Poate chiar sunt/vor fi persoane interesate de acest subiect.
Urmaresc si eu aceasta sectiune a forumului de cativa ani si in absolut toate topicurile exista astfel de persoane care nu au altceva de facut decat sa ii acuze pe altii ca sunt de la agentie sau din partea dezvoltatorului.
Cel mai bine este sa nu ii bagi in seama si sa intri in discutii doar cu oameni interesati de acest subiect.
O zi buna!

#27
axxellone

axxellone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.05.2016

View PostAlexMarius9592, on 04 aprilie 2019 - 15:13, said:


Nu cred ca este o idee buna sa stergi postarile. Poate chiar sunt/vor fi persoane interesate de acest subiect.
Urmaresc si eu aceasta sectiune a forumului de cativa ani si in absolut toate topicurile exista astfel de persoane care nu au altceva de facut decat sa ii acuze pe altii ca sunt de la agentie sau din partea dezvoltatorului.
Cel mai bine este sa nu ii bagi in seama si sa intri in discutii doar cu oameni interesati de acest subiect.
O zi buna!
Multumesc :) O zi buna!

#28
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
E putin probabil sa dai de vecini pe aici.
Cel mai bine te intalnesti cu oamenii la fata locului si discutati.

#29
Oneses

Oneses

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2019
Buna seara. Mai aveti noutati despre acest imobil? In prezent exista un santier in lucru inceput acum o luna unde apare aceasta firma Madalina Build, tot pe Drumul Jilavei, nr. 99 apare pe banner-ul de santier in lucru. Sunt curios daca acel imobil s-a finalizat deoarece la o scurta cautare pe net, atat beneficiarul investitiei care este SC Madalina Build SRL, cat si constructorul Silflor & Move Impex SRL au ca domeniu de activitate potrivit codului CAEN: COMERT CU AMANUNTUL AL CARBURANTILOR PENTRU AUTOVEHICULE IN MAGAZINE SPECIALIZATE. Plus ca firma aceasta Madalina Build incepe sa aiba cifra de afaceri incepand cu anul 2018, insa cei de la Tophome se lauda ca acest dezvoltator a mai construit 5-6 blocuri (Mellyza Residence). Prea multe informatii despre celelalte blocuri nu am gasit. Acesta care se construieste acum i-au pus denumirea Mellyza Residence 7. La fel pentru plata cash ei cer la antecontract 90% din suma si totul mi se pare dubios. Daca mai aveti detalii despre aceste firme sau imobilele construite de acestea, nu ezitati sa dati un reply. Multumesc.

#30
rank2918

rank2918

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2008
Daca este vreun dezvoltator care cere avans mai mult de 5 - 15% la antecontract, inseamna ca tot ce cumparati este promisiunea ca veti avea la un moment-dat apartamentul.
Pana in momentul in care imobilul nu este intabulat si cadastrat, nu se poate face niciun fel de act de vanzare-cumparare, inseamna ca nu veti fi proprietar. In schimb veti furniza dezvoltatorului niste bani, el putand face ceea ce doreste cu ei. Iar in cazul in care el nu se tine de promisiune, veti avea posibilitatea sa il actionati in instanta si sa incercati sa recuperati banii impreuna cu celelalte persoane fizice sau juridice unde firma are creante.

Am fost in situatia in care mi s-a cerut avans de 90% pentru un apartament intr-o cladire ridicata si aproape finisata. Dar asta nu imi garanta cu nimic faptul ca voi fi proprietar, cladirea neavand act de intabulare si cadastru, ceea ce inseamna ca acea cladire nu exista in acte. Este pe numele dezvoltatorului si atat. Utilitatile sunt tot pe numele lui. I-am propus un avans de 10% iar plata cash in momentul in care constructia este predata si se poate face act de vanzare-cumparare (maximum 2 luni potrivit lui), dar am fost refuzat.

Edited by rank2918, 02 September 2019 - 11:11.


#31
VictorConstantin1203

VictorConstantin1203

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2019
Bună ziua! Urmează sa achiziționez un apartament în acest ansamblu rezidențial Mellyza Residence. Mai sunt persoane care au luat? Sunt probleme? Observ ca Tophome postează acest bloc din 2017. Va mulțumesc.

#32
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Vad ca nu a mai postat nimeni
Sunt in situatia de a rezerva pt 45 zile loc parcare si garsoniera din acest complex.
A mai facut cineva contracte cu ei
Rog raspundeti aici sau pe privat
Multumesc

#33
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postrank2918, on 02 septembrie 2019 - 11:06, said:

Am fost in situatia in care mi s-a cerut avans de 90% pentru un apartament intr-o cladire ridicata si aproape finisata. Dar asta nu imi garanta cu nimic faptul ca voi fi proprietar, cladirea neavand act de intabulare si cadastru, ceea ce inseamna ca acea cladire nu exista in acte. Este pe numele dezvoltatorului si atat. Utilitatile sunt tot pe numele lui. I-am propus un avans de 10% iar plata cash in momentul in care constructia este predata si se poate face act de vanzare-cumparare (maximum 2 luni potrivit lui), dar am fost refuzat.

Poti cere trecerea antecontractului in CF a terenului si te cam asiguri in felul asta. Nu toti sunt tepari, unii pot sa aiba nevoie urgenta de bani, iar altii vor doar sa fie siguri ca vor avea client. 10% la un pret de 60 de mii de euro (de exemplu) e o suma pe care multi considera ca ar fi dispusi sa o piarda. Conteaza mult cum l-ai citit pe om, ce calitate avea constructia in rest. Daca totul era ok as fi incercat sa discut cu el si sa-i spun clar ce deranjeaza/sperie.

#34
Loredana1312

Loredana1312

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.02.2021
Buna ziua, este cineva care a achizitionat un apartament pe Drumul jilavei nr 89? Am fost la vizionare si as vrea sa stiu daca sunt ceva probleme cu actele?

Multumesc

#35
Adriana2305

Adriana2305

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2021
Buna ziua,
Exista pana la urma cineva aici care a achizitionat/s-a mutat in acest imobil? Imi puteti spune, va rog, daca exista probleme de constructie (canalizare, pereti prea subtiri, etc) sau probleme de natura legala ori de alt fel?
Sunt interesata sa achizitionez un ap aici insa dezvoltatorul nu imi inspira f multa incredere ( stiu ca are o constructie pe Drumul Jilavei 99 pt care autorizatia de constructie a fost atacata in instanta iar comentariile anterioare la acest topic nu sunt nici ele incurajatoare)
Multumesc

#36
AndreeaB05

AndreeaB05

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2024
Bună seara! Sunt persoane care au luat apartamente în faza de construcție pe firma Siflor&Move Impex în 2024 pe strada Jilavei nr.103?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate