Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4935 replies to this topic

#4429
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
le-am incercat eu acum vreo 3 ani...amare rau si nasol de injectat, se rupea hartia, le-am aruncat

#4430
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1. O recomandare intre  tuburi 15mm/20mm/25mm ?(alea din comert/clasice parca sunt pe 25)
2. Am ales Tutun Senator Blue+ tigari foi Rio White+ un alt tutun ? ( ca sa pot trece de aia 200 ron pentru transport gratuit)
Multam

Edited by danb1961, 24 January 2022 - 16:56.


#4431
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.09.2019
Cu tuburile de 15mm tigarile vor fi mai tari si taria se reduce la ce c filtru de 25, le alegi in functie de preferintele personale. Ceea ce eu as sublinia este faptul ca tuburile afecteaza aroma tigarilor iar cele ieftine sunt si proaste. Din experienta mea, tutunul poate fi mai prost dar tuburile e musai sa fie bune... Pall Mall, Marlboro, LM, Gizeh, cele din categoria superioara de pret.

#4432
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
La tuburi  sunt preturi mici nu e cazul de economie; dintre Pall Mall, Marlboro, LM, Gizeh ce recomanzi+ un al doilea pachet de tutun langa Tutun Senator Blue+ tigari foi Rio White ?

Edited by danb1961, 24 January 2022 - 18:34.


#4433
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.09.2019
Eu nu am mai schimbat Pall Mall-ul din clipa in care le-am testat... fitru bun, foita buna, arde uniform. https://www.tuburiap...ll-flavor-extra dar conform celorlati forumisti, toate cele de mai sus sunt bune. Combinatia de tutun pare ok, tigarile vor avea tarie spre medie. Doar tutun aromat, de rulat sau un pachet de tigari de foi cu arome, ai mai putea adauga daca le doresti aromate.

#4434
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.09.2019
Pentru ca ma grabeam aseara, nu am putut fi prea clara si remediez acum. In paginile topicului, daca dai cautare, gasesti informatii si recomandari care te-ar putea lamuri mult mai bine, in special legat de sortimentele care ar trebui evitate. Toti colegii intr-ale injectatelor si-au expus experientele, sugestiile si opiniile dar, ca sa descoperi ce ti se potriveste, va trebui sa testezi... combinatii de tutun, combinatii cu tuburi si proportii. Gustul tau va decide ce anume este "bun" si ce nu.

#4435
FreestylerWyp

FreestylerWyp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.10.2014

 danb1961, on 19 ianuarie 2022 - 08:51, said:

Din capitolul "dincolo era mai ieftin"
-Pachet tutun 30g/36 lei
-1 tub gol=0,1 g
-1 tigara "plina"=1g=> grame tutun /tigara= 0,9 grame/tigara
- nu se ia in considerare pret aparat injectat si nici pret tub gol
Din pachet 30g tutun=>30/0,9=33 tigari
36 lei.......33 tigari
x lei........20 tigari/pachet
x=(20*36)/33=21,8 lei/pachet 20 tigari(cat este in comert)
Unde naiba gresesc ?

Cum  s-a spus mai sus tutunul de rulat este taiat foarte fin si intra mult la tigare.Eu l-am combinat cu tutun la punga jumate-jumate si am iesit la jumatate de pret adica undeva 10-11 lei pachetul,si tot merita fata de cele din comert.
Daca te ajuta reteta mea
-5 pachete de Silverado red aproximativ 207g pret 5x11 =55 ron
https://www.tuburiap...red-47-50-grame
-Jumatate de punga de Silverado blue 70g pret 107:2 =53.5 ron
https://www.tuburiap...lume-de-vanzare
2 cartuse si putin de tuburi Rollo red,Cartel red sau Zen red=14-18ron
https://www.tuburiap...00-mm-rollo-red
https://www.tuburiap...rtel-red-100-mm
https://www.tuburiap...l-flavor-100-mm
le aromatizez cu reteta lui Deloghi( de la pagina 119)
https://www.tuburiap...escription=true
https://comenzi.farm...l-mayam-p334677
277g tutun cu 50 ml solutie cca 5 ron
de aici am scos 425 de tigari deci maxim 0.7g pe tigare si iesi undeva la 6-6.5 per pachet
injectate cu pm4 tuburi 100mm

#4436
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Multam

#4437
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007
Eu de cateva luni sunt pe trabucuri rio white si tuburi Tigari Silver Star Copper 200 aromatizate cu Tigari de foi Piff Puff Bordo 48g (cirese).

Pun 1 trabuc rio white si 1 trabuc cirese. Iese de un pachet de tigari.
Am facut pe la inceputuri calculul si ieseam pe la 7 lei pachetul de tigari.

Tarie medie, aroma, nu mai miroase masina a scrumiera.
  Am cumparat de curiozitate 1 pachet de lucky strike zilele trecute. Marca pe care o fumez de 20 de ani. Am rezolvat problema punctual, dar dupa fiecare tigara, parca as fi lins scrumiera. Putanie la greu. Nu m-as mai intoarce la tigarile din comert. Doar daca nu am cum si doar ca solutie de moment.

Edited by gtiu, 29 January 2022 - 21:19.


#4438
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
A incercat cineva GOLDEN VIRGINIA Bright Yellow - pachet de 50 g ? sa ne spuna si noua cateva pareri !

Attached Files

  • Attached File  gv1.jpg   165.78K   15 downloads

Edited by gigiones, 30 January 2022 - 10:39.


#4439
gygydom40

gygydom40

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.02.2021
Incearca si tuburile benson. Eu le folosesc de cativa ani.

#4440
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016

 gtiu, on 29 ianuarie 2022 - 21:17, said:

Eu de cateva luni sunt pe trabucuri rio white si tuburi Tigari Silver Star Copper 200 aromatizate cu Tigari de foi Piff Puff Bordo 48g (cirese).

Pun 1 trabuc rio white si 1 trabuc cirese. Iese de un pachet de tigari.
Am facut pe la inceputuri calculul si ieseam pe la 7 lei pachetul de tigari.

Tarie medie, aroma, nu mai miroase masina a scrumiera.
  Am cumparat de curiozitate 1 pachet de lucky strike zilele trecute. Marca pe care o fumez de 20 de ani. Am rezolvat problema punctual, dar dupa fiecare tigara, parca as fi lins scrumiera. Putanie la greu. Nu m-as mai intoarce la tigarile din comert. Doar daca nu am cum si doar ca solutie de moment.

Combinatia  de 1la 1 nu e prea aromata, eu pun 1 aromata la 5 SW, are gust discret, altfel mi se par sintetice, acopera  de tot aroma de tutun.

Edited by calinus68, 30 January 2022 - 22:28.


#4441
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007
Pai asa faceam si eu pana prin noiembrie. Dar acum sunt in chef de super arome. Când s-o mai incalzi... Trec iar pe combinația sugeratã de tine... Nu de alta... Dar te leșinã cireașa aia daca e prea ...tare.

#4442
Stefanpr

Stefanpr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.02.2017
Ziua buna! Observ ca au cei de la tuburiaparate ceva promotii pentru cei interesati, asta in caz ca nu ati vazut deja pe facebook:

1- reducere de 5% pentru toata categoria de tutun. �� Tot ce trebuie sa faci este sa introduci la sectiunea “COD CUPON” cuvantul ➡ TUBURIAPARATE

2- mostră GRATUITĂ din noile țigări de foi RIO RED by RioTabak 48g!, introduceți în observații comandă: MOSTRA RIOTABAK RED

3- mostră tuburi țigări RioTabak Carbon Copper XL introduceți în observații comandă: MOSTRA RIOTABAK COPPER

#4443
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Hei.

Sunt pe punctul de a plasa prima comanda.

Din ce vad, tuburile de 15 ar ajuta taria sa fie mai strong.

Conteaza si culoarea cutiei de filtre? De exemplu, cutia de tuburi Pall Mall rosie, este posibil sa ajute tigara sa para mai TARE decat tuburile albastre?

Am fumat pana acum Sobranie negru, sau pall mall negru, sau dunhill negru.

As vrea ca prima serie de tigari injectate sa iasa similara ca si tarie cu marcile de mai sus.

Deci, tigari foi unde scrie mdiu-tare + tuburi 15 pall mall rosii = CEVA BINE?

#4444
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.09.2019
Pall Mall rosu sunt tuburi cu filtru de 25mm iar unele au perforatii in filtru care scad taria tigarii. Aici gasesti cu filtru de 15. https://www.tuburiap...filtru-de-15-mm

#4445
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011

 jimi91, on 20 ianuarie 2022 - 13:34, said:


Eu iti recomand tuburile Gizah, sunt cu flitru maro...s-ar putea sa-i placa. Tubul conteaza mai mult decat tutunul. Tubul da gustul.
Cu tot respectul  dar daca tot vrem sa ajutam , hai sa ajutam .Afirmatia de mai sus este fix pe dos ,si rog pe colegi sa sustina sau sa infirme (dupa caz).
Poti sa folosesti tuburi bune ( si eu folosesc tot Gizeh Full Flavor ) dar daca bagi o mizerie in ele , va iesi o mizerie ....Viceversa: cand tutunul  e ok si folosesti tuburi proaste nu iese ce trebuie dar inca sunt decente .  Nu sunt detinatorul  ladevarului absolut dar cred ca importanta e 90% tutun si 10% tuburi .Rog colegii si la alte pareri .
Eu folosesc acum PM extravolum cu tuburi Gizeh  sau PM 25 (facute tot de Ghizeh ) si sunt mai bune dacat pachetele din magazin . Costa, dar sunt la 1/2 pret fata de magazin si mult mai bun decat orice netimbrata .

#4446
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Va spun dupa ce-mi vine pachetul cu "hardware " de 2,2 "meleoane", daca nu e bine=> nu injur pe nimeni..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate