Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Mini-excursie

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
esaob13

esaob13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 27.04.2012
nu e imposibil de facut traseul asta
ideea ca prin bistrita -tg mures-sighisoara doar sa treci cu masina
ca daca stai si vrei sa vizitezi cate ceva se schimba treaba e prea mult si prea putin timp...
asa de-o plimbare si un sprit ar merge dar doar atat mai mult devine deja obositor

#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
daca merge direct spre moldova si inapoi, e ok. sighisoara, si ce mai e pe acolo, pe alta data. sighisoara ar merita o vizita de o zi, cu cazare in cetate. gasesti si pe la 100 lei camera.
adauga transrarau si pietrele doamnei. mai bine puneai link direct catre traseu in gogu maps, nu un screenshot.

#21
luka

luka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.11.2003
Pacat ca ai rezervat in Gura Humorului, eu as fi facut asa:
Brasov - M Ciuc - L Rosu - Bicaz - Piatra Neamt Cetate - Agapia - M Neamt - Durau - Bicaz - Siculeni - Ocland - Rupea - Brasov
Fara: Lacul Sf Ana, Rezervatie, chiar si fara Durau daca e tarziu.

#22
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008

View Postalex_bv2001, on 03 aprilie 2019 - 17:45, said:


Brasov - Lacul Sfanta Ana - Miercurea Ciuc - SkiGyimes - Lacul Rosu - Cheile Bicazului - Piatra Neamt - Casa Ion Creanga Humulesti - Oniceni - Cetatea Neamt - Manastirea Neamt + Rezervatia de Zimbri - Vatra Dornei - Colibita - Bistrita - Reghin - Targu Mures - Sighisoara - Viscri - Brasov.


La ce ai scris tu acolo inseamna doar coborat din masina 10 min, urcat la loc si nu vezi nimic.

Eu zis sa scoti Sf Ana  si SkiGyimes din calcul. Te duci direct la lacul rosu si cheile Bicazului fara alte opriri. Ca e drum lung si greu pana acolo.
La Bicaz daca vrei sa vezi ceva pierzi 1-2 ore , apoi direct la Humulesti si eventual cetatea neamtului si cred ca ti ai terminat ziua.

Eu iti zic ca plecat de dimineata din Iasi pierzi o zi ajungand la Bicaz si la Cetatea Neamtului, dapai de la BV ?

Drumul de intoarcere ar trebui sa fie acelasi si sa bifezi manastiri si eventual rezervatia de zimbri.

#23
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Sighisoara si Tg Mures le-am vazut, le stim foarte bine, deci doar o pauza de cafea eventual.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate