Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Cu masina spre Portugalia

Acoperis mansarda - am nevoie de ...

Bmw seria 3 zgomot in sarcina
 Samsung S21 FE - nou cu poze in el

Smart Meter

Problema infiltratie apa

Elon Musk prezinta robotul Optimu...
 La multi ani @laurstef!

Plita gaz Arctic ARNGN64127SB

Vaccin - alergie polen, ambrozie ...

E labrador sau nu?
 Generator Honda EU22i

Situatia masinilor cu volan pe dr...

Noul legamant

ecranul laptopului se intuneca ri...

Joker(2019)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
184 replies to this topic

Wonderhero

Wonderhero

Junior Member

• Grup: Junior Members

View Postblack_dizzy, on 09 martie 2020 - 10:30, said:

E un film bun de triat oamenii din jur, adica in momentul in care cineva imi spune ca "glorifica violenta" sau "ii ofera justificare lui Joker", imi dau seama ca nu am ce sa discut serios cu acel cineva.
Un om bolnav psihic nu *alege* nimic, un om bolnav psihic nu este responsabil de actiunile lui si trebuie izolat pentru ca e un pericol pentru societate. Cam asta e ideea filmului, nu ca Joker e un lider neinteles, nu ca e justificat modul in care reactioneaza, nu ca cineva merita sa fie omorat ca a facut misto de Joker. Ci ca oamenii bolnavi trebuie tratati ca atare, nu lasati sa zburde pe campii si dupa aia sa ne minunam cand devin un pericol public.
Deci o idee banala a unui bolnav psihic (Pseudobulbar) scapat de sub controlul medical si care o ia razna cazand inconstient in abis.
Vai, ce interesant si de ce ar trebui sa ma intereseaze un astfel de film ?

Simplu, pentru ca trebuia sa fie "Joker din Batman", numai ca rasul acelui Joker nu prea este pseudobulbar, ci mai degrtaba un ras rautacios, ironic dar constient. Acel Joker era sanatos, inteligent, dar diabolic.

black_dizzy

black_dizzy

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nu trebuie sa te intereseze nimic, fiecare om are gusturile lui si se uita la ce doreste. Nu e ca si cum te obliga cineva sa vezi filmul si nu e ca si cum trebuie sa convingi tu restul umanitatii sa nu-l vada. Ah, minunile libertatii si individualitatii, tare greu de priceput.

c6t9

c6t9

Senior Member

Cam atât

Attached File  c36969e1-c0cb-4387-b385-0409f14009b5.jpg   67.74K   7 downloads

Bonus
Attached File  5f7060e9-45df-44c1-b62a-ee5ef792c28d.jpg   100.81K   8 downloads

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Cine deschide un topic cu tema ca acest film e supraapreciat?

gepres

gepres

Senior Member

Mă gîndesc cîte premii a luat Human Centipede...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate