Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4937 replies to this topic

#4411
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Din capitolul "dincolo era mai ieftin"
-Pachet tutun 30g/36 lei
-1 tub gol=0,1 g
-1 tigara "plina"=1g=> grame tutun /tigara= 0,9 grame/tigara
- nu se ia in considerare pret aparat injectat si nici pret tub gol
Din pachet 30g tutun=>30/0,9=33 tigari
36 lei.......33 tigari
x lei........20 tigari/pachet
x=(20*36)/33=21,8 lei/pachet 20 tigari(cat este in comert)
Unde naiba gresesc ?

#4412
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 08.09.2019

View Postdanb1961, on 19 ianuarie 2022 - 08:51, said:

Din capitolul "dincolo era mai ieftin"
Unde naiba gresesc ?

Injectezi tutunul pentru rulat care este fin si scump. Pentru injectat este tutunul volum la punga sau cel din tigarile de foi. Cu ele iesi la 7-12 lei pachetul, in functie de sortiment.

#4413
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Din capitolul "Stiu ca-s prost da' ma tratez"
Am banuit io ca m-am tampit inainte de vreme, rog o recomandare de "tutunul volum la punga"( sa am un indiciu de la care sa plec)+"cel din tigarile de foi."? =? Rog link-uri /multam

Edited by danb1961, 19 January 2022 - 15:40.


#4414
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View Postdanb1961, on 19 ianuarie 2022 - 15:38, said:

Din capitolul "Stiu ca-s prost da' ma tratez"
Am banuit io ca m-am tampit inainte de vreme, rog o recomandare de "tutunul volum la punga"( sa am un indiciu de la care sa plec)+"cel din tigarile de foi."? =? Rog link-uri /multam

Hai ca esti pe drumul cel bun !Posted Image...Ia fa un calcul daca la o punga de firicel 30 grame mai adaugi 2 tigari de foi (~19 grame) !?....eu injectez doar cand ma plictisesc de rulat si asta foarte rar...mixul intre firicel si foi e preferatul meu iar daca folosesti si filtre 6/22 si fumezi ~ 2o tigari pe zi atunci o comanda pe luna din toate cele necesare e putin peste 200 lei si cand vine iar ziua de comanda vezi ca mai ai pt o saptamana !....timp suficient pt a impusca ofertele !...despre gusturi nu fac aprecieri aici

Edited by gigiones, 19 January 2022 - 16:16.


#4415
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Pentru noob ca mine ce ai scris e in sanscrita..nu inteleg care e faza cu tigarile de foi, un link ar ajuta mai mult
PS  "Ädicalea" , "punga de firicel"/2 tigari de foi"

Edited by danb1961, 19 January 2022 - 16:42.


#4416
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
De fapt, nu ma intereseaza :))

Tigarile de foi sunt astea

https://tuburipentru...escription=true

Le scoti tutunul si il injectezi in tuburi.

Edited by jimi91, 19 January 2022 - 17:07.


#4417
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View Postdanb1961, on 19 ianuarie 2022 - 16:39, said:

Pentru noob ca mine ce ai scris e in sanscrita..nu inteleg care e faza cu tigarile de foi, un link ar ajuta mai mult
PS  "Ädicalea" , "punga de firicel"/2 tigari de foi"

Adica, amesteci firicelul dintr-o punga cu continutul a 2 tigari de foi/trabucuri ( le tai pe lateral cu o lama, scoti tutunul si arunci invelisul)...le pui pe toate intr-un vas si le amesteci cum scarmana mamaia lana Posted Image...trebuie un pic de imaginatie, altfel ori te lasi de fumat ori angajezi unul priceput !...de foi poti de aici  https://www.tuburiap...-50g-5Â Â dar trebuie ceva pricepere sa le combini cu firicelul la oferta si altele.

Edited by gigiones, 19 January 2022 - 17:17.


#4418
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View Postgigiones, on 19 ianuarie 2022 - 17:12, said:

Adica, amesteci firicelul dintr-o punga cu continutul a 2 tigari de foi/trabucuri ( le tai pe lateral cu o lama, scoti tutunul si arunci invelisul)...le pui pe toate intr-un vas si le amesteci cum scarmana mamaia lana Posted Image...trebuie un pic de imaginatie, altfel ori te lasi de fumat ori angajezi unul priceput !...de foi poti de aici  https://www.tuburiap... trebuie ceva pricepere sa le combini cu firicelul la oferta si altele.
Asa da' coane, profesor trebuia sa te faci.., priceput esti,ceri mult la angajare ?/Multam
2 " jimi91 De fapt, nu ma intereseaza..", esti simpatic, daca imi dai o adresa de email, te trec pe lista invitatilor la parastasul meu..

Edited by danb1961, 19 January 2022 - 17:23.


#4419
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 08.09.2019
La tigarile de foi gasesti in descriere ce tarie au. Acestea, de exemplu, sunt cu tarie redusa. https://www.tuburiap...nsport-gratuit. Acestea sunt putin mai tari. https://www.tuburiap...ed-47-50-grame. La fel si pentru tutunul volume. https://www.tuburiap...injectat-tigari Alegi ce tarie ti se potriveste si faci orice combinatii poftesti, inclusiv cu cel de rulat pentru ca este mult mai aromat. Sau cu tigarile de foi aromate. https://www.tuburiap...cu-arome  Sau cu capsulele mentolate. Sau cu tuburile mentolate. https://www.tuburiap...tigari-cu-arome

#4420
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Eu le fumez pe ale mele, iar comentariile le-am facut cu buna -credinta...in rest doresc succes !

#4421
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View Postgigiones, on 19 ianuarie 2022 - 17:31, said:

Eu le fumez pe ale mele, iar comentariile le-am facut cu buna -credinta...in rest doresc succes !
Scuze omule, era doar o gluma, nu am luat nimic in sens peiorativ; multam inca odata

#4422
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postdanb1961, on 19 ianuarie 2022 - 08:51, said:

...
-Pachet tutun 30g/36 lei
,,
Unde naiba gresesc ?

Este si tutun mai ieftin, pe cale oficiala e acum un pachet de 30 g/22 lei. Eu am alte surse dar... eu fumez tigari rulate

View Postdanb1961, on 19 ianuarie 2022 - 08:51, said:

...
-1 tigara "plina"=1g=> grame tutun /tigara= 0,9 grame/tigara
...
Unde naiba gresesc ?
Nu stiu sigur cum e la injectate dar la rulate cu filtrul de 8/15 imi iese undeva la 0,5-0,7 g tigara

#4423
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Este si tutun mai ieftin, pe cale oficiala e acum un pachet de 30 g/22 lei. Eu am alte surse dar... eu fumez tigari rulate

Amestecul ala sa-l fumeze olandezii...miroase si are gust de carpa afumata,, nicio legatura cu tutunul...dar poate unora le pace !

#4424
Gabiv22

Gabiv22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.01.2022
Salut! Abia am întrat și îmi cer scuze dacã s-a mai întrebat. 1.Exista vreo diferențã între Senator Albastru tutun de injectat și Senator albastru țigãri de foi? 2.Ce tuburi sunt mai bune? Ideal cu un filtru de minim 20mm, un diametru de 7.5/8, cu carbon activ. Vreau sa iau pt taica-miu el fumeaza acum Dunhill albastru și s-a cam obisnui cu ele asa ca va întreb ce tutun și tuburi se aseamãnã cu aceste țigãri. Am luat azi un pachet de Senator White și tuburi prius multi filter care au carbune. Problema a fost ca au filtrul scurt ( 15mm ) și țigara care a ieșit e puțin mai slabã decât ce fumeaza el. Un senator albastru (țigãri de foi) ar fi bun înlocuitor de Dunhill albastru?

#4425
Gabiv22

Gabiv22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.01.2022

View PostBogdansv1, on 19 ianuarie 2022 - 20:10, said:



Este si tutun mai ieftin, pe cale oficiala e acum un pachet de 30 g/22 lei. Eu am alte surse dar... eu fumez tigari rulate


Nu stiu sigur cum e la injectate dar la rulate cu filtrul de 8/15 imi iese undeva la 0,5-0,7 g tigara
Ce lungime foița? Eu rulez cu foițe de 10cm filtru de 5.6/23 și îmi intra 0.45/0.47 g/țigarã

#4426
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020

View PostGabiv22, on 19 ianuarie 2022 - 22:49, said:

Salut! Abia am întrat și îmi cer scuze dacã s-a mai întrebat. 1.Exista vreo diferențã între Senator Albastru tutun de injectat și Senator albastru țigãri de foi? 2.Ce tuburi sunt mai bune? Ideal cu un filtru de minim 20mm, un diametru de 7.5/8, cu carbon activ. Vreau sa iau pt taica-miu el fumeaza acum Dunhill albastru și s-a cam obisnui cu ele asa ca va întreb ce tutun și tuburi se aseamãnã cu aceste țigãri. Am luat azi un pachet de Senator White și tuburi prius multi filter care au carbune. Problema a fost ca au filtrul scurt ( 15mm ) și țigara care a ieșit e puțin mai slabã decât ce fumeaza el. Un senator albastru (țigãri de foi) ar fi bun înlocuitor de Dunhill albastru?
incearca tuburile rollo carbon și țigãrile de foi Rio black care au o tãrie medie și destul de bune la gust, țigãrile de foi senator albastru sunt umplute cu tutun tocat și destul de tare ca tarie, cel la punga este firicel

#4427
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostGabiv22, on 19 ianuarie 2022 - 22:49, said:

Salut! Abia am întrat și îmi cer scuze dacă s-a mai întrebat. 1.Exista vreo diferență între Senator Albastru tutun de injectat și Senator albastru țigări de foi? 2.Ce tuburi sunt mai bune? Ideal cu un filtru de minim 20mm, un diametru de 7.5/8, cu carbon activ. Vreau sa iau pt taica-miu el fumeaza acum Dunhill albastru și s-a cam obisnui cu ele asa ca va întreb ce tutun și tuburi se aseamănă cu aceste țigări. Am luat azi un pachet de Senator White și tuburi prius multi filter care au carbune. Problema a fost ca au filtrul scurt ( 15mm ) și țigara care a ieșit e puțin mai slabă decât ce fumeaza el. Un senator albastru (țigări de foi) ar fi bun înlocuitor de Dunhill albastru?

Eu iti recomand tuburile Gizah, sunt cu flitru maro...s-ar putea sa-i placa. Tubul conteaza mai mult decat tutunul. Tubul da gustul.

#4428
kaluk48

kaluk48

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2020
Salve....a incercat cineva tuburile de la JOHN PLAYER SPECIAL ?

Culoarea la cutii este rosu albastru negru....e vreo diferenta intre ele ca in descriere nu zice nimeni nimic.

JPS aveau niste tigari smechere acum ceva timp.....nu am mai gasit.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate