Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Recomandare telefon 1500 de lei, ma intereseaza camera video sa fie clara

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Nu stiu ce sa zic, va ascult, am cautat pe google/youtube si telefoanele recomandate si ma gandeam daca nu cumva am pus problema gresit?

In 1500 lei? Pot cumpara SH vreun DSLR capabil sa filmeze/faca poze mai bine ca Samsung S8?

#20
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
In acea suma gasesti dslr care face poze incomparabil mai bune decat S8. Problema e la video-uri.

Repet ce am spus inainte. Pentru video iti recomand un iphone 8. Pur si simplu nu exista comparatie pe parte de video (calitate sunet + imagine) intre el si S8

Cauta comparatii si documenteaza-te bine inainte sa faci achizitia. Probabil nu o vei mai face si peste 1-2 luni, si ar fi bine sa nu regreti

#21
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
daca faci videoblogging in interior, eu tot recomand niste lumini bune si un microfon si abia dupa aia te decizi la ce vrei. Cel mai ieftin microfon la f64 de lavaliera e 1 bulion. Apoi un kit de lampa led cu umbrela si trepied pleaca de la 160 - 225 lei si iti trebuie 2. Daca la microfon poti folosi si hands-free-ul de telefon si sa faci un saving pentru inceput. La lumina nu merge sa iei niste veioze sau reflectoare dinalea de santier ca iti trebuie lumina mai moale si difuza nu sa iti scoata ochii si sa arati ca un chinez.
Dupa ce rezolvi cu astea te gandesti ce vrei la video. Chiar daca iei tel, sau camera video sau dslr iti va trebui un trepied. S8-ul e ok, la trepied nu ai nevoie de stabilizare, sau o camera video dedicata.
o camera video noua e in jur de 1000 lei, un sony rx100 II second de la f64 e vreo 900. La aia fata de olx ai si o luna garantie.
Si trebuie sa te gandesti si la un calculator bun, sa prelucrezi filmele. :)

#22
Poc1

Poc1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.04.2019
Sub 1500 recomand Xiaomi Redmi note 7 iar pe la 1600-1700 găsești LG G7 Thinq care își merită fiecare bănuț.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate